Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért hiszik az emberek hogy...

Miért hiszik az emberek hogy vannak szellemek, sátán, isten?

Figyelt kérdés

Az oké, hogy földönkívüliek létezhetnek más bolygókon, mert elég nagy az univerzum.

De isten? Egy olyan valaki akit soha sem látott senki, aki fentről irányít?



2014. nov. 7. 19:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
19%
Me agyunk 2% használjuk csupán.
2014. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
22%

Isten = Manipuláció, tömegirányítás.

Sátán = Megfélemlítés, kordában tartás.

Szellem = A halál beálltának riogatása. (Mert nincs halál, a lélek halál után újrainkarnálódik).

2014. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%

Pici vagy még bébi. Légy türelemmel mig megnősz. addig menj vissza szépen játszani a homokba.

Jó szórakozást!

2014. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%
<^> Isten van. Te szellemileg alulbútorozott észlény.
2014. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

És Te miért vagy annyira biztos, hogy nem léteznek szellemek, sátán, Isten?

Annyit érzékelünk a világból, amennyit érzékszerveink engednek és még azt is az agyunk elektromos impulzusokból alakítja olyanra, amilyenre a tudatunk leképezi, tehát csak illúzió minden. A számunkra nem érzékelhető tartomány sokszorosa lehet az érzékelhetőnek, és nem tudhatjuk, hogy "odaát" mi van.

Másik, hogy számtalan kérdésre nincs tudományos magyarázat, max. pár tudós vért izzadva kitalált valami nyögvenyelős elméletet. Ilyen az Univerzum és az élet keletkezése, tudat stb.

Én nem mondom hogy biztos van Isten, de egyenlőre ne is zárjuk ki ezt a lehetőséget. ;)

2014. nov. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

"Egy olyan valaki akit soha sem látott senki, aki fentről irányít?"

Bizonyítsd be, hogy van akaraterőd, vagy jóindulatod. Egyiket sem láttam még, mérni szintén nem tudom, a testedben nem okoz változásokat a legelején.

2014. nov. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
43%

Én nem pszichológus vagyok, hanem sándorgonista ( [link] ) érdemesművész (most volt egy teltházas fellépésem a Polgár Jenő Hivatalban), de azért megpróbálok válaszolni a kérdésre.

Szerintem a valóság túl száraz és unalmas (néha félelmetes) az embereknek, ezért kapaszkodnak a hitbe.

2014. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%

<^> Én senki hitébe nem kapaszkodok. Nem érdekel semmiféle emberek által összetákolt vallás, sem hitrendszer, sem szellemek, sem űrlények, sem sátán. Nem érdekel, hogy mi származik a gonosztól, és mi a jótól. Én dötöm el, hogy számomra mi mit jelent, és milyen jelentéssel ruházom fel. Mi van, ha a kenyeret egy sátánista pék sütötte? Semmi.

Az számít, ami belül van, nem amit

2014. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%
...amit lenyomnak az emberek torkán. Isten van, és kész. De nem a templomban kell ájtatoskodni, hogy elhidd...
2014. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Ling-ce ***** válasza:
0%
Az emberek azért hisznek Benne, mert Ő belénkteremtette az Utána való vágyakozást. Ez a szeretet utáni éhségünk. Isten a Szeretet. A teremtett anyagvilág kielégítheti testi igényeinket, a kultúra pedig a szellemi igényeinket, de szeretetet nem tudnak adni. Ezért nyugtalan a szívünk, amíg meg nem nyugszik Benne. (Augusztinusz). Ha már látod (színről-színre) Istent, késő hinni Benne.
2014. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!