Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért van az, hogy ennyien...

Miért van az, hogy ennyien hisznek a mágiázásban, rontás-levételben meg más ilyen nevetséges hókuszpókuszban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 16:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Máig fizikai tény, hogy az energia az anyagnak egy TULAJDONSÁGA, és nem pedig annak felépítő, ugyanis magát az anyagot nevezzük a fizikai dolgok felépítő szubsztanciájának. Tiszta energia, ahogyan tiszta vákuum NINCSEN."


Talan 200 evvel ezelotti fizikakonyvet olvastal utoljara, mert a newtoni fizika törvényei már akkor megdőltek. Az anyag az, ami valójában nincs, mert az is ures tér és energia... Én 1990-ben lettem hatodikos es akkor volt az első fizikaórám, de ott ezt tanították.

2011. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

.. ja, ez a Fazekasban volt. És utana még a Műegyetemen is.

Nem gondolna, hogy pont Magyarorszag volna a termeszettudomanyokban való rosszul állás mintaképe..;) Épp ellenkezoleg, a mi gimnaziumaink azok, amik a legtobb Nobel-dijas es egyeb zsenialis tudost kitermeli.

Elozo voltam.

2011. aug. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
... és aki csak egy kicsit is tajekozodik a termeszettudosok munkajat es vilagkepet tekintve, az tudja, hogy sokan letterk hivok es megvilagosultak pontosan fizikusi/orvosi tapasztalataik, felfedezeseik révén. A legtobb ezoterikus mester is mérnök, orvos, kutato eredetileg. Ennyit a hianyos termeszettudomanyos ismeretekkel való összefüggés feltételezéséről.
2011. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Én magam is elfogadom a mágia létezését, de hogy egyszerű iskolába-munkába járó emberkék ezt elsajátíthassák, és magas sznten műveljék...na ezt nem nagyon akaródzik elhinni...
2011. aug. 9. 01:41
 25/41 anonim ***** válasza:

"Nem gondolna, hogy pont Magyarorszag volna a termeszettudomanyokban való rosszul állás mintaképe..;) Épp ellenkezoleg, a mi gimnaziumaink azok, amik a legtobb Nobel-dijas es egyeb zsenialis tudost kitermeli."


És, tegyük hozzá, azon nyomban elhúznak az országból. A természettudomány egy axiomatikus, és teljesen tekintélyelvű tudománnyá merevedett az elmúlt 100 év során és a társadalomtól teljesen elszeparálódott. Ha Ön valóban ismeri a magyarországi iskolák helyzetét, velem együtt sírva fakadna. A kb. 20 db. elitista iskolát leszámítva a 4645 db. iskola közül. Másrészt a "magas fizika" szemhúnyásnyit sincsen az általános tantervben. Nagyra értékelem a minőséget, de eme óriás mennyiségű analfabetizmus mögött csupán farizeusi képmutatást látok, amely az országból való kimenetelben kulminál.


"... és aki csak egy kicsit is tajekozodik a termeszettudosok munkajat es vilagkepet tekintve, az tudja, hogy sokan lettek hivok es megvilagosultak pontosan fizikusi/orvosi tapasztalataik, felfedezeseik révén."


Én katolikus hívő vagyok, de a katolikus teológia legfontosabb tételei a manapság teljesen laikus és általános papi rétegtől elfelejtett, arisztoteliánus-skolasztikus terminológiában fogantak meg, amelynek alaptétele a megvalósult (hülé) és az elvi megvalósító (morphé) közötti elválaszthatatlan, de egymásból logikailag kivonható egység. És még sorolhatnám, amelyben lejegyezték a Szentháromság, Krisztus mivoltát stb., mely a katolikus hit központi fundamentuma. És ennek inkompatibilitása a természettudományokkal teszi ezt a bohózatot siralmassá.


"A legtobb ezoterikus mester is mérnök, orvos, kutato eredetileg. Ennyit a hianyos termeszettudomanyos ismeretekkel való összefüggés feltételezéséről."


Attól függ, kiről beszélünk.

2011. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 Tom Benko ***** válasza:

Tegnapelőtt 19:48-nak:

Tényleg megdőltek a Newtoni törvények?! Hihetetlen, mik nem történnek. Akkor gondolom a Műegyetemen már relativisztikusan tervezitek a hidakat. Vagy kvantáltan? Esetleg valami más módon? (Éjfélkor levágott fekete kakas vére ahová csöppen, ott kell egy merevítő gerenda...)

A magyar természettudományos oktatás pedig igenis a csőd szélén tántorog, főleg, ha a Fazekasban is ilyen ökörségeket mer tanár kiejteni a száján...

2011. aug. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Kedves Tom Benko!

Ajanlom figyelmebe az engem kommentelő


"A válasz írója 50%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 11:05


-t


Tökeletesen igaza van a 20 elitosta iskola es a 4500 egyéb iskola kozt tatongo szakadekrol.

A Fazekas berkeiben tanitottakat mindig azon 4500 iskolaba jartak nevetik ki/vonjak ketsegbe, akik sosem jartak oda, talan még a címét sem tudják.

2011. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Kedves Tom Benko!


Kikerestem egy a felmerult kerdeseket osszegzo irast.

[link]


Ezt olvassa el, és fejlessze tovább!


Még néhány ezer év tovabbfejlesztés, és megkapjuk az évmilliokkal ezelott letűnt cicilizációk tudását egy az egyben.


Ezek ma merész régészként szerezhetők meg ősi vallási iratokból. Kutassa fel őket, olvassa el őket eredeti (ógörög, arámi, kánaánita, maja, szaknszkrit, babiloni, sumér, kelta, ősgermán, iráni, izlandi, stb.) nyelveken, és próbálja ki őket a gyakorlatban! Hasznaljon fel minél többet, szerezzen tapasztalatot, és akkor majd talakozzunk, szivesen konzultalok Önnel arrol, hogy mennyire működnek.:)

Z.

2011. aug. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"Én magam is elfogadom a mágia létezését, de hogy egyszerű iskolába-munkába járó emberkék ezt elsajátíthassák, és magas sznten műveljék...na ezt nem nagyon akaródzik elhinni..."


Errol is ejtettem már szot itt.

Igen, az magikus beavatkozast gyakorlok nagy része szerintem egyszerűen csaló, vagy bár valodi torvenyeket használ fel, nem elegseges tudassal/ráhatással bír. Remeljuk, nem marad ez igy sokaig., es hamarosan szélesebb körben hozzáférhetővé válnak valódi információk.

2011. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

"Én magam is elfogadom a mágia létezését, de hogy egyszerű iskolába-munkába járó emberkék ezt elsajátíthassák, és magas sznten műveljék...na ezt nem nagyon akaródzik elhinni..."


Még valamit hozzáfűzök. Sokna voltak itt az elmult 12 ezer evben, akik bizony kozérthetően (tanfolyamjelleggel:)) tanították és művelték a mágiát, mindannyiukat kivégezték (Jézus, Giordano Bruno a "boszorkányok"), és tanításaikat megsemmisítették/elrejtették.

Ennek a kornak, mely a földi hatalomgyakorlason és pénzen alapszik, ezen információk elterjedése nem kedvez.

2011. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!