Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért van az, hogy ennyien...

Miért van az, hogy ennyien hisznek a mágiázásban, rontás-levételben meg más ilyen nevetséges hókuszpókuszban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 16:15
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

"ha ez valóban így van, akkor ez inkább elkeserítő, mint büszkeségre okot adó. "


A spiritualitas az a lelki bőség, öröm, amire az embernek szuksege van a boldogsaghoz. Nem hiszem, hogy ha ez megvan, akkor az elkeserito.

:)

Épp ellenkezőleg.

2011. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Az legelső vagyok!


Egyerészt nem értek azzal egyet hogy ha szarul megy csak akkor kezdenek el hinni mindenfélében az emberek. Lásd napjaink pogány vallása a wicca. Aangliából indult és Amerikán át az egész Nyugat-európai térségben hódít. Srácok egy google keresést ejtsetek meg mielőtt írtok.


Én nem a divat ezo szarról beszélek mert azt én is elítélem. A TV-s jósdák stb. csak a divathullámokat lovagolják meg.


nem mellesleg ide s tova 9-edik éve foglalkozom a mágia és a természet határterületeivel több történelmi szerzőt olvastam, mitológiákat még a bibliát is. s emellett filozofikus írásokat valamint a természet tudományok terén sem állok rosszul egy anno letett emelt szintű biológia 5-ös érettségivel.


Szeretném megkérdezni hogy az élből elítélők és szkeptikusok milyen lépéseket tettek az irányba hogy megértsék a jelenséget ne pedig elítéljék.


Ahogy írtam mindenkinek el jön az ideje hogy megismerkedjen ezzel a világgal is mélyebben s remélem majd egyszer belegondoltok hogy már azzal megtettétek az első lépéseket hogy ebbe a topikba írtok s itt olvasgattok.


Az utolsó válaszolónak pedig igaza van. A mágia hitet és reményt is jelent és állítom hogy ez sokkal mélyebb mint amit pl a kereszténység el tudna érni. Mert itt a tapasztaláson alapszik a hit. A mágia logikus rendszer ami mindenre kihat.


Nagy átka azonban hogy a történelem soárán igen csak elferdült a megítélése.


De pl a mágia magában foglalja a zen tanításait, az európai felfogást és mint egy olvasztótégej magába fogad mindent. természetesen nem abaromságokról beszélek hanema logikus megnyilvánulásokról.


És nem mellesleg szilárd erkölcsöt és magas szintű rálátást ad a gyakorlójának.


minden szkeptikusnak s élből elvetőnek javaslom hogy olvasson utána vegye a fáradtságot hogy kinyitja az elméjét, kiveszi a fejét a homokból és rácsodálkozik a világra.


Mi több ha már úgyis ott van keressen egy egyszerűbb gyakorlatot pl a meditáció útján elérhetőeket és próbálja ki fedezzen fel egy régi-új világot.

2011. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

kis kiegészítés amit lehagytam


A mágia nem oldja meg a gondokat hanem segít elkerülni őket.


Ez nem egy gombnyomásra működtethető gép.

2011. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim válasza:
100%
Mert nagy az Isten állatkertje, és alacsony a kerítés.
2011. aug. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

"Minden azon az elven alapszik hogy az univerzumot s minden létezőt energia épít fel."


Ilyenekkel marhaságokkal azok operálnak, akik mitológiát akarnak kreálni a fizikából...


Máig fizikai tény, hogy az energia az anyagnak egy TULAJDONSÁGA, és nem pedig annak felépítő, ugyanis magát az anyagot nevezzük a fizikai dolgok felépítő szubsztanciájának. Tiszta energia, ahogyan tiszta vákuum NINCSEN.

2011. aug. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

22:04- nek

" a természet tudományok terén sem állok rosszul egy anno letett emelt szintű biológia 5-ös érettségivel."

nemmondod?! tényleg emeltszintű, meg ötös??

na, ezaztán a tudományos műveltség... :)

(félreértések elkerülése végett: nem nézem le az ötös érettségidet, de azért ez még elég karcsú alap ahhoz, hogy tudományos értékű megállapításokat tégy...)

és hogy miért utasítja el élből ezeket a hókuszpókuszokat egy értelmes ember?

ha valaki azt kezdi bizonygatni, hogy bizony, létezik repülő, rózsaszínű elefánt, akkor nem állok le vele vitatkozni, és nem kezdem a biológia és az aerodinamika rendszeréz magyarázni, hanem élből elvetem, mint marhaságot.

hát ezért...

2011. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Tom Benko ***** válasza:
Azért vetjük el élből, mert még egyikteknek sem sikerült bizonyítani. De ha tudod, akkor hajrá!
2011. aug. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Kedves 17:33 kor válaszoló!


nyilván egy emelt szintű érettségi még nem a tudományos világ közepe s nem is a legeslegszínvonalasabb papír azonban ahhoz éppenséggel elegendő hogy nagyobb betekintésem legyen az állat növényvilágba és a az emberi működésbe mint az átlagnak akik nagyjából fogalmuk sincs miből is állnak. Mellesleg ha megpróbálod letenni meglátod hogy nem felszínes tudásról kell számot tenned nem elég csak elolvasni a wc-n ülve és 5 öst írsz.


Az utolsó válaszolónak pedig azt ajánlanám amit már olyan sok embernek elmondta hogy amíg nem próbálja ki maga addig úgysem hiszi el.

2011. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

kedves 15:13- as!

amint azt mondottam, nem becsülöm le az ötös biológia érettségidet, csak jeleztem, hogy az ott megszerzett tudás igen karcsú ahhoz, hogy bármilyen tudományos értékű megállapítást tegyél. ez jó esetben is csak az alap ahhoz, hogy elkezdhess tényleg tanulni...

javaslom, hogy inkább koncentrálj a válaszom érdemi részére:


"ha valaki azt kezdi bizonygatni, hogy bizony, létezik repülő, rózsaszínű elefánt, akkor nem állok le vele vitatkozni, és nem kezdem a biológia és az aerodinamika rendszeréz magyarázni, hanem élből elvetem, mint marhaságot."

2011. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Kedves Nandras!


A mágia tárgykörébe tartozó jelenségek éppen olyanok manapság mint mondjuk az ősember számra a villám kérdése volt anno. Az akkori ember tudása igen korlátolt lehetett, a jelenséget ismerte, de magyarázatot adni nem tudott rá.


Elismerem hogy nagyon sok homály veszi körbe ezeket a jelenségeket s a mai napig is úgy beszélünk róla mintegy megközelíthetetlen valamiről. De csak azért fogalmazunk azokkal a szavakkal amikkel mert nincsenek rá más fogalmak . A tudományos embereknek ez bántja inkább az agyát hogy olyan szavak merülnek fel amelyeket ők is ismernek csak teljesen más kontextusban.


sajnos ezzel nem lehet mit tenni ez addig így marad míg nem alakul ki a megfelelő fogalomkör a misztikusság álcája helyett.


A mágia a hitre alapszik nagy részben mivel a hit az ami akkor is élteti a jelenséget ha az egyenlőre még nem magyarázható.


Azt pedig nem mondja senki nekem hogy az egész csak rózsaszín elefánt lenne mivel a saját bőrömön és életemben tapasztaltam / tapasztalom meg a "mágia" címszó alá eső jelenségeket.


nem vagyok elvakult s ennek megfelelően nem dőlők be a humbuk vackoknak és divat ezo " vegye fel a telefont és tárcsázzon" kijelentéseknek. Mert az majd segít neked.


Ez egy baromság! Azonban a mágia tanulmányozása során nem pusztán azt keresi az ember hogy hogy lehetne bármit előidézni meg szellemekkel társalogni stb... Hanem

végigjár egy spirituális ösvényt amely a szellemi fejlődéséhez vezet. Kvázi lélekben tanul úgy ahogyan a realista gondolkodásúak tornáztatják az agyukat. Mások a lelkükkel teszik ugyanezt.


Ezt ajánlani tudom minden ezt a bejegyzést olvasónak! Túl nagy a lelki szegénység amely az elmúlt évszázadban felütötte a fejét. Valahogy elkanyarodtunk az emberségünktől.


A mágia lévén hogy közel érzi magához a természetet megmutatja milyen az ember lényegében és célokat mutathat amelyek pozitívvá formálhatják és fejlődést mutathat.


A mágia nem szikrázó pálcák világ hanem egy egész rendszer amelybe bizony beletartozik az is hogy hogyan lehetséges az adott keretek között kihasználni egyes helyzeteket vagy éppen befolyásolni a jövőt mások és saját életünket egzakt tudományok ide vagy oda...

2011. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!