Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Belegondoltatok már, hogy a...

Belegondoltatok már, hogy a csótányoknak is van lelke, ki akar csótánynak születni? Meg ők fej nélkül is élnek pár napig, akkor a lelkük is feleződik vagy hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Tényleg nem értem én ezt. Fura belegondolni, hogy egy buta rovarnak is van lelke.

2021. ápr. 5. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
A rovarok nem buták. A csótány az emberi hulladékot fogyasztja, szóval lehet az akar csótányként születni, aki emberként is hulladékot fogyaszt, csak más formában, pl. ezosok, tiktokerek, instagram huszárok, blikk olvasók, stb.
2021. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha majd megtudod, mi az emberi lélek, rájössz, hogy egy rovarnak nincs.
2021. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Grimfox ***** válasza:
86%

Nem az ész tesz élővé, és nem ahhoz kötődik a lélek. A csótány csak azért él fej nélkül is, mert idegdúcai vannak, nem agya. Nem a fejében összpontosul minden, ami szükséges az életéhez. A magasabb rendű állatoknak a testet irányító központjai mind a gerincvelőben, és az agyban csoportosulnak.

Az, hogy minek születsz, nem akarat, vagy döntés kérdése. De ha ez megnyugtat, nem fogsz állatként megszületni. Noha akár emberként születsz, akár másként, nem emlékszel rá, mi voltál előtte.

2021. ápr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha reinkarnációban hiszünk akkor idővel fejlődnek majd.
2021. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

pont a rovar a buta aki még az evolúciós elmélet szerint se sokat vagy semmit sem változott.

Valószínűleg ott meghal kiszáll belőle a lélek, csak bizonyos testi funkciók még működnek, nehéz megfejteni eme primitív lények működését a fejlett civilizált és intelligens homosapiensnek +- 3,6 millió év különbség a buta kis rovarokéhoz képest.

én szívesen lennék hangya vagy méh, érdekel milyen egy jólszervezett "társadalom". Elvileg nekik lélekcsírájuk/lélekkezdeményük van de ha van ha nincs érdemes az alap ösztönvilág lényeit megfigyelni. még a legtöbb csorgás állatét is, lehet tanulhatnánk valamit mert elnézve rendesen elfeledtünk valamit...

2021. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. Igen lehet valaminek úgymond "lelke" vagy csak egy rakat programsor ami hibátlanul reagál mindenre mint pl robot, mesterséges int. Az meg hogy minek van lelke ez egy jó kérdés, mármint hogy robotnak lehet e, de biztosra csak azt tudhatod, hogy neked van e, lehet becseppentettek egy jól megtervezett biomassza terráriumba és csak te vagy valódi, de lehet te is egy biomassza vagy aki elromlott és öntudatra ébredt, ezt nem lehet tudni. Ezt az ember teremti meg a mesterség es intelligencia tényleges elterjedésével majd, hogy legyen még egy kérdés amiről az életben nem kaphatunk választ.
2021. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer részegen azon gondolkodtam, hogy mi lesz a giliszta lelkével vagy tudatával, ha kettévágjuk. Kettő lesz? Vagy egy marad? Mert mindkét félen fej nő, és különbözőképp folytatják az életüket.. dilemma a köbön.
2021. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7. csak a fej része felüli rész regenerálódik, nem lesz 2 giliszta, attól hogy egy ideig még rángatózik a levágott része, a csirke is elrepül lefejezés után mégis meghal.
2021. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!