Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a több milliárd emberi...

Ha a több milliárd emberi sejtnek nincs lelke, akkor lehetséges, hogy se a bakteriumoknak, se a vírusoknsk, de akár az egyszerűbb rovaroknak sincs lelke csak például az összetettebb élőlényelnek mint kutya, ember, elefánt?

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 10:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%
Úgy olvastam, hogy a növények csak szimulációk. Nincs annyi lélek, hogy minden rovarba, fába kerüljön lélek. Ki kell szoftwearrel pótolni a hiányzó élőlényeket. Én még azt is el tudom képzelni, hogy az ateistáknak/materialistáknak sincs lelkük. Ők is csak pótprogramok, hogy működjön a mátrix
2021. okt. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

A Biblia szerint az alábbiaknak van lelke:


"A héber neʹfes és a görög pszü·khéʹ szavak elterjedt fordítása. Megvizsgálva, hogy a Biblia hogyan használja ezeket a szavakat, arra a következtetésre lehet jutni, hogy alapvetően 1. emberekre, 2. állatokra vagy 3. ezeknek az életére utalnak."

2021. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Grimfox ***** válasza:
86%
A többsejtű élőlények sejtjei önállóan nem képesek életben maradni, rá vannak utalva a többi sejtre. Azaz nem külön élőlények csoportja, hanem egyetlen élőlény részei. Az egysejtű élőlények önállóak. A vírusokat jelenleg nem tekintik élőlénynek, bár okkult értelemben ezek is élnek valamilyen módon. Azaz a többmilliárd emberi sejtnek van lelke, de az a lélek az egészé, nem a részeké.
2021. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
A vírus is élőlény, mi más lenne?
2021. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Grimfox ***** válasza:
100%
Mivel nincs anyagcseréje, és semmilyen olyan tevékenységet nem mutat, ami az élőlényekre jellemző, ezért nehéz élőlénynek nevezni. A fertőzés is egy passzív folyamat a vírus részéről, nem tesz semmit aktívan. Még az örökítőanyag reprodukálását is a gazdasejt végzi. Általában élettelen, szerves molekuláknak tartják őket. A prion még hasonló kategória, annak még DNS-e/RNS-e sincs.
2021. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem él hogy tud elpusztulni?

A koronavírus is direkt fertőzi a sejteket, tudja mit csinál.

A kőre lehet mondani hogy nem él, de a vírus szerintem élőlény.

2021. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Grimfox ***** válasza:
76%

Ha egy csillag nem él, hogy tud elpusztulni? Az alkotó anyagok szétesésével bármi elpusztul, legyen az élőlény, vagy élettelen, de szerves molekula, esetleg szervetlen dolog. Ha élőlény lenne, hatnának rá az antibiotikumok, lennének az élethez szükséges sejtszervei. A vita, hogy élőlény e azért folyik, mert élőlényekre van szüksége, hogy sokszorosítsák az örökítőanyagát. Ha mégis élőlénynek tekinted, a parazitizmus olyan tökéletes fokán áll, ahol neki magának nem kell még életjelenségeket sem produkálni, mert a gazdatest megteszi helyette.

A koronavírus úgy fertőzi a sejteket, hogy a fehérjeburok egy része alkalmas arra, hogy bizonyos sejtekhez csatlakozzon(nem minden sejthet, nem is minden fajban). Ez nem aktív folyamat, a vírus sodródik, és ha olyan sejthez sodródik, aminek a burkán van megfelelő rész, amihez a fehérje csatlakozhat, akkor létrejön a kapcsolat. A kapcsolat reakciót vált ki a sejtből, aminek a során az örökítőanyag a vírus burkából beáramlik a sejtbe. Ott a sejt elkezdi másolni a vírus örökítőanyagát, és sejtburkát. A vírus mindeközben az égvilágon semmit nem tesz aktívan. Két része van. Fehérjeburok, és örökítő anyag. Egyik sem alkalmas élettevékenységek folytatására. Az egyik csak egy héj, ami védi a beltartalmat, a másik pedig egy passzív örökítőanyag lánc. Nincsenek sejtszervecskék, membránok, sejtplazma, sem semmi más.

A fentiből látható, hogy a fertőzés nem élettevékenységből fakad, nem direkt fertőz. Inkább olyan, mint egy mechanikus folyamat. A tudatosság szikrája sincs benne.

2021. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem meg ha ennyire bonyolult elpusztítani akkor bizony él. Most hiába írod nekem a mikrobiológát.

Szerintem egy olyan élőlény aminek a sejtjei egymástól függetlenül is léteznek.

Vagyis lehet hogy 2 millió emberben létezik, de az még mindig ugyan annak az 1 élőlénynek a része...

2021. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Grimfox ***** válasza:
100%
Úgy értelmezed, hogy a vírusnak kollektív "tudata" van, nem pedig egyedi? Mert akkor az "él" fogalmát más szinten kellene beszélni, nem úgy, mint hogy biológiailag mi él, és mi nem. Meg hogy milyen szerveződési szinten létezik.
2021. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Így van, ha ekkora problémát csinált, akkor nyilván "él" valahogy...
2021. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!