Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nincs menyország?

Nincs menyország?

Figyelt kérdés
Csak a pokol létezik és a földi inkarnáció számít a menyországnak.

2019. szept. 3. 21:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
81%

#20

A továbbiakban nem érdemes időt pazarolni rá. Nem tart még ott, hogy tovább lépjen a berögzültségein.

2019. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
50%
Mindenesetre köszönöm a fáradozást. A félreértések elkerülése végett én továbbra sem a testemmel azonosítom magamat. És nem jelentem ki, hogy értékesebb vagyok másoknál. Egyszerűen nem fogadom el a valóságot rémálomnak vagy jelentéktelennek.
2019. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
50%
#20 szerintem sokkal szebb volna, ha azt mondanád, hogy egy fa vagyunk sok ágakkal.
2019. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

#22

Félsz a haláltól?

2019. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"#20 szerintem sokkal szebb volna, ha azt mondanád, hogy egy fa vagyunk sok ágakkal."


Egy fa vagyunk sok ággal :)


Az a határtalan és időtlen lét-tudat vagyunk, amiben a létformák születnek és elmúlnak. De jelenleg a formával azonosságban élő énnek érzékeljük magunkat. Ha az ember önmaga tudatának a terét tágítja, akkor már nem azonosul az érzésekkel, hogy jó vagy rossz kedvű vagyok, hanem a tudatában marad hogy felmerült bennem egy jó vagy rossz érzés, tehát már nem az érzések által kiváltott érzelmek rángatják. És ahogy nő ez a belső tudatos tér bennünk, úgy egyszer csak meghaladja ez a tér a test határait és ekkor eggyé válik a lét-tudat terével, amiben az emberi test és minden anyagi létező létrejött, tehát az egységre ébredés megtörténik, ez a megvilágosodás, az elkülönültségben élő kis tér eggyé válik a mindenség terével amiben született, és a létforma azonosságából önmaga egységes létére ébred.

A létformából való ébredés testen kívüli élménnyel társul, ahogy kívülről látod a testet amit magadnak hittél, ráébredsz hogy te AZ vagy aki kívülről szemléli a testet éppen, és ekkor az emberi formával azonosult éned feloldódik, az nem valós, csak a testhez tartozó érzések és gondolatok halmaza, egy korlátozó tényező csupán amiből fel kell ébrednünk.


Azért használom az álom hasonlatát, mert ott EGY ember álmodik egy álomvilágot sok sok karakterekkel, majd felébredve EGY ember ébred fel, és az univerzum terében szintén sok milliárdnyi létforma van jelen, de EGY tudatos térben van jelen, EGY az álmodó/teremtő.

2019. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
A hagyományos hazai néphit szerinti felfogásban, miszerint a lelkek számára egy határtalan boldogság helye volna, szerintem nincs mennyország. Vannak viszont más világok, melyekben test nélküli lelkek léteznek. De ezek a világok sem szenvedés nélküliek. A szenvedést ugyanis elsősorban a lélek okozza saját magának. A földi lét is tele van szenvedéssel, ezt mindenki, aki kinyitja aszemét, látja; a Föld sem tekinthető semmiképp mennyországnak tehát. Csak a lélek megsemmisülése jelent a szenvedésből menekülést. Mennyország tehát nem létezik, mert minden reinkarnáció szenvedést okoz; viszont ki lehet szabadulni a különböző, szenvedést okozó világok közötti lélek-bolyongásból, ha valaki megvilágosodva lelkét megszabadítja ettől és sikerrel megsemmisül.
2019. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Vannak viszont más világok"


Nem létezik semmi, aminek nem vagy a tudatában. Hogy vannak más világok, ez csak egy gondolat az elmédben, amivel azonosulsz.

Még a kvantum részecskék is másképp viselkednek, ha megfigyelik vagy nem figyelik meg őket. Szóval ez tudományosan bizonyított tény.

2019. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Egyébként tudni és hinni, hogy te nem egy ember vagy, két külön dolog. A legtöbb embernél ez csak egy hit, mivel nincs róla bizonyossága. Bizonyosságot az illúziók felismerése által lehet nyerni. Fel kell oldani az egót.
2019. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
#27-re reagálva: természetesen minden állítás, amelyet én vagy te vagy bárki tesz, feltételes; s minden világkép alap nélküli. Amit én írtam, az is feltételes, s fogalmam sincs, hogy milyen mértékben állja meg a helyét. Semmiben sem lehetünk biztosak, így bárminek vagy bárkinek a létében vagy nemlétében sem. Az igazság mint olyan a szellem számára megfoghatatlan, elérhetetlen. Túl korlátolt az elménk ehhez. De ettől még nemes feladat elmélkedni, sőt épp ezért nemes az efféle elmélkedés művelése, hiszen közben tudjuk, hogy az egész ténylegesen sehova sem vezet. Másrészt pedig hasznosak a nézetrendszerek, mert keretet adnak a szellem csapongásainak. A fontos csak az, hogy vigyázzunk közben: véleményünk ne váljon meggyőződéssé, hajlandók legyünk változtatni rajtuk, és végképp ne is próbáljuk egymást meggyőzni a saját igazunkról. Az egónkon való túllépésnek nem a szellemi nihilizmus az útja, hanem épp ellenkezőleg, a rengeteg tévútba való szisztematikus belekóstolás.
2019. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

#29

Nekem semmiről sincs már véleményem vagy meggyőzödésem, mivel minden vélemény csak egy múló gondolatforma.

Az egyetlen igazság a semmi.

2019. szept. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!