Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Valakinek van valami jó...

Nemethanita18 kérdése:

Valakinek van valami jó ötlete a problémámra?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Remélem ti tudtok nekem segíteni.Szeretném gyakorolni a mágiát,amihez hely kellene.Sajnos egy szoba-konyha lakásban lakom nyolcad magammal és nincs egy sarok sem,ahová behúzódhatnék egyedül.Szerintetek hová mehetnék gyakorolni?
2011. jún. 7. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Háccsókertbe
2011. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nehéz kérdés ez... Kettő dolgot tehetsz.


Az egyik hogy egyenlőre nagyobb hangsúlyt fektesz az elméleti részre s csak ha szabadidőd van vagy a többiek nincsenek otthon fordítasz időt a gyakorlati résznek.

- szerezz be eszközöket

- írj fejlődésmenetet

- ervezz több rituálét talonba amelyeket malyd ha lesz időd és kedved megcsinálhatsz. Így ha végre egyedül maradsz nem lesz kapkodás és fejhezkapás hogy hirtelenjében mit is csinálj. Egy kis előre tervezés nem árt.

- írj verseket vokális mágiához.

- Keress megfeleléseket vagy tanulj gyógynövény ismeretet, mindenféle olyan dolgot amely majd a gyakorlati résznél megkönnyíti a dolgod.



A másik dolog amit tehetsz hogy a természetben keresel magadnak egy helyet. Pl park valamilyen vípart, közeli kiránduló hely , tisztás szb... ezek nagyon jó környezetet biztosítanak ám hátulütője hogy mivel a mágia gyakorlása magánügy és én sem szeretem ha a nakamban lihegnek és néznek miközben rituálét próbálnék véghezvinni.

- elhagyott raktár

- elhagyott épület


vagy szervezhetnél magadnak és esetleg hasonló érdeklődésű ismerőseiddel egy egyhetes tábort amikor kinéztek valami eldugott helyet sátoroztok és elmélkedtek gyakorlotok. Az ilyen egy hetek sokkal többet érhetnek, főleg ha többen vagytok, mert végig lehet nagyobb rituálékat is cisnálni no meg nem mellékesen a tábortűznél sokkal hangulatosabb fokozottabb és feszültebb a dolog. :D



Alternatíva:


Jó lenne tudni hogy mennyire vagy jártas a mágia területén.


Van még egy lehetőség amelyet belső mágiának tudnék nevezni. Ez már egy igen mgaszintű mágiai eszköz. Pont az ilye és ehhez hasonló helyzetekben veszi hasznát az ember. Vagy ha pusztán csak nem akarja felhívni magára a figyelmet.


A lényege hogy a fejedben vezeted le mintegy "virtuálisan" az egész rituálét. Minden részletet el kell képzelned pontosan felépítened az egészet mintha létrehoznád a munkaterepedet a fejedben. Hidd el hogy működni fog. Nekem számtalanszor működött így kellő gyakorlással neked sem okoz majd problémát.


Ennek egy még magasabb szintje amely már sokkalta több értést kíván meg és ismeretet az univerzális törvényekről és energiák természetéről az ha nem építed fel a világot hanem mintegy csak szimbólumokkal érzésekkel célokkal és hatásokkal operálsz. Szenvedéllyel, akarattal egybeforrasztva az akaratot a tudást és a különböző szintek tudását.


Alternatíva kettő


Jó gyakorló terep lehet még a tömmegközlekedés vagy ha sétálsz az utcán.


Én pl gyakran szerzek verseket fejben és vezetek le imákat rituálékat. Próbáld meg apró dolgokkal először.

pl süssön a nap vagy fújjon kissé aszél. Az időjkárás befolyásolás kezdetnek nagyon jó terep.


vagy ha hallasz beteg ismerősről, küldj neki energiát vagy közvetlen vagy szimbólumok által vagy vers által imában vagy konkrét títussal.


Mindegy a lényeg hogy mozgásban tartsd az energiáidat. Elég sok időd lesz még a gyakorlat részre.

2011. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Temetőbe.
2011. jún. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most olvastam a válaszokat.A második válaszolónak nagyon szépen köszönöm a segítségét,és úgy gondolom érdemes betartani.Vagy legalábbis kipróbálni.Egyébként beszéltem a szüleimmel is erről,de szerintük fel kellene hagynom a marhaságaimmal és ne kérjek lehetetlent.Vagyis ne is számítsak arra,hogy valaha lesz egy saját kis helyem itthon.Na mindegy...Amúgy a mágiához csak totyogós szinten értek,mivel senki sincs mellettem,aki segíthetne,sőt még a barátaimat is én oktatom.Tehát ha van valakinek hasznos tanácsa,akkor szívesen meghallgatom.
2011. jún. 8. 05:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tarts titokban, tartsd tiszteletben tarts tisztán. Kb ennyi az amire szükséged lehet.


Megfelelő etikai erkölcsi morális érzék.


Ha gondolod küldj privátot és ha tudok segítek neked.


Zárójelben( Nem vagyok perverz, kéjenc, abberált, elborult anyaszomorít, sem őrült ,sem flúgos sem semmi hasonló. Nem akarlak kihasználni pénzt sem fogok kérni és nem nem játszom harry potteres a pálcámmal. csak azért írom mert elég osk negatívumot kap mostanság a mágia témaköre.


Ha gondolod tényleg írj és meglátjuk miben tudok hasznodra lenni.

2011. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ha kaphatnék egy e-mail címet,ahová írhatok,az jó lenne.
2011. jún. 9. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:

ide írhatsz és amiben tudok segítek:


hospes (a) free mail (pont) hu

2011. jún. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!