Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hogyan álljak hozzá?

Hogyan álljak hozzá?

Figyelt kérdés
Megalkottam a hozzáállás-elméletemet, de valami nem stimmel benne. Én úgy gondolom, ha boldog életet akar valaki élni, akkor meg kell becsülnie azt, amit van. Van egy virtuális (elképzelt) és egy materialista (reális) helyzete. Hogy milyen jó az alany helyzete, az a viszonyítástól függ. Boldog lehet, ha úgy érzi, jó életet él és pl. ahhoz viszonyít, hogy neki van egy panel lakása, de afrikában meg indiában az utcán élnek az emberek, vagy itthon a hajléktalanok. Tehát, úgy érzi, hogy jó dolga van, mert olyan a hozzáállása, boldog, de realitás szempontjából nem az, hiszen lehet, hogy viszonylag rossz életet él, de az alsó 20% hoz viszonyít amihez képest jót, de mondjuk a felső 60% hoz képest rosszat. Én mindig is lenéztem azokat az embereket, akik más nyomorából vígasztalják meg magukat, ez a dögöljön meg a szomszéd Miska is, hogy úgy érezzék, nem ők az egyetlen lúzerek e földön. Másik lehetőség, hogy úgy áll hozzá, hogy rossz élete van, mert a felső 10%-ot nézi, ahhoz képest méricskéli a dolgokat és rájön, hogy neki nincs luxusvillája. Azt érzi, hogy ő egy boldogtalan, szegény ember, akinek semmije sincsen, de tesz érte, mert ahhoz viszonyít, hogy neki rossz az élete, ezért tesz azért hogy jobb életszínvonalat érhet el, de nem lesz boldogabb, mert elégedetlen és mindig többet akar, nagyobbhoz viszonyít, így lehet, hogy lesz egy kertesháza, de boldogtalan lesz. Ha meg elégedett, rosszhoz viszonyít, akkor úgy érzi, mehet a jelenlegi színvonalnál lejjebb is, mert így is jól él és elszegényedik, de mindig rosszabbhoz viszonyít, így reálisan hogy megtarthassa a boldogsági szintet, a valóságban rosszabbul fog élni. Összefoglalva: rosszhoz viszonyítás - másnak sincs, boldogabb, elégedettebb, de valójában rosszul él, nagyhoz viszonyítás - boldogtalan, úgy érzi nincs elég jó élete, de a valóságban sokkal jobban él, mint az előbbi összefoglalt példaalany. És ha elértünk egy szintet, és ugyanott maradunk, akkor meg az a baj, hogy semmi nem változik, és az meg egyhangú, unalmas, boldogtalan. Melyik a jobb? Képzeletben jól élni, vagy a valóságban? Tudom, hogy ez személyfüggő, de mindenkit meghallgatok, azt akarom tudni, Ti szerintetek melyik a jobb "hozzáállás"? Maximalista, vagy optimista?

#ezotéria #szerencsepénz-energia #viszonyítás-elmélet #4-lábú-kecske
2015. márc. 30. 16:25
 1/4 Legoman ***** válasza:

Úgy jobb élni, ha képzeletben és a valóságban is jól élsz. Ugyanis:

„Amit az emberi elme képes kigondolni és hinni benne, azt meg is tudja valósítani.” - Napoleon Hill


Az ember, ahhoz hogy elérje a boldogságot nem elég csak kigondolnia, mert az még nem siker, ha hisz benne, hogy eléri a kívánt helyzetet, akkor az már félsiker, ha viszont tesz is érte, akkor is még félsiker.

Teljes siker, akkor lesz, ha meg is valósul, az amit elképzelt, úgy hogy hitt benne és tett érte.


Az ember mindig is viszonyított, ettől tudja, hogy ő feljebb való, mint a másik. És ez jó érzéssel tölti el. Attól még lehet boldog, de az más kérdés, hogy miért boldog. Azért boldog, mert a másiknak rosszabb, vagy azért, mert neki sikerült. :)

2015. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már Seneca megmondta: Nem az a szegény, akinek kevese van, hanem aki többet akar.
2015. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


A kérdésed a boldogság függvényében nem értelmezhető.

Attól, hogy az anyagi képesség tekintetében viszonyítod a helyzetedet, az nem visz közelebb a boldogsághoz.

Ha a rendelkezésedre álló lehetőségeidet kihasználva, a személyiséged képességeivel a kitűzött céljaidat képes vagy megvalósítani, az adja meg számodra azokat a pozitív tapasztalatokat, amelyek magabiztossá tesznek, emelik az önértékelésedet.

A boldogság a személyiség vágy aktivitásának teljesülési fokmérője. A pozitív életérzés fontos része, de nem a legfontosabb. Ezt a teljesség érzése fejezi ki talán a legjobban. Így akkor érzünk, amikor az életünk eseményei, a vágyaink és a lehetőségeink azonos irányúak, aktívnak és cselekvőnek érezzük magunkat, és ez a cselekvés, jobbá teszi a világot. Hogy mindeközben mennyi pénze van valakinek, az már nem számít. Ha a világ elementáris alkotóelemének tekintheti magát valaki, az már nem birtokolni akarja az anyagot, hanem teremteni általa.

A méricskélés nem boldogít.

2015. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az élet szívás...
2015. ápr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!