A Karma mit mond arról hogy valaki miért követhet el rossz dolgot (bűnt), ami miatt egy "új" élet szenved?
Ha jól értem, ezt akarod tudni lényegében:
"hogy valaki miért követhet el rossz dolgot"
Ezt magyarázták régen a Krisnások, noha véleményem szerint persze csak vallásos kitaláció az egész, de valahogy így:
- Lényeges a szándék. Tudatos rosszindulat, gyűlölködés, tehát maga a gondolat, ami vezérli a gonosz embert. Ennek bizony ára lesz.
- Tudatlanság. Nem mentőkörülmény! Kárt okoz az ember butaságból, ostobaságból, azért is felelni fog.
- Anyagi haszonszerzés, hatalomvágy, erkölcs, etika megsértése, miközben másnak kárt, bosszúságot okoz. Kompenzációért kiált.
- Adja-kapja körforgás: mert neki rosszul ment valami, ezért máson veri le, majd visszakapja és így tovább. Végtelen ciklus a jutalom.
- Kollektív hatás: a kis bűnös együtt béget a nyájjal, valami alja közösség részeként kárt okoz valakinek. Nincs mentsvár, lakolni fog.
A szüleink, vagy akár egy déd vagy szülőnk, ha elkövetett valami súlyos bűnt valaki ellen, átverés, stb csalás, hogy az a másik nagyon szenvedett, netán öngyilkos lett, tehát az ős tette által megnyíltak egyes “portálok”, negatív energiák, entitások, amelyek beengedést nyertek ezzel az illető életébe, családjába, és ezek hozzátapadnak a családtagokhoz, ezáltal rossz beidegződések, szokások alakulnak ki a családban, egyes tagok bántalmazása, fekete bárány szindróma.
A fekete bárány lesz a kiválasztott, akit a család kiszekíroz, annak lesz esélye eltávolodni a családtól és rengeteg szenvedés által végül bezárja ezeket a portálokat, családi átkok perpetuálását…
E szerint te választod meg hogy milyen sorsot fogsz élni a fejlődésed érdekében, akkor is ha nehéz. Ebbe benne vannak a tévedések, bukások.
A karma az a tett és annak következménye együttvéve. Sokan azt hiszik, hogy bizonyos karmáink változtathatatlanok. Pedig ez nem így van. Minden, ami keletkezett, az feltételekkel keletkezik, feltételek között marad fönt, és a feltételek megváltozásával távozik, eltűnik. Ez a karma múlandóságának a törvénye. A feltételhez kötöttségének a törvénye, a befejezetlenségének és tökéletlenségének a törvénye. Minden érzékszervekhez kötött tapasztalás karma, azaz az ok-okozatiság működése. Tehát nem abszolút. És mielőtt lepontoztok és ilyen hetedizigleni dogmákkal jönnétek, elárulom, hogy ezt nem én mondom, hanem Chong An Sunim zen buddhista szerzetes, az Eredetifénytemploma Zen közösség apátja.
https://www.youtube.com/watch?t=643&v=tmkWsvbhCOM&feature=yo..
A karma miatt követ el.
A legtöbb bűböző meg rossz utra tért ember rettenet traumatizált.
Mitől?
Onnan hogy gyerekkoratól kezdve traumákat él meg, nagyon durvákat. Esetleg párat meg transzgeneraciósan is áthoz, amihez szemely szerint neki köze sincsen.
Na mikor valakit ilyen trauma ér akkor szokta feltenni a kérdést hogy de miért.
És az rá a válasz hogy mert ez a karmád meg előző életedben olyat tettél, és ez a következménye a büntetés.
Aminek hatására meg rossz dolgokat csinál.
Úgyhogy a karma miatt. Ami az égvilágon semmit nem tanít, csak traumatizál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!