Hiszel a halál utani eletben?
28-as
Lehetséges hogy még agyi aktivitás idején érzékelte, tapasztalta mindezt. Viszont nekik valóságos volt ez, de akkor kezdjük ott mi a valóság? Ezt hogyan határoznád meg? Amikor álmodunk azt valóságként éljük meg, majd mikor felébredünk akkor tudatosul bennünk hogy álmodtunk és a fizikai síkot gondoljuk valóságnak. Majd amikor elalszunk a fizikai valóság megint eltűnik hogy átadja a helyét az álomnak vagy a mély alvás állapotának. Akkor most mi a valóság? Az amiben éppen vagyunk?
29-es:
Azt mondják léteznek asztrális sík, mentális sík, de mit számít hogy milyen néven illetjük? Lehetne interdimenzionális sík is vagy akár fél anyagi, anyagtalan. A lényeg az hogy léteznek síkok a fizikai, anyagi síkon kívül is. A tudomány amúgy kezdi belátni és egyre több elmélet foglalkozik azzal hogy létezhetnek multiverzumok, párhuzamos dimenziók.
Nagyon jó ez az elektronos kísérlet hogy mennyire befolyásolja a világot a megfigyelő vagy a megfigyelés. Ebben a kísérletben az elektron képes átalakulni részecskéből hullámmá, majd vissza részecskévé attól függően hogy megfigyelik-e vagy sem.
Szóval vannak érdekes dolgok és nagyon sok mindent nem tud még az emberiség.
Tény hogy a kvantummechanikához nem igazán értek, sajnos fizikából mindig is gyenge voltam, azonban elég érdekes kísérlet volt hogy részecskék hullámmá alakulnak majd visszaalakulnak részecskévé aszerint hogy megfigyelik-e őket vagy sem. Ezzel csak azt akartam mondani hogy nagyon sok minden van rejtve az emberiség előtt, sok mindenre nincs magyarázat, bizonyíték és sok mindent nem ért. Ezek a más dimenzió dolgok is túl vannak az emberi elme határain, mivel az emberi elme székhelye és központja az emberi agy ami megint csak eléggé korlátozott és itt most nem a butaságra gondolok hanem inkább arra hogy fizikai szintű Vagyis az emberi elme is eléggé korlátozott ilyen téren. Viszont az hogy ezeket a dolgokat megértse, magának az embernek is magasabb tudatszintre kell jutnia. Egy olyan állapotba ami túl van az elmén, ami meghaladja a gondolatokat, érzéseket, vágyakat. Erre irányul például a meditáció is, az elme lecsendesítése, a gondolat nélküli állapot elérése által való magasabb tudatszint elérése.
De most visszatérve a kvantumechnikához, azt írtad csak kvantumszinten működnek úgy a dolgok ahogy (ezek szerint ez egy korlátozott egy meghatározott közegre jellemző és megfigyelhető történés). Attól függetlenül hogy ezek elég jól mérhető, megfigyelhető dolgok, kísérletek nevezzük bárhogy is őket, még ezekre sincs megfelelő magyarázat, elmélet hogy miért is történik úgy ahogy? Akkor hogyan lehetne azokra megfelelő magyarázat, bizonyíték amik túl vannak ezeken a dolgokon, amik meghaladják mindezeket a kísérleteket és amik nem is mérhetők és megfigyelhetők?
Persze erre sokan azt mondják hogy ami nem mérhető, nem bizonyítható az nem is létezik.
Akkor most a baktériumok, vírusok kb. az 1800-1900-as évekig nem is léteztek? Mert kb. akkoriban fedezték fel őket és látták őket először mikroszkópokon keresztül. És itt most lehetne sok-sok találmányt sorolni hogy mikor mit találtak fel vagy mit ismert meg az emberiség egy-egy találmány alkalmával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!