Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha nem léteznek szellemek,...

Ha nem léteznek szellemek, akkor miért ismerjük ezt a jelenséget az egész világon, már az ősidőktől kezdve?

Figyelt kérdés

Ez komolyan érdekel, tudományosabb válaszokra is kíváncsi lennék. Ha nem léteznek, miért tud róluk mindenki az egész világon? De a fő kérdés: hogy tudhattak róluk ugyanúgy pl. az elzárt Japánban, mint a középkori Angliában? Már a rómaiak is akasztottak talizmánt a gyermekeik nyakába, ami az ártó szellemektől védte őket. Ugyanígy jelen van ez a szokás napjainkig a mélyhívő muszlimoknál is.

Ötletek?


2011. máj. 2. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind azért van mert száz meg ezer évekkel ezelőtt még a mostaninál is kevesebbet tudtunk a környezetünkről és mivel a ember tudni akarja mi hogyan működik így akkoriban is "rátukmáltak" valamiféle magyarázatot különböző dolgokra. Például mi történik ha meghal valaki(ugye szellem alatt mindig valami hallott embert értünk) vagy akármilyen régen megmagyarázhatatlan jelenségre gondolsz azt próbálták valahogy saját egyszerűségükkel leírni. Manapság azért már nem adnak a gyerekeknek Rómában talizmánt az ártó szellemek ellen (max pár nagyondenagyon vallásos család vagy hasonló), így ez szerintem egyszerűen megmagyarázható azzal, hogy akkoriban a tudatlanság szüleménye volt rengeteg "természetfelettinek" titulált dolog.
2011. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. De miért pont halottak lelkeivel magyarázták a dolgokat? Azért magához a lélek fogalmának kitalálásához is kell fantázia...
2011. máj. 2. 11:24
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Szörnyen bosszantó az embereknek, hogy nem tudják lesz e valami velünk miután meghalunk. Ugyanezért találtunk ki különféle halál utáni országokat is(Menyország, Örök vadászmezők stb.) Innen már csak egy ugrás az, hogy onnan vissza is lehet jönni. Talán ez lehet a kiindulási pont, hogy miért találták ki a szellemeket. Így nem kell teljesen elmúlni, ha meghalunk.
2011. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert szerintem annak sincs igaza, aki azt mondja, hogy nem léteznek és a halál után megsemmisülünk és ugyanúgy annak sincs igaza, aki teljesen benyalja az összes "szellemesdi" történetet. Nekem meggyőződésem, hogy valami van, de egyáltalán nem úgy és olyan formában, ahogy azt mi elképzeljük.
2011. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
37%
2011. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Én, mivel nem hiszek az ilyen lélek meg halál utáni életes dolgokban úgy gondolom, hogy ha meghalsz megsemmisülsz mint ember. Ember alatt értsd itt azt, hogy az öntudatod, a gondolataid véget érnek, hiszen leáll a tested működése ami ezeket eddig lehetővé tette.

Na ide jönnek ezek a szellemes dolgokkal foglalkozó emberek, akik félnek ettől és jobb számukra azt *hinni*, hogy ez nem így van.

2011. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert léteznek szellemek.
2011. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Úgy látom, nagyjából ugyanaz az elképzelése mindenkinek.
2011. máj. 3. 18:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
léteznek.Hát ugyan mi lenne az ember lelkével ha meghal.Kimegy a testéből és erre mondják hogy szellem.
2011. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg csak páran az öntudatukat, az 'agyukat' a gondolataik összességét értik léleknek. Szerintem pl. ilyen nincs, és ha meghalsz nincs szellemesdi vagy akármi, meghaltál, megszűnt ami fenntartott-nyista :/
2011. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!