Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért fogadják el a tudósok a...

Miért fogadják el a tudósok a mágia létezését, amikor létezik, csak nem a szokásos értelemben?

Figyelt kérdés

Mielőtt átrakatjátok a kérdésemet az Ezotériában, vagy hülyének néztek, hallgassatok meg.


Van fent a Youtube-on egy Isaac Arthur nevű jövőkutató, aki minden hipotézisét tudományos tényekkel támasztja alá, érdemes több videóját is megnézni.


Van egy videója, címe Infite Improbability Issues azaz "A végtelen lehetetlenségek kimenetei".


Arról beszél benne, hogy a világunk egyáltalán nem egy fogaskerekes gépként működő mechanisztikus rendszer, ahogy a késő 19. század tudósai gondolták, hanem a kvantummechanika miatt rengeteg esemény történik látszólag véletlenül. A kvantummechanika "many-worlds interpretation" azaz "sok világ értelmezése" szerint végtelen számú párhuzamos univerzum van, ahol más az eredménye egy ilyen véletlenszerű, szó szerint kiszámíthatatlan kvantumeseménynek.


Például megpördítesz egy pénzérmét, hogy fej vagy írás legyen. Minden pördítésnél megvan arra a 0.001% esély, hogy pont akkor az érmét alkotó egyik rézatom szénatommá transzmutál. 0.00001% esélye, hogy egy csoport rézatom, egy szén, hidrogén és oxigén atomokból álló cukormolekulává, és 0.00000000000000000000001% esélye, hogy az egész pénzérme hopp átváltozik egy gumimacivá, akár Haribó márkájúvá, akár egy olcsó lengyel koppintássá, akár valami ehetetlen mérgező dologgá, ami csak úgy néz ki, mint a finom édesség.


A sok párhuzamos világ között kell lennie olyannak, ahol ezek közül legalább egy lehetőség valóra vált, és olyan is, ahol semmi szokatlan nem történt. Olyan is lehet, ahol gibbonpisivé transzmutált mondjuk a pénzérme fele.



Namármost, amikor valamire gondolunk, valamit akarunk, valamibe tudattal, érzelemmel beleéljük magunkat, azzal nagyfokú aktivitásba kapcsoljuk idegrendszerünket. Az idegrendszerünk működése elektrokémiai alapú, és rengeteg kvantummechanikai eseményt befolyásol, ahol váltakoznak a töltések, pumpálódnak az ionok az idegsejtek között stb.

A Káosz Mágia nevű technika szerint, ha eleget végzünk ilyen kísérleteket, van esélye, hogy pont az akaraterőnk által gerjesztett kvantumhatások fejtenek ki valami makroszkópikus hatást a világra.


Pl. rajzoljunk le egy egeret és tegyük le elénk az asztalra. Hogy jobban szokatlanná, rituálissá, és agyunknak fontossá tegyünk az eseményt, gyújtsunk meg két fekete gyertyát, és furcsa illatú füstölőt, és tegyünk be a magnóba mondjuk gregorián zenét, miközben légzőgyakorlatokat végzünk. Ezzel egy nagyobb intenzitású, kevésbé profán állapotba kapcsoljuk idegrendszerünket.


Nyújtsuk ki két kezünket a rajzegér felé, és koncentráljuk arra, kívánjuk azt teljes akaratunkból, hogy változzon át egy igazi élő egér. És nem csak a dolog látványát képzeljük el, hanem annak hangját, szagát, a testének melegét. Tapasztaljuk meg fantáziánkban a várható végkifejletet. Ezzel drámaian megnöveljük az esélyét annak, hogy a papíregér véletlenül igazi egérré transzmutál.


Sőt, valószínűleg rengeteg párhuzamos világ van, ahol az ottani megfelelőnk épp ugyanezt csinálja. Kell lennie egy világnak, ahol a varázslat sikerül, és a papírrajz egy igazi egérré változik.



Ti mit gondoltok erről az elméletről?



2018. febr. 3. 17:25
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Miért nem* fogadják el a tudósok a mágia létezését,
2018. febr. 3. 17:26
 2/36 A kérdező kommentje:
2018. febr. 3. 17:26
 3/36 Mojjo ***** válasza:
83%
A kvantummechanikában az a "jó", hogy a laikusok abszolút nem értik, nem tudják mi fán is terem, de azt tudják, hogy a normál fizikától nagyon eltérő, különös, furcsa, szokatlan valami. Ezt megragadva magamutogató elmeroggyantak a világon minden marhaságot bele szoktak magyarázni, amit csak kiszopkodnak a kisujjukból, mert úgyis lesznek emberek, akik elhiszik. Egy ilyen áldozata lettél most te is.
2018. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%

A kvantummechanikának semmi köze ehhez.


A papírlapon lévő egér független entitás az agytól. Semmiképpen sem tudod befolyásolni intenzív gondolkodással.


A mágia létezését nem tagadná senki, de talán előbb bizonyíték kéne a megvalósítására.

2018. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
68%

1) A kvantummechanika egy matematikai rendszer. Az interpretációit nem kell túl komolyan venni, mert senki nem érti igazán. "For me, the important thing about quantum mechanics is the equations, the mathematics. If you want to understand quantum mechanics, just do the math. All the words that are spun around it don’t mean very much. It’s like playing the violin. If violinists were judged on how they spoke, it wouldn’t make much sense."


Kvantummechanika az, amikor egy operátor hat egy függvényre, és ez egyenlő a függvény konstans szorosával. Az operátor ismeretében meghatározható a függvény és a konstansok, azaz a sajátértékek és sajátfüggvények. Ez a kvantummechanika. Aki értelmezni próbálta, az mind csak egyre nagyobb kérdésekbe futott bele. Vagy ahogy Feynmann mondta: "if you think you understand quantum mechanics you don't understand quantum mechanics"


És ez természetesen utat ad végtelen sok embernek, hogy a saját hülyeségét magyarázza bele.


2) Megvan a valószínűsége, hogy mondjuk egy atom spontán átalakul egy másikká. Mondjuk 1%, és akkor jó sokat mondtam. De egy megfogható dologban 10^23, meg hasonló számú atom van. Szóval nem 0,0000001%-ról beszélünk. Ha egy érmét addig dobálsz, amíg a világegyetem véget ér, akkor se fog átalakulni gumimacivá. A makroszkopikus világban a véletlenszerű jelenségek kiegyenlítik egymást egy egészen elképesztő mértékig.

2018. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
21%

Ezt a hosszú szüvegedet nem olvastam el, de nekem 2 fizikus jó ismerösöm/barátom van.(az egyik porofessor)

és mindegyik hisz a különleges dolgokban. Az egyikkel pár hete éppen az idöutazásról beszéltünk. Ö több dolgot is eltud képzelni, pl akár a szellemi idöutazást is stb...

Szóval én inkább azt hiszem, hogy minél okosabb, minél nagyobb a tudományos tudása valakinek annál nyitottabb a "lehetetlen" dolgokra.

2018. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
53%
Igen, feltehetőleg az agyban is pont ez történik. Kioltják egymást a kvantumhatások, a döntéseinket makroszkópikus hatások formálják és a kvantummechanikától még fel lehet fogni determinisztikus rendszernek, a szabad akarat illúziója mellett.
2018. febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
53%
(#5-nek írtam a #7-est, a kvantumhatások egymást kioltó témájáról.)
2018. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
16%

Csak azért pontoztatok le 0-ra, mert véletlenül én is 78%-os vagyok??


Semmi közöm a 6. idióta válaszhoz... a 4-est írtam én.

2018. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem lehet benne valami, bár sokkal véletlenszerűbb a dolog, mint ahogy azt sokan képzelik.


Lehet, hogyha azt kívánod, hogy egy haragosodnak törjön el a lába, akkor nem szó szerint elroppan a csontja, hanem mondjuk elüti egy kocsi a lábát.


Ha szexuális vágyad van, és egy nőt akarsz, több esélye van annak, hogy hamarosan összejössz valakivel egy szexkapcsolatba, minthogy megjelenik előtted egy pucér lány, akivel bármit csinálhatsz.


Ha te magad akarsz sok pénz, az is lehet, hogy valaki téged üt el kocsival, aztán a polgári perből szépen meggazdagosz. Nem lehet előre tudni.


Minden esetre érdemes elgondolkodni azon, hogy a történelem során sok ember mindig is hitt a mágiában, varázslatban, és próbálták befolyásolni az eseményeket rituális cselekedetekkel. Ezeknek lehetett valami hatása, hiszen több ezer évig ebben bíztak, és még manapság is vannak hívei a dolognak.

2018. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!