Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi történne, ha emlékeznénk...

Mi történne, ha emlékeznénk az előző életeinkre?

Figyelt kérdés

A kérdésből adódóan tegyük fel, hogy létezik a reinkarnáció és egy nap teljesen váratlanul vagy akár fokozatosan, de visszatér az emlékezeted egy korábbi életedről?

Vajon hogy lehetne ezzel élni? Emlékeznél mindenkire, akit szerettél, a családodra, a barátaidra... és mindeközben tudnád, hogy ők már halottak, és ki tudja, lehet, hogy itt vannak valahol a világban, de sosem fogsz ismét rájuk találni.

Emlékeznél a nevetésükre, a könnyeikre, arra, ahogy rád mosolyogtak és egyszerűen nem tudnál visszamenni az időben...

Mi lenne vajon mindennek a következménye? Beleőrülnénk?


2010. aug. 23. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Belezizzennénk. Gondolj csak a Hegylakó filmekre. Bár az "csak" film, de az emberi érzések benne vannak.
2010. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért hozzá kell tenni, hogy sokunknak rengeteg előző élete volt már, és gyakran éljük le életeinket gyak. ugyanazokkal a "szereplőkkel" - ha más testekben is. És nem kizárt, hogy az aktuális legjobb barátunknak ártottunk a legtöbbet, testileg-lelkileg egyaránt.

Hogy beleőrülnénk-e abba, ha emlékeznénk? Nos, igen, már csak azért is, mert a földhöz ragadt, racionális emberi elme képtelen lenne ezeket az emlékeket befogadni.

A túlvilágon más a helyzet, ott minden előző életünkre emlékszünk, ahogy szellemtestvéreinkére is; és mivel ott egy afféle "felsőbb" tudat birtokosai vagyunk, könnyedén megbocsájtunk egymásnak. Az ember nem ilyen, talán már ki is pusztította volna magát a civilizáció a rengeteg előző életek-béli sérelmekért - pedig inkább a jelen életünkkel kéne foglalkoznunk, nem az előzővel ill. következővel.

2010. aug. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

ha visszaemlékeznél a régi életeidre, nem hiszem hogy szomorú lennél amiatt, mert halottak a régi barátok.


Szerintem akkor már lennél annyira érett és bölcs lélekben hogy tudd, a halál nem valaminek a vége, hanem új kezdet, hogy ők is egy új életben gazdagítják a tapasztalataikat, vagy összeolvadtak a közös tudattal, a létezőkkel. Akkor valószínűleg már tudnád, hogy saját választásaik által saját boldogságukban cselekednek ;)


Mindenesetre én lehet hogy megpróbálnék néhányat megkeresni közülük :)

2010. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Lehet én vagyok a hülye, de ez kb olyan mint hogy 'ejnstejn'-nek is volt vagy 400 előző élete és a bölcsességét/tudását így használta

nem?

2010. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megőrülnénk. főleg ha az előző életeINKre emlékeznénk. mert nem tudnánk, hogy melyika mostani és melyik az amelyik már nincs... vagyis elműlt
2010. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is megőrülnénk, mert nehéz lenne megemészteni az elkövetett bűneinket, fájdalmainkat és túl sok lenne az érzés, amit nehezen lehetne megemészteni-
2010. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges lenne...és pont ezért is nem emlékezel...tudod a megfelelő tudás hiányában belerokkannál ez emlékekbe, mert mindenféle egyéb vágyat és ragaszkodást keltene benned a dolog, az előző életeiddel kapcsolatban...millió ember ezt az egyet alig bírja viselni a sok szenvedés miatt...nemhogy a többit még. :)

Előbb nem árt elsajátítani az alaptanítást...és utána foglalkozni a kérdéssel. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Last One Left-nek igaza van!


Ehhez még hozzáfuzném ha pl:megtudnád mi voltál elozo életedben ha netán valami gyilkos voltál vagy kovettél el gyilkoságot és újra szulettél akkor ezt nehezen tudnád elviselni és így nehezen tudnál élni mert benned lenne a tudat hogy oltél,loptál...vagy bármi.

Szóval jobb ha ezt nem tudjuk!

Nem véletlenul nem emlékszunk erre de jobb is így mert lehethogy nem orulnél annak hogy mi voltál elozo életedbe!

16/F

2010. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Phoney ***** válasza:
100%

1: régen volt egy elméletem, hogy bizonyos idő után az embernek mindenképp nulláznia kell (ez olyasmi, mint hogy lelkileg is tönkremennél, ha sosem aludnál, és egy "napból" állna az egész életed), és 150-200 évnél tovább nem tudna épeszű maradni, ha nem felejt. Láthatóan van, akinek 60 év is túl sok.


2: szerintem ha az emberben egyre csak halmozódik a tudás, és mindenre van válasza, az tönkreteszi a kreativitást, és egyre kevésbé lesz intelligens. Egy biz. holtpont után lehet, hogy igen ostoba emberré válna. (Így is sok ostoba, idegesítő idősebb ember van, aki azt hiszi, mindent tud, mert ő elmúlt 50.)


Persze nehéz kérdés, mert egy másik agyban újszerűen jelenhet meg az adott emlék:)

2010. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vissza lehet "nézni" az előző életekbe,ebben az életbeni múltba SVT-vel / ** / Reiki utaztatással.

Csak akkor ajánlott,ha egy fel nem dolgozott élmény,fóbiát hoztál át az előző életedből vagy a mostanibn nem tudtál valamit feldolgozni és kész vagy szembenézni a problémával. (a mester segítségével persze)

De bármit meg lehet belőle tudni.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2010. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!