Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Előfordulhat, hogy a földi...

Előfordulhat, hogy a földi inkarnációk célja nem az esetleges fejlődés hanem valami más?

Figyelt kérdés

Ha a következő spirituális fokra való lépés, vagy megvilágosodas lenne a cél, akkor nem lehet, hogy többen érnék el, több ilyen irányba nyitott ember lenne. Azaz ennek a célnak (azaz a fejlődésnek mint cél), látnánk az eredményét, kollektíven. Mert egész spirituális emberekből igen kevés van, pár guru, vagy valamilyen vallást gyakorló, de ez a kis csoport is a föld teljes nepességéhez képest nagyon kicsi.

Plusz, vannak azok, akik leginkább szenvednek a karmájuk miatt. Hozzájuk az, hogy hogyan enyhíthetnék a szenvedésüket, meg az ilyen-olyan tanítások el se jutnak, vagy épp tudnak róluk, de a karmajuk miatt nem jutnak el odáig. Magyarul a karma elzárja azt, ami enyhíthetné a karmát. A karma elzárja azt, amivel a karma működését tudatosan lehetne használni. Így hogy tudnak kijönni belőle valaha is? Akkor mennyit ér az, hogy a potenciál mindenkiben megvan, ha nem mindenkinek biztosított a hozzájutás az infóhoz, hogy miként juthat el a potenciálhoz és hogyan használhatja?

Ezek miatt én úgy látom, hogy a fejlődés be van határolva. Vagy az által, hogy van egy szint, ami fölé XY nem emelkedhet, vagy azáltal, hogy meg van határozva egy adott út, amerre fejlődhet.


2022. febr. 12. 15:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja és a kérdés...

Akkor ezek szerint lehet, hogy nem is a fejlődés a cel hanem valami más?

Ha a fejlődes a cél, akkor a fentiekre mi a magyarázat? Ha a fejlődés a cél, akkor miért van elzárva?

2022. febr. 12. 15:16
 2/12 Grimfox ***** válasza:
64%
Elzárva csak olyanok elől van, akik szellemileg elmaradottak, nem képesek felfogni az elvont fogalmakat. Egy ép idegrendszerű ember előtt sosem zárt a kapu. A különbség a befektetendő időben, és erőfeszítésben van. A cél nem igazán az, hogy magasabb fora lépj. A megnyilvánulás megtapasztalása a változó világ, így az abban élő lények célja is. A karma ebben a körforgásban tartja a lényeket. A fejlődés, és a legmagasabb fok elérése az egyén választott célja, amit az adott életében tűzött ki, nem előre döntött róla. Bárki dönthet így, minden vallás(nem művallás) kínál ilyen lehetőségeket, más megközelítéssel, azonos céllal. Csak van akinek a karmája olyan, hogy kevesebb erőfeszítést kell tennie látható eredményért, van akinek pedig szinte emberfelettit. Akinek emberfeletti erőfeszítést kell tennie, valójában az nyer nagyobbat. Ő halad többet, ő dolgoz le a hátráltató karmából többet. Akkor is, ha ez kevésbé látszik. Ha elér arra a fokra, ahol ezt belátja, már eljutott oda, hogy a következő életében neki sem lesznek olyan nehézségei, mint most.
2022. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Én nem hiszek a reinkarnációban, túl sok minden szól ellene, de abban biztos vagyok hogy sokan ténylegesen büntetésből vannak itt, és valami kedve szerint játszadozik bizonyos emberekkel, mást meg jutalmaz. Ez az én vallási nézetem
2022. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Mik szólnak a reinkarnáció ellen?
2022. febr. 12. 15:40
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Sokáig tudnám sorolni. Maga az evolúció, a népesség növekedése, az, hogy mi irányítja az egészet, az hogy abszolút semmi bizonyíték-szerű dolgot nem tud felmutatni senki, rengeteg ember kap egyszerre nagyon jó és nagyon rossz dolgokat, stb…

Viszont itt vannak az ellenérvek is: hatalmas a különbség emberi életek között, már eleve születésnél, nincs arra magyarázat hogy miért élek és miért ezt a testet kaptam… stb… szóval passz 🤷🏻‍♀️

2022. febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát, a népesseg növekedését en se nagyon tudom hova rakni...

Főleg azt, amit fennt is írtam, hogy ugyanannyi a fejlett/spirituális ember, azaz kis arányban vannak nagyon, hogyha reinkarnálódik valaki és fejlődnik, akkor ez az arány miért nem valtozik az évek során?

Na mindegy.

Az evolúcióval úgy vagyok hogy lassan mar se teremtesben se a darwini cuccban nem hiszek/nem tudom higyjek-e mert elméletek, aztan ki tudja hogy volt. Ott nem volt egyikünk se szóval...Ez ilyen "Mire gondolt a költő? - Gondolta a fene..." jellegű dolog nálam 😃

Nagyon jó és nagyon rossz dolgokra magyarázat a karma elvileg. A leszületesnel tapasztaltakra is meg hogy ki mit kap arra is.

Viszont ezek mellett a reinkarnacióban megis hiszek, mert voltak álmaim, amiket nem tudok mással magyarázni.

Max ha nincs reinkarnáció, úgyis kiderül, hogyha nem az volt 😃

2022. febr. 12. 19:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Figyelembe kell venni a különböző világkorszakokat is a lehetőségek megítélésében. A különböző világkorszakok eltérő esélyt nyújtanak a spirituális fejlődésre. Jelenleg a Halak világkorszakában élünk, amely egy 2160 évig tartó éra. A halak világkorszakra jellemző tulajdonság a halál: a fagyok még sok megindult életet elpusztítanak, a természetre még az energiák visszafogása a jellemző.Ez a böjti időszak. https://www.youtube.com/watch?v=l3wnYNGFXnE
2022. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A népesség növekedésére az egy magyarázat, hogy nem zárt a rendszer. Azaz máshonnan is inkarnálódnak ide, és innen is lehet máshová. A Föld egy jókora része büntetőtábor benyomását kelti, és pont ott nő a népesség, ahol rossz élni. Ez lehet amiatt, hogy "máshonnan" érkeznek az arra az életre érdemesek. Vajon fentről zuhannak, vagy mélyebbről emelkednek?
2022. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A népesség növekedésre én azt az elméletet is el tudom fogadni, hogy egyre kevesebb időt kell eltölteni a köztes létben. De az is elképzelhető, hogy most éppen (avagy éppen most) "eszméletlen buli" reinkarnálódni.
2022. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Odaát nem egy zárt tér-idő rendszerben léteznek a lelkek, ezenkívül a dimenziók is több rétegre oszlanak, vagyis végtelen hely áll rendelkezésre.


A fejlett, spirituális lelkek aránya azért nem nő, mert ők folyamatosan kilépnek a rendszerből, hiszen már mindent megtanultak/megtapasztaltak itt, amit lehetett.


A Darwini evolúció csak testi szinten zajlik, bár ez a folyamat sem bizonyított, csak egy elmélet. A tudomány nem kíséri figyelemmel olyan régóta, hogy az általa feltételezett folyamatok végeredménye látható formában megmutatkozzon és hitelesen bizonyítható legyen.


Emellett a lélek is átmegy egyfajta fejlődésen/tapasztaláson, de ez független a test evolúciójától. A lélek csak használja a testet, de nem követi le annak változását.

2022. febr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!