Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A mágia valóban veszélyes és...

A mágia valóban veszélyes és káros?

Figyelt kérdés

Sokan hangoztatják, hogy jó dolgokra is lehet használni.

De nem úgy működik, mint a tőzsde?

Ha valaki nyer, akkor valakinek buknia is kell?

Esetleg tévedek?



2012. okt. 26. 17:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mindenképpen olyasmit szeretnék, ami "pozitív".

Amit nem a harag, bosszú, önimádat táplál.

Nekem nincs szükségem rabszolgákra, megvett szeretetre, "hatalmora", amit a többi ember nyújt nekem egy ideeig.

Engem a tudás érdekel nagyon. A gyógyítás, a teremtés, esetleg önvédelem. Persze kiváncsi vagyok, így érdekel másoknak a magánügye, amihez nincs jogom.

Szóval ilyen dolgok érdekelnek.

Az az igazság, hogy én nem hiszek benne és a problémáim is meg tudom oldani nélküle (a belső képességeimmel) többé-kevésbé.

Egyszerűen csak érdekel, hogy igaz-e, hogy működik stb...

Szerintem nincs minden rendben ebben a világban.

Vagy csak én látom rosszul?


Amúgy varázsolhatnál nekem egy barackot mondjuk ide a szobába. Akkor legalább hinnék.

Most felmerül még egy kérdés. Ha varázsolsz, akkor annak mi az ára?

2012. okt. 26. 18:08
 12/17 anonim ***** válasza:

Jól sejted hogy nincs minden rendben a világban. A mágia tanácsa a hátunk mögött szervezkedik.

Hát az nem úgy megy, hogy oda varázsolok egy barackot a szobádba, a mágia ennél bonyolultabb.

Igen, van ára, mindig egy csipet a lelkedből.

2012. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Zsizsik666 ***** válasza:
Mi az ára? Semmi. Barack minek? Vegyél a boltba, úgy egyszerűbb. Vagy kérj meg valakit adjon egy barackot, kapni fogsz.
2012. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nemhogy jó vagy rossz dolgokra, de egyáltalán nem hallottam még olyanról, hogy valaki tényleg használta volna a mágiát, és tényleg működött volna, nem csak beszélt és könyveket meg blogokat írt volna róla.
2012. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Mara Acoma ***** válasza:
Az első válaszadót kérdezném: Te vagy Nakor?
2012. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Claudia075 válasza:
Szepes Máriánál olvastam... vagy Müller Péternél, már nem emlékeszem, de szerintem a legtökéletesebb válasz erre: a mágia valaminek a M-A-G-I-A, az a MAGja. Tehát a lényege, az esszenciája. Ha valaminek eljutsz a közepéig, a lényegéig, az semmiképpen nem lehet veszélyes. A veszélyes a tudattalanban megbúvó negatívum, ami ki tud vetülni és teremtéssé válik...
2012. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Claudia075 válasza:
Ha nyersz, és úgy érzed, hogy ennek rád nézve negatív hatású ára van, akkor buksz. Ha úgy érzed, megérdemled a bőséget, mert ez a természetes, csak nézz szét magában a természetben, akkor simán megérdemled, hogy győztél. Persze, más és a magad előnyére. Csakis.
2012. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!