Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik a szenvedésen keresztü...

Létezik a szenvedésen keresztüli tanulás? Miért igen? vagy Miért nem?

Figyelt kérdés

Ha irgalmatlan pocsék és szenvedésteli időszakot él valaki, akkor az szokott lenni a tuti amit megmondanak spirituális berkekben, hogy "tanító időszak"?


Tud-e valamit tanítani egyáltalan az ilyen időszak az ízes káromkodások repertoárjának bővítésén kívül?


szept. 10. 22:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Ha okokat keresel, mindig fogsz találni. Az energia, amit a keresésbe kell fektetni"


Ez nagyon igaz amit Grimfox mond!

szept. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%

Itt bukik is a dolog a spiri körökben

Akkor azt is mondják már meg, hogy halmozottan traumatikus időszakból hogy lehet tanulni.

Csak egy roncs marad utána az ember.

szept. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Grimfox ***** válasza:
42%
12: nehezen. A tanulás nem feltétlenül azt jelenti, hogy jól jössz ki a végén a dologból. Maximum azt, hogy legközelebb a hasonló helyzetet jobban fogod kezelni. Vagy még időben el tudod kerülni a legrosszabbat.
szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%
Vannak olyan spirituális lelkek, írók akik nagyon nem jöttek ki jól a dologból: József Attila, Latinovits Zoltán... Dosztojevszkij pedig a nehéz sorsa ellenére egy sikertörténet!
szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20%

Azon ne csodálkozz ha a nagy művészek korán meghalnak, akár önkezűleg, akár pszichés probléma miatti betegség miatt…

Ez ilyen. Művész, főleg nagy művész nem tudsz lenni anélkül hogy extra érzékeny, depresszív alkat legyél, marpedig annak szinte mindig korai halál lesz a vége.

Attól még nem biztos hogy spirituálisak voltak.

Én magam is fixen művészlélek vagyok, persze a nagy tehetség nélkül és nem tudom hogy ebből fakad e a depresszió meg az hogy rosszul vagyok a monoton szürke világtól, vagy azért van ez mert muveszlelek vagyok, de én is tudom hogy nem lesz hosszú itt a sorsom.


Bár én ezt nem is adnám oda semmiért… el nem tudom képzelni magam egy unalmas nem eufóriát érző gazdagsági iskolába járó emberként. Marad a depresszió és az eufória.

szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
De, akik művészettel foglalkoznak és érzékenyek azoknak tipikusan erős a kapcsolatuk a Forrással, ezért reagálnak olyan érzékenyen arra ami nem "abból" a világból való, valószínűleg ők sem ebből a világból valók. Mindegy hogy hogyan halnak meg, így tudnak kapcsolódni a Forráshoz amit a valódi élet korszelleme nem adott meg a számukra, ettől lettek depressziósak, iszákosak, esetleg szerencsejátékosok, de attól még lehetnek nagyon fejlett, spirituális lelkek, csak hányattatva érzik magukat ezen a bolygón. Ha nem kapcsolódnak egy tiszta, spirituális irányzathoz annak könnyen pszichiátria vagy öngyilkosság lehet a vége. Spiritualitás aktívan a rendszerváltás óta létezik, de a 2000-es évektől lendült fel igazán.
szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 r.sentinel ***** válasza:
Szenvedesen keresztuli tanulas, igen letezik, de nem szuksegszeru, sot nem kell szenvedest megtapasztalni csak ha ellenkezel az eletben szembejovo megtapasztalasnak. Minden okkal tortenik, tetszik vagy nem, spiritualis hulyesegnek vagy nem, ez akkor is egy rendszerkent mukodik mint minden ami korulvesz minket. Miert igen ? Mert minden megadatott a teremtesben a maga tokeletes formajaban es akkor az ember szabad akaratot kapott, melyet jo melyen ki is hasznalt es hasznal nap mint nap kivetel nelkul. Nevezzuk ezt a lehetoseg kepletesen ajandek csomagnak melyben azt tehetsz amit akarsz. Jelzem es kihangsulyozom azt tehetsz amit akarsz e Foldi letben, de mindennek megvannak a megfelelo hatasai rad es masokra is. Na most tehetsz idezojelesen rosszat es jo dolgokat is, de gondolhstz jora es rosszra is, sot mondhatsz jo es serto szavakat is, de mindezeknek TEREMTO hatast adsz, azzal ahogyan erzelmileg gonoldsz, monmdasz es cselekszel. A gyumolcsfanak is ido kell mig megjelenik a gyumolcs, ez igy mukodik nallunk is, nem azonnal. A Teremtes tortenhet azonnal is kevesek altal akik mindezt mesterien es tudatosan teszik, ed a tobbseg nem tudatos a teremtesben, csak allati modon cselekszik es eli mindennapi eletet es mindenki hibas mindenert ami a sajat eleteben megtpasztal, csak epp O nem. Ennek is ido kell amig rajovunk, ezert is nezve foldi szemmel nem vagyunk egyformak a megnyilvanulasokban, nem mindenki orvos es nem mindenki ugyved, mert a takarito szemelyre is epp olyan fontos hogy letezzen mint barmelyik szakma. Senkise tobb vagy kevesebb mind ertekes reszei vagyunk e foldi letnek, csak kulombozo lepcsofokon vagyunk. Van akik magasabbrol lassan a foldi eletet, mig masok par fokkal lennebrol es mindenki volt es lesz ezeken a szinteken, mig ujbol elore nem lep egy fokkal. Mindig tanulhatsz egy negativ esemenybol, a kerdes csak az akarsz-e vagy nem erdekel. Ha nem erdekel ugyanazokat es hasonlo dolgokat fogsy megtapasztalni amig meg nem erted mi miert tortent. Pl. egy kocsis baleset, melyet okoztal, tranulsz belolle vagy azt keresed miert a masik volt a hibas, mikozben tudod jol hogy te hibaztal ? Ha eliosmered hogy te hibaztal akkor azt jelenti legkozelebb ovatosabban vezetsz es jobban figyelj, ez tanulasi folyamat. Ha megversz valaki aki feljelent, azt keresed hogyan verd meg ujra ? vagy tanulsz a dologbol, bocsanatot kersz es nem rizikozol hogy anyagi koltsegeid legyenek, talan borton is. Megeri ez a megnyilvanulas ?? Valoszinu nem, de ha tovabbra is verekednel semmit nem tanultal es a kovetkezo nagyobb balhe lessz. Ez az elet korforgasa, ki kmit ad az eletben azt kap vissza es nem szamit kitol es honnan, a lenyeg meg fogod erezni milyen a fajdalom es szenvedes. Szoval el kell gondolkozni mit teremtunk a kornyezetunkben. Jo dolgot, szeretetet, oromet, anyagi joletet akarunk akkor valtoztatnod kell azon ahogyan megnyilvanulsz a vilagodban. Kedves szavak, erdeklodo, segitokesz, uj dolgok bevezetes az eletedben. A fajdalom mindig a szeretet hianyat tukrozi es sokaknak ez hianyzik, akar szulotol akar testvertol, akar mas csaladtagoktol, baratoktol es ezert tenni kell. Tenni mert a valtozast TE inditod be, senki mas.
tegnap 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!