Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi kell a hithez? A valódi...

Mi kell a hithez? A valódi hithez 3 dolog kell?

Figyelt kérdés

Először az, hogy valaki ne bírja elviselni az élet ingoványos és kiszámíthatatlan bizonytalanságát, s bár mi áron, biztos talajra akar jutni

Másodszor: Fontos dolgokat remélünk. pl. nem semmisülünk meg a halállal, és hogy a magasabb hatalmak vigyáznak ránk

Harmadik: a kettős világkép/indiai hitrendszer, hogy a látható világon kívül maya van egy makro-kozmikus téren és időn kívüli szellemi világ is.


2011. márc. 29. 11:28
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Isten nem a templomban van!
2011. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
88%
ott is : ))))
2011. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 Kései Sirató ***** válasza:

Lehet hinni valamiben, vagy valakiben.

Van olyan személy, aki egy élmény (pl. álom) hatására kezd el hinni, van olyan is akinek hosszabb idő alatt alakul ki a hite. Én Istenben hiszek. Azt látom, hogy mindaz , amit alkotott, működik. Azt is látom, hogy magától nem jön létre semmi, maguktól csak elromlanak a dolgok.

De látom, te meg a reinkarnációban hiszel. Hinni valamiben ugyanolyan lelki tevékenység, mint hinni ugyanannak az ellenkezőjében.

2011. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Kedves Kései Sirató!


Miért gondolod, hogy a reinkarnáció az Isten ellentéte? Az én hitem szerint egyáltalán nem. Én is Istenben hiszek (mint már írtam, vallásoktól függetlenül), aki megteremtette az emberi lelkeket. Egyszerinek és tökéletesnek teremtette: azaz megadta nekik a lehetőséget, hogy tökéletessé váljanak. És ehhez különféle fejlődési lehetőségeket, stációkat kaptunk. És ez a reinkarnáció. :)


Szép napot neked!

2011. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Én a pénzben hiszek!!
2011. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 Kései Sirató ***** válasza:
Miért gondolom? Azért, mert a kereszténység Istene, Akiről a Bibliában lehet olvasni, nem ezt tanítja. Tiszteletben tartom én mindenki hitét, de itt Európában azért többségben vagyunk keresztények, nem kellene ezen kiakadnod.
2011. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Én is tiszteletben tartom a hited. Viszont lehet, hogy érdemes lenne beleolvasgatnod azokba az írásokba is, amiket kinyesegettek a Bibliából. :) Én is keresztény vagyok ám; csak hozzám a gnosztikus ága áll közel.
2011. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Meditációban a kiüresedést nagyon jól ismerem. Azt csak akkor gyakorlom, ha elfáradtam idegileg, de nem csoda szer. Ha valamire rámeditálunk ( egy másik fajtája a meditációnak, akkor járkálok a sziklán. Akkor is csend van !) Lényeg, a vallásban a hitben és minden meggyőződésben, hogy az ember mindig biztonságra törekszik. A vallásos a lelki biztonságára az önmagában hívő az anyagi biztonságban. Csakhogy most olyan időket élünk, hogy az emberek egy pillanatra talán elgondolkodnak az anyagi biztonság nyújtotta áll biztonságon, /árvizek, földcsuszamlások, földrengések, cunamik/ ami egy pillanat alatt elvitt mindent ami biztonságot adott. Lassan megtanulja tisztelni az ember a természetet.
2011. ápr. 4. 06:44
 39/42 anonim ***** válasza:

Hidd azt amit szeretnél elhinni ,de főleg hiddj magadban a hit nem azt jelenti , hogy vallásos vagy, hanem azt, hogy hiszel-e a céljaidban!!!


Ha hiszel 1 istenben akkor hidd el mert hinni kell. Mind1 mit hiszel az a fő mindig legyen célod!!!

2011. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

"A cél halál, az élet küzdelem,

az élet célja a küzdés maga"


Madách

2011. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!