Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért érzem, hogy legszívesebb...

Miért érzem, hogy legszívesebben egyszerre élnék több életet?

Figyelt kérdés
Ez valamiféle "létvágy", vagy van valami ezoterikus magyarázata? Annyira érdekelne minden, de nem úgy, hogy odamenni turistaként, és belekapni mindenbe, hanem hogy már oda születni, de hát az ugye elvileg nem lehetséges, csak ha hiszünk a lélekvándorlásban, de ha még hiszek is, akkor is alig bírom kivárni, valahogy sok helyen szeretnék lenni, de sehol se vagyok igazán.
máj. 30. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Rövidnek tartod az életet és sok kultúra érdekel.
máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Valószínű összetett a dolog. Egyfelől egy olyan világban élsz, ami arra buzdít, hogy éld ki magad, legyél aktív, kifelé figyelj. Az ezotéria ellentéte. Másfelől, ami ugyanebből fakad, nem tudod egyetlen, elérhető dologra fordítani a figyelmed, és nem tudsz igazán elégedett lenni.

Ez mind nem feltétlen a te hibád, ez a mai világ hatása.

máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem úgymond kipróbálni akarnék dolgokat. Sőt kifejezetten beszűkült, nem annyira nyitott típus vagyok. Bár lehet, hogy nem megfelelő az önismeretem... Inkább olyan érzés ez az egész, mintha már nagyon sok helyen életem volna, nagyon sok formában, mintha ez már eleve meg is történt volna, inkább afféle honvágyszerű.
máj. 30. 14:50
 4/8 Grimfox ***** válasza:
48%
Ez a honvágy, emlékárnyék szerű érzés azért kell, hogy gyanús legyen, mert a lélek nem emlékezik, ami pedig képes az emlékezésre, az nem születik újjá. Ugyanakkor rengeteg ember él, akik jelen pillanatban is tapasztalnak olyat, amivel kapcsolatban te ezt az emlékezésszerű, honvágy jellegű dolgot érzed. Emellett könnyű velük egyoldalú, és kétoldalú kapcsolatba is kerülni. Jung sejtése, és teóriája az, hogy az emberiségnek van egy kollektív tudattalanja, amiben minden, ami az egyénnel történik egyfajta közös felhő részévé válik. Ha te nyitott vagy az adott dologra, amit egy másik ember megtapasztal, van rá esélyed, hogy a te életedbe is beszűrődjenek dolgok ebből a felhőből. Én legalább is előbb gondolnék erre, mint reinkarnációra. Reinkarnáció esetén csak extrém esetekben kerül át pár foszlányos emlék az előző életből, és az is csak egy életből, nem több elmúlt életből.
máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
FOMO
máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én elmém szerencsére ezt úgy megoldotta hogy én lehetetlen dolgok iránt nem sóvárgok(na jó, természetfeletti filmek, sorozatok iránt igen, főleg kamaszként), marpedig ugye a több élet egyszerre lehetetlen.


Én “csak” arra vágyom hogy fél évet lehessek az egyik szép helyen aztán fél évet a másik szép helyen. Ehhez csak társaság és pénz kellene ami nekem egyik sincs, úgyhogy marad az egyre lejjebb süllyedés egy szar magyar helyen.


Ez nem feltétlenül ezotéria téma hanem inkább fomo ahogy írtam

máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van olyan előrehaladott, vagy visszamaradott állapotban a lelked, hogy egyszerre több helyen vagy jelen.


De az is lehetséges, hogy projektálsz.


Könyvek alapján lehet a lelked egyszerre több helyen, sőt más síkon, parallel univerzumban is.


De nem tudod saját magad felismerni.


A múlt élet/életek emlékei lehetnek hamisak és persze valódiak is.

Ha valódiak akkor az megint a lélek állapotával függ össze - milyen szinten is vagy.

máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es én is valahogy így érzem. Milyen könyvekről van szó, amik erről írnak?
máj. 30. 18:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!