Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi a véleményetek a halálközel...

Mi a véleményetek a halálközeli élményekről?

Figyelt kérdés
Szerintetek valóban a túlvilági létbe kapnak betekintést azok az emberek akik átélték vagy csak az agyban lejátszódó biokémiai reakciók következményei? Ha nem csak az agyban játszódnak le, mi a bizonyíték arra, hogy valóban túlvilági tapasztalatokról van szó?
2013. jún. 30. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
az agy egy átjáró.
2013. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Az agy egy átjáró"

Mire akarsz ezzel kilyukadni?

2013. jún. 30. 14:50
 3/15 anonim válasza:

Én természettudományos területen tanulok/dolgozok, így az évek alatt már átálltam arra, hogy csak az van, amit a tudomány alá tud támasztani. A többi dolog az csak hipotézis (amíg esetleg nem bizonyítják be később azokat is.)

Mivel a túlvilág, Isten létezése nem bizonyított tudományosan, a halál beálltakor lejátszódó biokémiai folyamatoknak pedig egy az egyben "halálközeli" élmény hatásuk van, így én az utóbbiban hiszek.

Persze jó lenne biztosra tudni, hogy valami tényleg van "odaát". De én egyelőre ebben nem hiszek.

2013. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Biztos van túlvilág de véglegesen csak agy leállása után lehet oda menni szivleállás esetén csak ízelítőt kaphatunk
2013. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oké lehet, hogy csak biokémiai reakciók. De szerintem nem. Egyrészt azért nem, mert azok, akik átéltek ilyet képesek voltak információt szerezni mondjuk egy tőle 5 km-re lévő személyről. Leírta, hogy milyen ruhába volt, hogy mit csinált, meg pontos képet tudott adni a külvilágról. Másrészt ilyenkor az emberek találkoznak a halott szeretteikkel és még információt képesek átadni, mármint a halottak. Beszélnek velük. Ha ez csak illúzió lenne, akkor miért nem az élő szeretteikkel "álmodnak"? És ezek az események nagyon hasonlóak, szinte mindenki ugyanarról számol be, aki átélt ilyet. Még olyan gyerekek is, akik túl fiatalok ahhoz, hogy tudomást szereztek volna arról és még nem is hallottak a halálközeli élményekről. És csomó esetben nem észlelnek agyaktivitást és mégis éles emlékekkel rendelkeznek az alanyok.
2013. jún. 30. 15:06
 6/15 anonim válasza:

Nem azért írom le a véleményem, hogy meggyőzzek bárkit is. Felesleges, mert úgysem lehet, másrészt pedig mindenkinek meg van a joga, hogy abban hisz, amiben szeretne.


Tehát a válaszodra reagálva:

a "visszatért" emberek víziói nem azért hasonlóak, mert mindannyian a mennyországban tettek látogatást, hanem azért, mert az agy jellegzetes módon reagál a halálközeli élményre. A legapróbb részecskéktől kezdve kémiai és fizikai törvények alapján működünk. Ezek végbemenési sorrendje meg van határozva. Az agynak rengetek védekezési mechanizmusa van, amivel a lehető legtovább próbálja meg életben tartani az agysejteket. Bizonyos agyrészek (vagy a teljes agy) leállásakor is elképzelhető, hogy raktározódnak "emlékek". Azért idézőjelben, mert ezek nem tipikus értelemben vett emlékek, hanem az előbb említett védekezési mechanizmusok melléktermékeként létrejövő képzetek, téves leképezések.

Ha beáll a halál, megszűnik az agy vérellátása, a sejtek oxigénhiányos állapotba kerülnek. A védekezés megindul, vészjeleket küld az agy a testnek, illetve az agysejteknek. (Ezeket a hullámokat EEG-vel mérni is lehet a halál beállta után). Itt, ha nem történik újraélesztés, percek után annyira károsodnak az agysejtek, hogy már nem lehet visszahozni a beteget.

Pár percig azonban vérkeringés nélkül is 0, vagy minimális agykárosodással újraéleszthetőek. Az ez alatt a pár perc alatt küldött "vészhullámokat" fordíthatja le az agy halálközeli élménynek. Az is bizonyított, hogy az agyhullámok nyomot hagynak maguk után: legalább 24 órára visszamenőlegesen magán viseli a korábban átélt események lenyomatát.

Ez esetünkben kétszeresen is fontos; egyrészt azért, mert a lenyomatok torzulása is megnyilvánulhat halálközeli élményként, másrészt mert konkrétan a halálközeli élmény lejátszódása is lenyomatot hagy az agyban. Így, ha visszahozzák a beteget, ezen lenyomatok alapján képes lehet az emlékezésre is, noha (rész)agyi aktivitása nem volt.

2013. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az agyban játszódik le, bár most ellent mondok magamnak: nem hiszek a túlvilágban. Egyszer majdnem megfulladtam, megcsúsztam a medencében és olyan érzésem lett, mintha álomban lennék. Láttam a vízben lesüllyedni egy sötét alakot magam előtt és amikor kihúztak rögtön el is tűnt ez a kép. Szóval valószínűleg magamat láttam akkor, de nem tudok rá ésszerű magyarázatot adni azóta sem.
2013. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És Dr. Eben Alexander esete? Aki korábban ateista volt és csak a tudományban hitt? Agyhártya gyulladást kapott és hét napra kómába került. Az agya nem mutatott aktivitást.Baktériumok kezdték zabálni az agyát. Semmi emléknek nem kellene lennie a kómában töltött időről, de neki mégis van tiszta emlékei az eseményekről. Át is formálta a világképét és 100%-osan megvan győződve a lélek létezéséről Írt is egy könyvet: A mennyország létezik. És ő neves idegsebész és agykutató. És az is csoda, hogy maradandó agykárosodás nélkül megúszta az eseményeket. Felgyógyult. 7 nap és semmi agyaktivitás.
2013. jún. 30. 16:17
 9/15 anonim válasza:

Ha jól tudom, neki "csak" az agykérge állt le, agyának többi része működött.

Így pedig az előző válaszomban írt agyhullámok nyomhagyása magyarázhatja esetében is az átéltnek hitt dolgokat. Az ilyen élmények alatt mindenki azt írja, hogy elvesztette az időérzékét (ő is). Pár másodpercet több percnek/órának érzékeltek. Könnyedén elképzelhető, hogy ezeket az élményeket az agykéreg leállása előtti utolsó pár másodpercben élte át, az emlékek elraktározódtak, leállt az agykéreg. 7 nap múlva magához tért, és már ott várta az emlékei között ez az élmény is.

A probléma ezzel a témakörrel egyrészt az, hogy valaki vagy hisz benne, vagy nem. Átmenet nem nagyon van. Egyik a másikat meggyőzni nem tudja. Nem is kell.

Másrészt pedig nagyon összetett témakört boncolgatunk itt. Sokan azért nem értik meg a biokémiai háttérrel igazoló véleményeket, mert nem értenek az adott tudományághoz. (Ezt nem lekicsinylően írom. Nyilván nem tanul mindenki kvantummechanikát, fizikai kémiát, biofizikát, stb...és ez így is van rendjén).

A hozzászólásaimat az említett tudományok ismeretei alapján írtam, nem vagyok orvos, így a neurológiai hátterekkel nem vagyok tisztában. Az viszont biztos, hogy ezekkel a résztudományokkal megmagyarázható a jelenség.

A túlvilág, istenek, mindenhatók létezésére viszont nincs bizonyíték. Így ettől a ponttól az egyén döntése, hogy mit követ. Miben _hisz_. Végül is csak hittel kapcsolatos dologról beszélünk most is, nem?

2013. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hit. Sokak szerint a hit adomány. Valakikben megvan ez az adomány, valakiben nincs. Én hiszek a paranormális jelenségekben és Istenben is. Hiszek a lélek létezésében és hiszem, hogy a szeretet nem csak holmi érzelem, hanem az emberi lélek éltetőereje. Emellett csillagásznak készülök. Szerintem a világnak két oldala van egy amit tudományos kísérletekkel és tapasztalatokból megérthetünk és szerintem van egy olyan oldala, amit sohasem fogunk megérteni, mármint ebben az életben. Sok furcsa dolog van a világban és a magyarázat nem mindig logikus. Nem értem, hogy a spiritualizmus és a tudomány valakinek miért ellentétes fogalmak. Nézzük például George Lucas Csillagok Háborúját. Ott is megfér egymás mellett a misztikus és a tudományos. Ott is van élet a halál után. Jó tudom az nem valóság, de a világegyetemnek 96 %-át sötét energia és sötét anyag alkotja, amely mindenhol ott van. Lehet, hogy ez a két dolog a lélek kulcsa, az Erő, ahogy George Lucas nevezi. A sötét anyagnak nagyon fontos szerepe van például a galaxis összetartásában és volt az élet kialakulásában. Gravitációs hatása nélkül a galaxis csillagai szét szóródnának. A lényeg vannak megfoghatatlan dolgok a számunkra, amelyekről a tudomány tud, de nem tud róluk semmi konkrétat. És a halálközeli élményekre visszatérve miért csak halott rokonaikról álmodnak az emberek? És miért mindegyik ilyen halott rokon a szeretet fontosságát hirdeti? Talán mert fontos és a szeretet nem múlik el a halál után és a tudatunk egy része tovább él.
2013. jún. 30. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!