Szerintetek mi az oka annak, hogy Magyarországon ennyire kevesen hisznek a spirituális dolgokban?
Nekem az a véleményem erről hogy a legnagyobb baj az emberek mentalitásában van..
Például vesszük azt hogy sokan inkább kiköltöznek külföldre
én nem akarok senkit bántani emiatt....
De hallom sokszor az ilyen szovegeket hogy M.o. egy ,,szarfészek''
aztán sokszor gondolom azt magamban ilyenkor hogy lehet pont ennek az embernek valamelyik felmenője halt mártir halált azért hogy őitt élhessen szabadon..
Persze én is elismerem azt hogy nem a legjobb helyzetben van ez az ország
de arra kell gondolni hogy volt sokkal rosszabb helyzetben is
lásd 56 vagy a két világháború..
Divatba hozni nem volna egyszerű, de ha például a reggeli műsorokban ha lenne spirituális blokk, az sokat segítene, lehetne például 10 perces tai chi, vagy jóga. Ha az emberek rájönnek hogy ezek tényleg jók és működnek akkor közelebb kerülnek a spirituális megvilágosodáshoz.
Sokan szkeptikus, de az van hogy az ember az elméjével sokmindenre képes ha megtud szabadulni a "modern" világ béklyójától.
".Ha megnézzük nagyobb országok tehetős embereinek önéletrajzát abban mindenhol olvasható spirituális kötődés.Ezek az emberek alkalmaztak olyan titkokat ami itt Magyarországon talán majd 10-20 év múlva lesz majd elfogadott."
Ezt te mégis honnan a bús borongós halálból szedted?
Azon a két kérdésen kívül, amit a 6. hozzászólásomban tettem fel neked (és amire - valószínűleg nem szándékosan - még nem válaszoltál) még egy kérdés felmerült bennem:
Biztos vagy benne, hogy reálisan ítéled meg a saját szűkebb-tágabb környezetedben szerzett tapasztalatok alapján, hogy Magyaroszágon más országokhoz viszonyítva milyen arányban vannak spirituális érdeklődésű, beállítottságú emberek?
# 10
Kedves Ozmium42!
Szerinted az ezotéria "szakma"?
Azt meg hadd feltételezzem rólad így ismertelenül is, hogy tisztában vagy azzal, hogy mi a különbség a spiritualitás és az ezotéra között!
Azért, amiért minden kultúrában a spirituális fejlődés helyét üres ritualizmus vette át. A spiritualitás nem hit alapú. Ha hit alapú akkor spekulációnak, teológiának, babonának nevezik.
Aki aktívan yogázik (beleértve a meditációt) napi szinten, annak nem kell "hinnie" a spiritualitásban, tapasztalja azt.
A jelenlegi helyzet akkor változhat meg, ha a spirituálitásra nyitott emberek "spirituális tevékenysége" nem abban nyilvánul meg, hogy buddha és ghandi idézeteket posztolnak favebookra, meg várják, hogy valami kozmikus együttállás Magasabb tudatszintre emelje őket, hanem felemelik a seggüket és elkezdik fejleszteni magukat. Így idővel az ilyen indivídumok és csoportok fognak a társadalom élére kerülni, lévén hogy jobb képességeik lesznek, mint az átlag embernek. Ezután lesz lehetőségük egy kulturális változást előidézni, ami a társadalom összes rétegét érinti.
Én sem hiszek benne mert sok a kamu dolog..mikor azt kétem hogy mutasson valaki valami bizonyítékot a saját dpirituális képességéről akkor jön a kamu hogy "nem lehet tiltja a vallás"
Bizonyítékot!!
Voltak jó, és voltak rossz hozzászólások is. Valóban sok nyomasztó helyzet van Magyarországon, a szegénységtől kezdve, a depresszión át, az ateizmusig.
De a problémát a gyökerénél kell megtalálni. A Magyar nép egy ősi, spirituális nép volt egészen odáig, míg el nem hagyta az ős hont. Mert a vándorlás, és honfoglalás véres útja eléggé kételkedővé, és kritikussá tette a népet. De talán a legnagyobb kegyelemdöfés a spirituális múltjába éppen a kereszténység állam vallásá tétele, ahol is Szent István barbár megtorlásai kivert mindent a magyar népből, ami gyakorlatias ősiség, és maradt a hit.
Még te is rossz felől közelítesz. Nem úgy kellett volna feltenned a kérdést, hogy miért ennyire kevesen HISZNEK a spirituális dolgokban, hanem úgy, miért ennyire kevesen TUDJÁK a spirituális dolgokat.
A spiritualitásba nem kell hinni. Az az energia gyakorlatiassága, aki tudja, használja, aki nem, az mindegy, hogy hiszi, vagy nem hiszi, mert azzal, hogy nem a spiritualizmushoz van közelebb, hanem a hithez, tudományhoz, azzal már megtagadja az energiatudatosság létezését.
El kell felejtenünk a hitet. Az elektromos áram sem azért világít, mert hisszük, jó is lenne. Milyen kevés helyen világítana? Nagyjából ilyen az energiatudatosság is.
Ősi civilizációkban, pl. Atlantisz, a spiritualitás olyan volt, mint ma az öltözködés, minden reggel elvégezték, sőt, még a járművet is azzal működtették, pránával.
Ennek tudása ma már nagyon kevés helyen lelhető fel, de egy nagy melegágyasa India, ahol is a vallásnak köszönhetően, rosszul, de megmaradt az energiatudatosság ismerete.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!