Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Tényleg biztosak vagytok...

Tényleg biztosak vagytok abban, hogy van szabad akaratunk vagy minden belénk van kodolva mint a számitògépekbe?

Figyelt kérdés

#véletlen #sors #kòdrendszer
2014. szept. 15. 00:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Szabad akarat van, egy bizonyos keretek között. Korlátoltak vagyunk, az első korlát kapásból a test, aztán a felfogás és az érzelmi világ. A szabadság felfogás kérdése.
2014. szept. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem volna szabad akarat akkor nem létezne bűn sem. Hisz hogy vállalhatnánk felelősséget valamiért amit nem szabad akaratunkból követünk el?
2014. szept. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Szirty ***** válasza:

#2!


Ennek a kettőnek semmi köze egymáshoz!

2014. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Definiáld a szabad akaratot, aztán ha sikerül, megmondom.
2014. szept. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
én abban hiszek, hogy a nagy része meg van írva előre és kismértékben van szabad akaratunk. hiszen ha igaz lenne az amit sokan osztanak, hogy a sorsunkat mi alakítjuk, akkor hogy lehet hogy ilyen elsöprő mértékben bejött Nostradamus jóslatai?és tényleg olyanok amikre képtelenség ráfogni, hogy kókler volt meg ez hülyeség. Franz Bardon kabbalista mágus szintén úgy tartotta, hogy a jövőt komolyabb okkult tudás nélkül befolyásolni nem lehet,mert a nagy része már előre eldöntött
2014. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen biztosak SEMMIBEN sem lehetünk. De alapul az általunk érzékelt világot kell vennünk, ennél jobbat nem tehetünk. Kitalált vagy bizonyíthatatlan világokat mindenképp kerülni kell.
2014. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Szirty nevű felhasználó válasza:

Ennek a kettőnek semmi köze egymáshoz!


Már hogyne volna?

Én úgy hiszem, hogy bűnt akkor követ el valaki, ha akarattal olyat tesz ami nem helyes. Szükséges, hogy akard, hisz, ha nem akarattal teszed akkor max "balesetről" beszélhetünk. Ha nincs szabad akaratod, mert minden amit teszel az előre beléd van kódolva, akkor nem követsz el bűnt, mert csak azt teszed amiért "létrehoztak". Csak helyesen lefuttatod azt az eseménysort, amit beléd kódoltak. Akár mennyire küzdenél ellene akkor is megtennéd, ez így nem bűn, szvsz.

2014. szept. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
abból kiindulva, hogy szerintem egy adott szituációban egy adott ember mindig egyféleképpen dönt (flott ugyanabban a helyzetben szerintem ez lenne várható) a szabad akarat "a sors által" vezéreltetett, így egyetlen életút állhat mindenki előtt. legalábbis szerintem
2014. szept. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%
#8: akkor viszont amiről te beszélsz, az nem "sors", hanem a determinisztikus természeti törvények.
2014. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szirty ***** válasza:

7#!


"Ha nincs szabad akaratod, mert minden amit teszel az előre beléd van kódolva, akkor nem követsz el bűnt, mert csak azt teszed amiért "létrehoztak"."


Nem.

Bűn az, amikor vétesz az erkölcsi normákkal szemben, vagy megszeged a törvényt!

Hogy ezt programozva teszed vagy nem, eben az esetben tökéletesen mindegy, mert az elkövetésében ez semmilyen szerepet nem játszik az elkövető szempontjából.

2014. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!