Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi lehetett ez? Két hétig...

Mi lehetett ez? Két hétig légzőrehabos szanatóriumban voltam Miskolcon és vittek minket barlangterápiára. Aludni kell a barlangban stb. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Egyik nap a barlangban még nem aludtam el, és a hasamra fordultam az ágyon. Hirtelen furcsa érzés töltött el, és olyan volt, mintha végigcsúsztam volna a fekvőhelyen meg tovább is. Nem tudtam mozdulni, levegőt venni, még hangot adni se, majd 5-10 másodperc múlva elmúlt. Az volt az érdekes, hogy utána megtudtam ismételni, de azóta nem. Végig tudatomnál voltam, nem aludtam.
2011. júl. 8. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lélekjárás?Bár az általában rosszabb.
2011. júl. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Régebben olvastam erre vmi olyasmit, hogy alvás paralízis vagy nemtudom mit. Először arra gondoltam.
2011. júl. 8. 17:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs de azért durva:)
2011. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, énis az alvásparalízisre gondoltam, amikor leírtad. Nekem régebben napi szinten előfordult, de már 2-3 éve nem találkoztam vele.
2011. júl. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És az egész pontosan mi? Mi váltja ki?
2011. júl. 8. 18:31
 6/13 anonim ***** válasza:

Az agy blokkolja az izmokat mozgató idegeket, hogy ne sérülj meg, ha "eljátszanád" az álmodat. Néha beakad a rendszer és bár még nem alszol, az agy lebénítja a testet, így majdnem teljesen a tudatodnál vagy, de ugyanúgy nem tudsz mozogni.


Amikor hasznos: ha azt álmodod, hogy üldöznek, de mégse rohansz le az ágyról.

A fenti esetnél hiba van a rendszerben. Mivel öt éves voltál és abban az időszakban még erőteljesen épül az agy és az idegi összeköttetések is, még nagyobb a valószínűsége, hogy ilyen "rendszerhiba" előforduljon.

2011. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
15/F
2011. júl. 8. 19:08
 8/13 anonim ***** válasza:
19:07 Honnan jött ez az öt éves volt? XDD
2011. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis, és tinédzser korban a leggyakoribb, borzasztó érzés, nekem 1x volt hozzá szerencsém. Ami még társulni szokott hozzá idegen jelenlét érzés, nekem olyan volt hogy lefeküdtem még nem aludtam de majdnem, egyszer csak lemeredtem és azt hittem a túlsó szobából valaki fut felém, és nem bírtam mozdulni kb.10 mp volt, nagyon féltem, kb.14-15 lehettem.
2011. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat, fáradtan olvastam, valamiért úgy emlékeztem, hogy kiskorában volt a barlangban. Elnézést, én olvastam félre valamit.
2011. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!