Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Nem tudom eldönteni, hogy mi...

Bettycii-the-sexy-girl kérdése:

Nem tudom eldönteni, hogy mi történik velem?!

Figyelt kérdés
Különös megérzéseim vannak ,amik csak úgy ni a semmiből jönnek ,és beteljesülnek. Nem tudom ,hogy ez valami természet feletti képesség vagy csak véletlen... Ha van valaki aki jártas az ilyesmiben ,örülnék ,ha rám irna ,mert kezdek összézavarodni..

2013. aug. 25. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
példa ezzen képességedre?
2013. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Például ma történt az ,hogy miközben tollasoztam beugrott egy kép ,hogy jönni fog valaki ,és rá 2 másodpercre jött is az a személy ,akiről beugrott az a kép és ugyanaz a ruha volt rajta.. ez a legfrisseb ami történt ,de van más is
2013. aug. 25. 21:41
 3/9 anonim ***** válasza:

a szemed sarkából láttad, vannak ilyenek... hall valamit az ember, de nem tud róla, pl. voltak ilyen hírek, hogy 6-dik érzéke volt a csókának megérezte hogy jönni fog egy autó baromi gyorsan a kereszteződésnél és tényleg... annyira "képesség" ez nálad, mint a többi embernél az, ha egy filmkockát beraknak nem tudja tudatalatt mégis megilyed horror atmoiestigsptjpsejtjseitjpset


valaki lője le

2013. aug. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet képesség. Ne ijedjél meg tőle.
2013. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Intuíció. Olvass utána.
2013. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak állítólag az emberekben rejtett képességek, amiket felszínre lehet hozni, de vannak olyanok is akik ilyen képességekkel születnek, valószínűleg van benned valami amit nem tudsz teljesen uralni, de ha nem szeretnéd ezt akkor hipnózissal meg lehet szüntetni
2013. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fürediné Kiefer EDit ***** válasza:
40%
Nekem is voltak nagyon fiatalon előérzeteim,előre látások talán 1-2 éven át, megszoktam és nem zavart.Aztán ezek megszűntek, mert az esti tanulások lekötötték az energiámat.Annyit irhatok, hogy ezek izgalmas és érdekes dolgok, de ha az egyén nem tudatosítja, hogy erre ő képes,akkor ez az adottság magától megszűnik, ezért érdemes lenne lélekgyógyászhoz fordulni, mert az tapasztalatból tudja, hogy mit lehet kezdeni ezzel a különös képességgel, mert ezzel szinte előre lát az ember,lehet, hogy jövőbe látó lennél, kár ezt a képességet parlagon hagyni.Én például azt is tudtam, hogy d.u. ki jön be az irodába, kinek a rokona és hogyan néz ki az illető.Ez valahogyan akkor olyan természetes volt, mert sokszor álmomban is láttam egyéneket, akik aznap megjelentek,szóval sok furcsaság volt,amit akkor nem is értékeltem, mert egyébként is a sok olvasás miatt egy nagy fantázia világban éltem.
2013. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudósok, etológusok azzal magyarázzák az ilyen jelenségeket, hogy az ember a megszokás rabja. Ha te magad nem is tudsz róla, attól még megfigyeled az emberek viselkedését, és ebből logikai következtetést vonsz le: XY most fog erre jönni.
2013. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SuperUrzu7 ***** válasza:

Hm...


Nekem két magyarázat horgonyzott le a fejemben.


Az egyiket már Miquel elmondta aminek tulajdonképpen nagy esélye van.


A másik meg a Deja-vu. Ennek bár kisebb esélye van, de ide jobban bepasszol.

Ugyanis a Deja-vu alapja a következő.

-Alapesetben ugye az agy a kapott adatokat/információkat feldolgozza; visszakeres a memóriában, hogy történt e már hasonló; ha igen egyeztet és hozzáveti, ha nem egyenesen lementi a memóriába mint a nyers információt(mint emléket) és a levezetett tapasztalatot is.

-Deja-vu esetén a kapott jeleket előbb memorizálja, majd csak aztán kezdi el feldolgozni. Ilyenkor értelemszerűen visszatalálja a memóriában, ettől van az az érzésünk, hogy már egyszer megtörtént velünk.


A Deja-vu-t tudja kontrázni a hiányos emlék is. Példaként: Ha valaki klinikai halál állapotba kerül elkezd ugye hallucinálni. Teszem azt látja az azelőtt nem látott, halott testvérét. Tegyük fel, hogy visszahozzák a klinikai halálból, majd megkeresi a régi képeket. Felismeri a testvérét és emlékezni fog rá. Akkor most ő látta a menyben? NEM! Egyszerűen csak hiányos volt az emléke. Hallucinál, hogy látta a testvérét, de az arca nem volt meg. Tudatosan látta, tehát ő azt hitte. Amikor meglátta a képet róla, a hiányos memóriafoszlányba mint kirakós darabja került be a testvére arca. A kép feldolgozásával az agy ezután már visszatalálta a memóriában és vo-á-lá...


Kész is a testen kívüli élmény... "-,-


Az fent leírtak nem hipotézisek, hanem kutatási eredmények összességeinek eredményei.


Ilyen egyszerűen meglehet magyarázni azt, amit tapasztalsz.


Ha nálad ez gyakori, akkor az annyit jelent, hogy a te agyad feldolgozó rendszere lassabb, mint a memorizáló és kész...


Több vitamin és jobb légkör talán megoldja.

2013. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!