Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért látok hirtelen alakokat,...

Miért látok hirtelen alakokat, amik gyorsan el is tűnnek? (lent)

Figyelt kérdés

Sokszor van, nappal is, hogy odanézek valahova, és hirtelen meglátok egy arcot, vagy teljes alakot, és egyből eltűnik. Szerintem nincsenek ott, de ki tudja...

Nagyon ijesztő.

Miért van ez? Mi lehet ez?

14/L



2014. júl. 10. 12:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9: Szepes Máriától olvastam a Vörös Oroszlánt. Nagyon jó könyv, érdekes, olvasmányos, tetszett. De attól hogy jó a regény, még nem lesz valóság, attól még a képzelet szüleménye marad.


Én elhiszem, hogy te hiszékeny, könnyen átejthető típus vagy, aki bármit elhisz ami jól hangzik, függetlenül attól hogy mennyire valós. De ezek a regények még mindig csak a fantázia szüleményei maradnak, nem válnak valósággá.

2014. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 barzsu válasza:
Szuper! A Vörös oroszlán alap könyv! :))
2014. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 barzsu: "Ennek semmi köze az iskolázottsághoz."


De, ennek nagyon sok köze van az iskolázottsághoz. A művelt, tanult ember például tudja, hogy hogyan működik az emberi idegrendszer, hogyan működik a világ, és különbséget tud tenni az objektív valóság meg a képzelet között.


Esetünkben szegény kislány ijedezik, mert nem tudja, mi okozza a jelenséget, a buta, tanulatlan, műveletlen felnőttek meg hülyeségre tanítják, ami megerősíti a félelmeit, és nem is igazak.


A kedves Kérdező azért lát alakokat, arcokat, mert az emberi agykéreg evolúciós arra fejlődött ki, hogy mindenféle mintában automatikusan arcot, alakot feltételezzen. Ez életfontosságú agyi funkció volt a túlélés szempontjából:a hamis pozitív mintafelismerés nem járt semmilyen hátránnyal, egyetlen minta fel nem ismerése is viszont (mondjuk egy ragadozó figyelő arca a bozótban) azonnali halált jelentett. Ezért nagyon erős volt az evolúciós nyomás abba az irányba, hogy ez az idegrendszeri funkció nagyon megerősödjön.


Ez az oka annak, kedves Kérdező, amit kérdeztél. Nincsenek semmiféle szellemek, manók, kísértetek - csak hiszékeny, tanulatlan hülye emberek vannak sajnos, akik szegény ijedt kislányok fejét telebeszélik a középkori sötét butaságaikkal.


P. S.: Igen, a Vörös Oroszlán remek könyv, háromszor (!) olvastam ki, de attól még fikció, mint a Csillagok háborúja. Azt is láttam többször is, mégsem hiszek Csubakkában.

2014. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!