Egy okos embernek tartom magam, és mindenre van tudományos magyarázat, akkor miért hisztek "mesékben" és bonyolult szürreális magyarázatokban?
Egyet értek veled abban, hogy a spiritualizmus fogalma nem teljesen tiszta, így eleve nehéz vitázni. De aki meditál stb, nem tudom mivel tud többet, mint a gépészmérnök nővérem, aki eszik iszik alszik érez, gondolkodik...
A történelemkönyvek nagy része is hazugság. Hisz történelmet a győztesek írják, és eleve ... nem fejtem ki.
"De ez legalább kimutatja, hogy az érzelem agyi alapú, nem pedig valami aura/lelki zagyvaság. A spiritualitás a hiten kívül semmit nem tud felmutatni. Még Dynamo is csak egy nagyon profi bűvész."
Ahogy mondod, az említett személy bűvész, semmi köze a témához.
Nem azt mutatja, hogy az érzelem agyi alapú, hanem hogy változást okoz az agyban, ami mérhető. Ennél több nincs bizonyítva. Igen, befolyásolják a hormonok és az ingerületátvivő anyagok, de ezekről annyit tudunk, hogy léteznek. Egy részükről viszont azt sem, hogy pontosan mit és hogyan csinálnak. A példám a szerotonin. Ha ismered ismered, ha nem, olvass utána.
"Egyet értek veled abban, hogy a spiritualizmus fogalma nem teljesen tiszta, így eleve nehéz vitázni. De aki meditál stb, nem tudom mivel tud többet, mint a gépészmérnök nővérem, aki eszik iszik alszik érez, gondolkodik...
A történelemkönyvek nagy része is hazugság. Hisz történelmet a győztesek írják, és eleve ... nem fejtem ki."
Semmivel nem tud többet. Nem ad szuperképességeket a meditáció. De az biztos, hogy aki meditál, az nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb és tudatosabb a nővérednél. Foglalkozik egy olyan részével, amit egy gépészmérnök nem tanult (de tanulhat). A meditáció furcsa példa, mivel bizonyítottan jótékony hatást fejt ki a meditálóra fizikailag is. Sőt, a meditálás mérhető változásokat indít el az agyban.
A történelem légből kapott példa volt, helyettesítsd be kedved szerint.
Tehát megállapíthatunk két dolgot. Ez lehet konklúzió is.
1.: Abban egyetértünk, hogy a bűvészek, telefonos jósok és meditációt alkalmazók nem okkultisták.
2.: A tudomány nem tud mindenre magyarázatot adni.
Ha ezt elfogadod, részemről is áldás rá, és elértünk valami értelmeset a vitával (ami emberhez méltó módon nem fulladt anyázásba).
Igen, ebben egyet értünk. (szerintem értelmes vitapartnerek vitázása sosem fullad anyázásba! :) ).
Egyébként látom, hogy te értelmes ember vagy, ezért is állok le beszélgetni veled. Látom te sem csak a hasadra csaptál és elkezdtél hinni valamiben.
Könyvet nem, egyben sincs benne az abszolút igazság. Könyveket igen, amiknek szűrni kell a tartalmát. De amennyiben nem egy regényt olvasol, azt máshol is kell. A tudományos értekezések sem minősülnek szentírásnak, ahogy ezek sem. A filozófiai alapok megértéséhez és megismeréséhez tudok ajánlani, bár annyi lustaságot megengedek magamnak, hogy egy másik válaszoló kommentjéből emelem ki az ajánlást. Ő jó címeket írt, és sorrendbe is rakta.
Idézem:
"Függően attól, hogy mennyire jó a szövegértésed, és mennyire vagy tájékozott, és gazdag a szókincsed, a következőket tudom ajánlani olvasásra. A sorrend nehézségi fok alapján van, hogy mennyire nehéz a szöveg, és mennyi előzetes olvasottság kell hozzá.
Várkonyi Nándor-Varázstudomány I-II
C.W. Leadbeater, Annie Besant könyvek a teozófiai társulattól. Online és Ebook is elérhető.
H.P Blawatsky, ugyanettől a társaságtól.
Corpus Hermeticum. Ez régi mű, ismeretlen szerző. Sok fordítása van, ami viszonylag nyers, és ezért jó, az a Hermit Kiadó kommentárok nélküli kiadása. Ha kommentárokkal ellátottat szerzel be, akkor a kommentárokat csak érdekességképpen. A lényeg a saját gondolatod."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!