Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Milyen lehet egy utolsó...

Milyen lehet egy utolsó életét élő ember?

Figyelt kérdés

A kérdésem természetesen azokhoz szól, akik hisznek a reinkarnációban.

Szerintetek milyen lehet egy olyan ember, aki mindent megtapasztalt, megtanult már, amit kellett? Aki halála után immár a "Mennybe" kerül?


2010. dec. 4. 19:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy én nem hiszem hogy lehet ma a társadalom szerves részeként élni úgy, hogy az ember nem okoz magának karmákat. Mert ugye, ha karmákat hozunk létre halálunk előtt, akkor annak visszahatásai kell hogy legyenek ránk, tehát muszáj lesz újra születnünk.

Indiában, vagy tibetben elvonulva ez könnyebben megoldható, de a nyugati fogyasztó társadalmunkban szinte lehetetlen szerintem..

Elég csak bekapcsolni a TV-t, vagy kimenni az utcára, és ömlenek ránk olyan dolgok, amik pont arra sarkalnak, hogy fogyassz, vegyél, legyél ilyen, meg olyan, hasonlíts erre, meg arra.

Akinek a gondolatait ezek a dolgok töltik ki, az még önmagát is nehezen találja, nemhogy az utat amin járnia kéne..

2010. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én sokszor elgondolkodtam azon, hogy ha azt mondják, a Mennybe kerülni maga a Végtelen Szeretet érzése, akkor el lehet-e elérni ezt az állapotot egy kolostorban elvonulva?

Szeretni nem közönyt jelent, nem gondolat nélküli pulzálást. Persze ha valaki hisz a reinkarnációban, a Mennyben, a Felsőbb Hatalomban, akkor idővel képes elfogadni azt, hogy a világban minden úgy jó, ahogy van, még a kegyetlennek és rossznak tűnő dolgokon sem kell változtatni - talán ezt értenék közöny alatt? A Megértést?

2010. dec. 6. 18:58
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem, ez a közöny úgy értendő, hogy TUDNI. Tudni azt, hogy ha pl elmegy egy szerettünk, akkor azt hogy kezeljük, tudni hogy mi történik vele, tudni azt hogy mi nem vagyunk egyek a testünkkel, és tudni hogy miért ne ártsunk egymásnak.

Tudni, ismerni önmagunkat, a karma természetét, és próbálni nem hagyni magunkat a mai világ dolgai által (előző hsz-em) befolyásolni. Próbálni tiszta tudattal élni.

A "közöny" annak szól, hogy te hiába próbálsz valakinek pl könnyíteni a sorsán, ez csak látszólagos segítség, mert ha valakinek karmái miatt olyan a sorsa amilyen, te azt lehet hogy jelenleg például pénzzel jobbá tudod tenni, de a sorsát nem fogja elkerülni..

2010. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 a_maestro_főnök ***** válasza:
jujj volt oszttársam nagyon önzetlen,segítőkész, semmi egymásagyáramenés, kedves, kissé nagyon is, mindig furcsáltam hogy hogy lehet valaki ilyen ember ??
2010. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kérdező.


Szerintem jól látod, és tényleg megértésről van szó...csak egy "külső" szemlélőnek tűnhet közönynek, mivel ő még nem érti lehet a dolgot.

Digonak üzenem, hogy a karmát felül lehet írni...csupán együtt kéne működni teljes észből és szívből Azzal, ami a karmát létrehozta, mint rendszert, és ez csak megértéssel megy...ha pedig ez sikerült, törődéssel és türelemmel másokon is lehet segíteni, hogy ők is felülemelkedjenek önmagukon. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

LastOne.Left


A mai világban, ebben a társadalmi rendszerben "szívből", és önzetlenül együttműködni soha nem fogsz tudni. Sajnos..

De én tartom a véleményem, hogy mindenki megkapja amit korábbi cselekedeteivel okoz magának, mert ez a karma törvénye, ezen csak akkor tudsz felülemelkedni, ha kilépsz a születés, és halál körforgásából.

Az igaz hogy ha mindenki úgy állna egymáshoz, ahogy írod, akkor ezek a karmikus visszahatások érvényüket vesztenék, de pont ezért nem szünnek meg, mert ilyen az emberi természet.

2010. dec. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
A Nirvanába jut? a szent megsemmisülés állapotába? azt nem hiszem....
2010. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Digo. :)


"A mai világban, ebben a társadalmi rendszerben "szívből", és önzetlenül együttműködni soha nem fogsz tudni. Sajnos.."


Bocsi későn vettem észre ezt a hozzászólásod, de azóta már beszéltünk egy másik kérdésnél, és biztosan emlékszel a mentális elvre, amit mondtam. Nyugodtan figyelembe veheted. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2010. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Szerintem a szellem az amely "Örök"!Viszont a szellem földre való leszületése "inkarnálódása"tapasztalatok megszerzésére ,élmények gyüjtésére és ezek által a szellem nemesedésére , tökéletesedésére ad lehetőséget Isten Kegyelme által ! Ez a kör viszont nem végleges hanem véges ! A cél az , hogy kikerüljön ebből a körforgásból és megérkezzen "jellege"szerint oda ahonnan származik !A szellemi hazájába! Ki-Ki érdeme szerint ahogyan számára kijelölt "időhosszig" jól vagy rosszul magáévá tette és érlelődött ,a milliónyi kihivások közepette .Ezért kell élő igaz emberként élni és a tapasztalások által gyüjtött élményeket magunkévá tenni !

Ez az a "szubsztancia", melyet magunkkal viszünk"odaát",-ra , nem pedig a kastély,autó, és a milliárdok !Isten kegyelme legyen velünk !!!! Tisztelettel:Ircsi

2011. jan. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem Jézus, Budha, és talán még páran már eljutottak oda. A Mirdad Könyve " The mather ovum" azaz Az Ős Petesejt(vagy valami ilyesmi) című fejezetében olvastam erről.
2011. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!