Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Melyk az a kristály vagy kő...

Melyk az a kristály vagy kő ami energiát bocsájt ki?

Figyelt kérdés
Vagy lehet vele gerjeszteni az energiát és feltudjuk tölteni vele az energiamezönket? létezik ilyen?
2011. márc. 31. 09:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen kőnél tapasztalni fogod a pozitív hatást, ha hiszel benne. A placebohatás miatt.


Menj ki a folyópartra, vagy egy számodra kedves és megnyugtató kavicsos helyre, és keress magadnak egy igazán szimpatikus kődarabot, amelyiknél érzed, hogy az neked nagyon tetszik, és neked való, és attól kezdve tartsd magadnál.

Ha hiszel benne, jobban fogod magad érezni tőle.

2011. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

ma 15:24

Energizált hegyikristály?

Tényleg van ilyen?

Sokan a hegyikristályt emlitik ha energiárol van szó..

A hegyikristály tettszik amúgy is!!!!

2011. márc. 31. 16:15
 13/30 A kérdező kommentje:

ma 15:46

placebohatás?

mesélnél rólla?

2011. márc. 31. 16:16
 14/30 A kérdező kommentje:

"A kristály energiarezgéseit a sajátod határozza meg."

Ez igaz?

2011. márc. 31. 16:19
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

(15:24, 11:01) Én találtam ki az energizált hegyikrisályt. Egyébként tökéletesen látható az ezoterikus "ipar" működése:

[link]


"Tisztítása, tárolása


A legbiztosabb megoldás a hegyi kristály tisztítására a tudati energiával történő tisztítás, melyet tanfolyam keretében lehet elsajátítani..."


"A hegyi kristály rezgésének sejtszintű bekódolása


[...]nem szükséges a hegyi kristálynak fizikai szinten a kezében lenni ahhoz, hogy az energiáját áramoltatni tudja. Ezt tanfolyam keretében tudja elsajátítani, a Kristály Akadémia kristály tanfolyamainak keretén belül.[...]"


"Kezelés/terápia a hegyi kristály rezgésével


Amennyiben szeretné a hegyi kristály rezgését kezelés, terápia keretében kipróbálni, a Kristály kezelés menüpont alatt"


Tehát tanfolyam, vedd meg, tanuld meg, fizess, fizess, fizess. A, hogy puszta szilícium oxidról van szó (homok), az részletkérdés.


15:46 is egy nagyon jó és mindenképp etikus megoldást javasolt.

2011. márc. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

ma 16:40

De v mlyen szinten érintkezni kell a testel a kristálynak,szerintem..Mert akkor van igazán kapcsoltban vele,nem de? Szóval én hordanám egy láncra füzve vagy v mi zsinegre,ahogy a filmekben van,mivel zsebben nem hinném hogy kifejtené hatását..

2011. márc. 31. 16:49
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

(előző) Ő sztem nem arra gondol, hogy itt midnenféle energiák vannak, hanem hogy ha magadnak találsz egy talizmánkövet/szerencsekövet és magadnál tartod, biztonságérzetet adhat. Összepárosíthatod egy szép emlékkel mikor keresgélted és ezzel nyugtat meg, elhiszed hogy szerencsét hoz és jót testz.


Ez az egész energiakristály meg gyógykő dolog csak a naivak pénzének lehúzására van, azt hagyd a fenébe.

2011. márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

ma 17:04

Persze ezt tudom hogy ha lenne is ilyen kő az inkább eszmei érték lenne,minthogy meglehetne fizetni..De viszont ha egy kristálybolban találnék olyan követ ami nekem különleges akkor mindenképp megvenném..amúgy meg sokan elvannak tévedve mert,a hegyikristály még egy közepes darab is,nem kerül 50 ezer forintba,jóval 10 alatt van..legalábiss itt..

2011. márc. 31. 17:39
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

15:46 vagyok.

A placebohatás nem (annyira) ezoterikus, hanem igazi tudományos elmélet, gyakorlatban is sokszor igazolt jelenség. Tudományos szempontból ez áll az ezoterikus gyógyulások, energizálások hátterében.


A placebohatás az egyik kapcsolat a tudományos és az ezoterikus szemlélet között.


Az a lényege, hogy az emberi szervezetnek csodálatos öngyógyító képessége van, amit nagyban befolyásol a tudatalatti működés. Hogyha egy gyógymódban hiszel, akkor az sokkal (de tényleg sokkal) jobban hat, mintha nem hinnél benne. Akkor is hat, ha valódi gyógyhatása nincs a kezelésnek, ilyenkor pusztán a placebohatás is gyógyít.

Így működik például tudományos szempontból a homeopátia és hasonló alternatív terápiák. De nemcsak az alternatív gyógyászat, hanem a hagyományos orvostudomány is nap mint nap használja. Majd sorolok példákat, ha érdekel.


Igazából az sem hülyeség, ha fizetni akarsz a kőért. Ha fizetsz érte, az könnyen lehet, hogy értékesebb lesz a számodra tudat alatt, így a placebó-gyógyhatása is erősebb lesz. (A pszichiátria is előírja például a terapeutának, hogy a pszichoterápiáért a betegnek mindig kell fizetnie pénzt, hogy érezze, hogy értéket kapott - nagyon hasonló jelenség, mint egy gyógykőért fizetni.)


Tehát ha úgy érzed, hogy egy kő igazán neked való, is megengedheted magadnak, hogy megvedd, akkor vedd meg nyugodtan, nagyon valószínű, hogy segíteni fog Neked.

2011. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

ma 18:03

A lényeg szerintem hogy itt nem drágakövekröl beszélünk amit a magyar ember nem igazán tud megfizetni..Szerintem ezek a kövek elérhetö áron vannak,nem is ez a lényeg,csak én úgy is gondoltam hogy a nyakba lehessen akasztani és a poló alatt hordanám mindig hogy érintkezzen a testel,ez olyan talizmán féle lenne..

2011. márc. 31. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!