Lehetséges, hogy utolért a karma?
Kb 5 napja megcsókolt egy fiú úgy, hogy barátom van és annyira leblokkoltam, hogy nem reagáltam és féltem ezért titkoltam.
Azóta megutáltak az emberek az élettől csak a szart kapom és állandó lelkiismeret furdalást érzek de az okát nem tudom. Csak erre tudok gondolni.
Főleg a férfiak... Imádom ezt a kozhelyet. Aztán mégis kikkel csalnak azok a megbízhatatlan, gonosz férfiak? Hát bizony nőkkel! A leggyakrabban házas a hazassal.
Ha a nők szentek lennének bizony nem lenne ennyi megcsalas.
#5
A módszereket ne mástól akarjad eltanulni!
.
A kérdésre:
bizony a Karma mindenkit utolér!
Ha ennyire "leblokkolós" vagy, arra vigyázz, ha legközelebb ez a fiú vetkőztetni kezd, ne segíts neki! (Hajtsad el, vagy dolgozzon meg a jóért.)
4, én no vagyok es velem mindenféle gátlás vagy lelkiismeret-furdalás nélkül már megszámlálhatatlan mennyiségű férfi akarta megcsalni a feleséget barátnőjét…
Sőt ha úgy ölel meg egy házas férfi ami már zaklatásnak minősül, az nem megcsalas szerinted?
"4, én no vagyok es velem mindenféle gátlás vagy lelkiismeret-furdalás nélkül már megszámlálhatatlan mennyiségű férfi akarta megcsalni a feleséget barátnőjét…"
Dettó. Plusz ott vannak a prostik. Nem olyan az arány, hogy mondjuk 1000 db pasi 1000 db nővel lép félre, Lehet h ebből 200 ugyanahhoz a prostihoz jár.
Hogyan hat a karma?
Személyiségünk és szándékaink aszerint alakulnak, hogyan éltünk, cselekedtünk, táplálkoztunk, harcoltunk egymást követő előző életeink hosszú sora alatt, egészen mostanáig. A Mindenható nem jutalmaz és nem is büntet. Ő csupán tükröz, rámutat, kifejez és reagál. Ő az egyetemes és tökéletesen befolyásolhatatlan tanú. Mindenki maga dönt sorsa felől, gondolatai és cselekedetei által.
Amennyiben ezek a gondolatok valamilyen szinten eljutottak hozzánk, nem fogunk ezentúl senkit sem okolni az elszenvedett szenvedésekért. Teljes felelősségtudatot kell kialakítanunk megtapasztalásaink iránt, mivel ezeket mi kreáltuk, múltbeli cselekedeteink által.
Ha azt mondjuk: „A Jóisten akarata” – még ez is egyfajta menekülés a felelősség elől az adott helyzettel szemben, amely a múlt visszatükröződése. A Mindenható csupán szemlélője az általunk létrehozott sorsnak vagy karmának.
Végül levonhatunk bizonyos konklúziókat arra nézve, hogyan hat a karma:
1. Minden olyan tapasztalat, amellyel a jelenben szembesülünk, a karmikus behatások egyenes következménye.
2. A hétköznapi egyén képtelen meglátni a kapcsolatot a múlt cselekedetei és a jelen reakciói között.
3. Az egoizmus, rosszindulat, az önző cselekedetek szenvedést okoznak. Örömöt, elragadtatást és boldogságot csak az önzetlen, egoista megnyilvánulástól mentes cselekedetek kelthetnek.
4. Egy lecke mindig egy karmikus szelet által tanulható meg.
5. Hasonlóképpen annak a lehetősége is létezik, hogy előre szabadon megválasszuk, megtanulunk-e bizonyos leckéket vagy sem.
6. Amennyiben a leckét tökéletesen megtanultuk és az Isteni Kegyelmet kérjük, a karma villámgyorsan eltüntethető az Isteni Kegyelem által.
7. Minden lény jó legbelül, csupán cselekedetei lehetnek rosszak néha.
8. Igazságtalanság nem létezik, erről soha nem beszélhetünk a karma perspektívájából.
Teszt vagy büntetés?
A karma törvénye végigvezet ezen a spirituális ösvényen. Segít abban, hogy megkülönböztessük a jót a rossztól, az örömön és fájdalmon keresztül. Az öröm és boldogság természetes eredménye azoknak a cselekedeteknek, melyeket anélkül cselekedtünk meg, hogy jutalmat vártunk volna érte, míg a fájdalom az egoista módon és rosszindulatúan véghezvitt cselekedetek eredménye. A karma törvényén keresztül azonosulhatunk a realitás szélesebb, változatosabb aspektusaival, megtanuljuk az értelmi és érzelmi felnőtté válás leckéit. Az életünkben jelentkező bármely megpróbáltatás vagy akadály mindig két nézőpontból nézhető: büntetés vagy teszt; ugyanakkor mindig egy lehetőség spirituális erőnk és belső hitünk növekedésére.
Az igazi szellemi kereső természetesen nem mazochista módon keresi a szenvedést, de soha nem szabad elégedetlennek lennie a nehézségek miatt, amelyekkel szembe találja magát, mert mindig tudja, hogy ezeket az élet azért küldi, hogy segítse őt és felkészítse a következő lépésre. Általános szabályként el kell fogadnunk, hogy az élet mindig azt kínálja, amire abban a pillanatban szükségünk van, hogy gyümölcsözően megtanuljuk a leckét. Lehet, hogy ezek nem azok a tapasztalatok és megnyilvánulások, amelyekre vágyunk, de teljes bizonyossággal azok, amelyekre abban a pillanatban és azon a helyen a legnagyobb szükségünk van.
Satya Sai Baba a következőképpen fejezte ezt ki: „A Mindenható nem teszteli az embert csupán csak a játék kedvéért; soha nem részesíti előnyben a szenvedést. A Mindenható azért teszi ki az embert ismétlődő megpróbáltatásoknak, hogy végül megérdemelje a fejlődést és az Isteni Kegyelmet. Ezért kérnetek kell, hogy vizsgáztatva legyetek, hogy ezáltal a fejlődésetek érzékelhető lehessen.”
Tehát értelmezhetjük a szenvedést úgy is, mint büntetést, vizsgáztatást, de úgy is, mint előkészítést az Isteni Önvaló kinyilatkoztatására.
Létezik-e karmikus memória?
Eleinte a gyémánt is csupán egyszerű kő az úton, más ásványokkal összekeveredve. Csak amikor egy hozzáértő mester megcsiszolja, alakul át és szórja szét a környezetében elbűvölő csillogását. Ne ellenkezzünk tehát egy hasonló kezeléssel szemben, aminek hatására hamar eltűnik belőlünk a sötét tudatlanság. Eszerint cselekedve, végül a fényt fogjuk terjeszteni, hasonlóan a gyémánthoz.
A karma egy fontos aspektusa az, hogy segít harmóniát és egyensúlyt teremteni belső és külső világunk között. Ahogyan másokkal bánunk, végső soron megmutatja, hogyan bánunk magunkkal. Ralph Waldo Emerson azt mondta: „Ha láncot teszünk egy rabszolga nyakára, a lánc másik vége mindig a mi nyakunk körül lesz.” „A világ, amelyben élünk, a kompenzáció világa; következésképpen az, aki nem rabszolga, el kell fogadja, hogy ne legyen egyetlen rabszolgája se.” – mondta Abraham Lincoln.
Az egyén teljes karmája állandóan benne van az egyénben.
Jó és rossz cselekedeteink karmája nem szükségszerűen azoktól a személyektől fog ránk visszahatni, akikkel szemben cselekedtük azokat. Segíthetünk egy személyen és valamikor nekünk is segít majd egy másik személy. Rosszat tehetünk valakivel és valamikor ennek megfelelő rosszat tesz velünk egy teljesen más személy. Szerethetünk valakit és valamikor hasonló szeretettel ajándékoz meg minket másvalaki. Mivel egyenlőre értelmünk még nem képes a szellem legfelsőbb szféráiba behatolni, ami előző életeink memóriáját tartalmazza, egyenlőre egyszerűen el kell fogadnunk, hogy van egy igazságos és egyetemes törvény, amely pontosan meghatározza életünk erőfeszítéseinek eredményeit.
Egy megvilágosodott bölcs tisztán látja a múltat, jelent és jövőt, azonnal felfogja az őt látogató személy karmikus helyzetét. Nagyon jól érti az ok és okozat közti kapcsolatot, amire egyenlőre a hétköznapi gyenge elme még nem képes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!