Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért vagyok ilyen félős?

Miért vagyok ilyen félős?

Figyelt kérdés

Születésem óta szinti mindig aludtam valakivel.Amikor felnőttem és külön szobám lett akkor is volt pár alkalom amikor a nővéremnél aludtam,mert rosszat álmodtam és féltem.Sokszor olyanon van, h. érzem a testhelyzetet és magábana az álom semmi extra,de érzem h. nem tudok megmozdulni és fel akarok kellni,de képtelen vagyok.Aztán nagy nehezen felébnredek,de ha becsukom a szemem egyből visszalszok és újra álmodom(ilyenkor legalább fél órát kell fent maradnom, h. elmúljon és főleg akkor van ha csokit eszek lefekvés előtt,vagy nagyon fáradt vagyok).

Illetve félek a sötétben egyedül.nem akarok félni,de érzem h. megnől a pulzusom és muszály beszélgetnem valakivel ha egyedül vagyok otthon.Félek a szellemektől, démonoktól és egyéb (fogalmam sincs h. kitalált v.valós dolgoktól)


2011. jan. 5. 13:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ha lenne rá lehetőség tartanál állatot a lakásban? (kutyára meg macskára gondolok) Lehet megnyugtatna a tudat, hogy van egy kis házőrző a lakásban.
2011. jan. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ez elég hasznos kérdés volt, mert ugyan ezt én is már átéltem. A tudatos álmodást, vagyis az alvásparalízist. Csak eddig nem tudtam, hogy így hívják :D


Elég félelmetes érzés volt. Ugyan azt éreztem amit te. Felpróbáltam kelni, de mintha blokkolva lenne az agyam meg sem mozdultam. Volt, hogy felemelkedtem 10-20 centit az ágytól, de még mindig "aludtam", és a testem vissza akart dőlni. Én meg mintha saját magamba lennék beszorulva, volt hogy kiabáltam az elkeseredettségtől, annyira fel akartam ébredni... Azt hittem meghaltam :) többször előfordult 15-16 éves koromban.

2011. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

1:28-inak: Nekünk van kutyánk is meg macskánk is,régen az erkélyen nyúl is volt,de ők nem laknak a házban.AMúgy nem biztos h. örülnék ha a házba lenne macska,mert akkor tuti attól ijednék meg ahogy zajong, vagy felugrik az ágyra :-)

Most hétvégén is volt olyan álmom, ami magában nem volt vészes, csak idegesítő, álmomban a párom sugdolózott a fülembe és nem hagyta abba, aztán éreztem h. álmodok, próbáltam mozogni,meg kiabálni,de éreztem h. a valóságban ebből semmi nem jön át, olyan volt mintha álmomban álmodtam volna(mint az "Eredetben":-), aztán végül a párom felébredt és átölelt, akkor már jobb volt.

2011. jan. 31. 07:06
 24/25 KÁELEF ***** válasza:

Amíg nem konkretizálod magadban hogy mitől félsz és nem küzdöd le ezt, addig ez lesz.

Ha félsz mondjuk attól. hogy bemenj egy sötét szobába, akkor fogd magad és menj be, nem lesz ott senki és semmi ami bánthatna.

A lakásban meg mitől félsz? Tudod hogy bezártad az ajtót, nem tud senki bemenni, főleg nem észrevétlenül. A rejtélyes hangok sem lesznek olyan félelmetesek ha utánajársz hogy mi okozza azokat. Éjszakai állatok neszezése, a hideg, vagy meleg levegő okozta anyagfeszültségek pattogó hangja, amitől az emberek be szoktak tojni és hozzátársítják mindenféle marhasághoz.

A nem megmagyarázható félelmeket le lehet küzdeni logikus gondolkodással, az indokoltakat pedig a helyén kell kezelni. Ha félsz egy rablótámadástól, akkor tegyél ellene , vegyél erős zárakat, legyél körültekintőbb.

Tedd a párnád alá a gázpisztolyt és egy erős taktikai elemlámpát, én mindig pisztolyt tartok a kezem ügyében, ha kimegyek este a kertbe fogom a kezemben.

A lényeg hogy legyél magabiztos és ha félsz valamitől, akkor tegyél ellene, ne a félelmeid irányítsanak.

2011. febr. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
A sima zajoktól semmi bajom.Legtöbbször attól félek(bár ez is olyan, h. nem mindig fekszek le félve,de ettől függetlenül ugyan úgy megtörténik...).Szóval én félek ha pl. rossz filmet nézek, h. ez velem is megtörténhet, vagy egyszerűen h. rosszat álmodok,mert ilyenkor ha visszalaszok akkor újra álmodom, vagy folytatom stb.Valaemlyik nap kétszer egymás után álmodtam rosszat, pedig tök nyugodtan feküdtem le és nem is néztem semmi rossz filmet.Na meg van h. nem álmodok olyan rosszat, csak álmomban érzem azt h. rossz és álmomban kiabálok mocorgok, h. felébredjek, vagy a párom felébresszen,de persze nagyon kell erölködnöm, h. azt a kivülről észlelő ember észrevegye h. baj van, legtöbbször nem is ébred fel a párom.Sokszor van olyan mint pl.( ami az eredet c.film szólt, h. álmomban álmodok.Na az szörnyű...)
2011. febr. 7. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!