Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi kell a hithez? A valódi...

Mi kell a hithez? A valódi hithez 3 dolog kell?

Figyelt kérdés

Először az, hogy valaki ne bírja elviselni az élet ingoványos és kiszámíthatatlan bizonytalanságát, s bár mi áron, biztos talajra akar jutni

Másodszor: Fontos dolgokat remélünk. pl. nem semmisülünk meg a halállal, és hogy a magasabb hatalmak vigyáznak ránk

Harmadik: a kettős világkép/indiai hitrendszer, hogy a látható világon kívül maya van egy makro-kozmikus téren és időn kívüli szellemi világ is.


2011. márc. 29. 11:28
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
No azért a Hit Remény Szeretet nem minden keresztény elve, hiszen látom hogy a más vallásúakat, mint a zsidókat is elég rendesen utálják. Én ugyan reformátusnak kereszteltek, de Jehova tanúként neveltek (nem gyakoroltam a vallásomat. Mindig nagyok mélyen vallásos emberben csalódtam. Ezért kérdezgetem itt, hogy ki hogyan áll a hit kérdéséhez. Én úgy vagyok a hittel, hogy az Isten most nem fogja senki kezét, nem segít semmiben, legfeljebb a hívők hite segít tovább lépni. Olyan mint a placébó. Nekem az a célom, hogy hibáimat kordába tartsam és hiszek a reinkarnációba. De be megyek a templomba is, már ha nyitva van, de akkor amikor már nincs bent senki. Szeretem a templom kisugárzását.
2011. márc. 29. 22:28
 22/42 A kérdező kommentje:
Hát bezárom a kérdést, mert annyi hibát vétettem, hogy ez már tragikus :-)
2011. márc. 29. 22:30
 23/42 anonim válasza:

Hát gondolom a Buddhistákat a meditáció okozta nyugalom, és az a hatás amit a csakra központok "nyomkodásával" érnek el.

De szerintem itt mester/gyülekezet/társaság kérdése is.(+, hogy mennyire tudsz eltekinteni a földi örömöktől, és mennyire tudsz figyelni a spirituális világra)

2011. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Meditálás! Honnan tudod, hogy nem a képzeleted játszik veled a meditáció alatt? Én pl. csak magas hegyszirteken járkálok, és nem tudok lejönni. Ezért abba hagytam a meditációt is. A nagyon elkötelezett ezoterikusokon se látom, hogy valaki változott volna , hiába járta végig az összes irányzatot, mint Prán Nadi, Kovács András, Reiki, asztrológia, Pszichodráma, Jóga. Mégis ugyan olyan hibákat követ el, mint annak előtte. Nem képes a hiúságán tovább lépni. Úgy látom, csak a sok pénzt hordta oda egy egy guru lábaihoz. Csak ahogyan Pál apostol mondta" remélt dolgok bizonyossága" útkeresés, csak nem találta meg. Attól még el van telve magától, hogy ő milyen magas szellemi szinten van :-) Azt látom, hogy az ezotériában való túlságos elmélyülésnek vannak veszélyei is. Ősi bölcsesség: aki nagyon mélyen néz az örvénybe, arra az örvény vissza néz. Egy kapaszkodó embert magával ránt. De vajon én kapaszkodó ember vagyok? Úgy hogy ezt az utat is fenntartással fogadok. Vannak olyan megnyilvánulások, amit bemagolnak az ezoterikusok. Lélek nyelve a betegség könyvből./// Ha nem tudsz pisilni, akkor érzelmeid nem áramolnak./// Na de könyörgöm, egy 70 éves bácsinál majdnem törvényszerű, hogy prosztata gondok vannak. Mindenkire mindent ráhúznak, mint egy kezes lábast.

Ettől eltekintve, hiszek a reinkarnációban a sorsban, az életfeladatban, ami miatt leszülettünk, és hogy megtapasztaljuk azt ami által fejlődünk, vagy elbukunk és ismét megkapjuk.

2011. márc. 30. 06:37
 25/42 A kérdező kommentje:
Szerintem fontos még, hogy amikor tükörbe nézel, akkor ne hazudj magadnak, légy őszinte magadhoz és a hibáidat próbáld kijavítani mérsékelni.
2011. márc. 30. 06:40
 26/42 A kérdező kommentje:

Füst Milán szavait idézve "Ezotériában elmélyült ember Holdvilág falóvá válhat" Én úgy gondolom, hogy az útkeresés nem mehet a mindennapok rovására. A nagyon belemerült ember elveszti arányérzékét. A középen tartózkodás a fontos, mondta Buddha.

Tapasztalat gyűjtésem során a "guruk" nem nagyon nyűgöztek le. Előadásokban sok volt a kérdőjel, vagy számomra elfogadhatatlan, hogy a "guru" magánélet zűrösebb, mint a mezei embernek. Olvasok és ami beépíthető megjelölöm, ami nem azt ott hagyom. Lehet, hogy másoknak fontos. Ott van a Táltos egyház. Olyan badarságokat, hogy a Szíriuszról jöttünk, meg hogy aki alacsony növésű az szellemi szinten is alacsony. :D és azok a kétajtós szekrények ? zömének morzsányi az agya! Magánélete? hát!!!!! De sorolhatnám a többit is.

2011. márc. 30. 07:55
 27/42 anonim ***** válasza:

off."Honnan tudod, hogy nem a képzeleted játszik veled a meditáció alatt? " - azt tudom, és akkor azt is, hogy az nem volt meditáció.

A meditáció NEM gondolkodás, és NEM ábrándozás, NEM imagináció.

Egy zen mester úgy mondta: beállni két gondolat közé.

(néha sikerül is)

Akkor az üresség. A tudat lecsendesítése és kiüresítése.

Utána a gondolatok tisztán, illuziómentesen áramolnak, és ha ez ember egy szöveget olvas, érzi igazát.

Az Evangéliumok tiszta ragyogását!

Mintha ott jártál volna, ahol még semmi sincs, ahol a forrás keletkezett - látod, hogy áramlik a tiszta forrás, milyen hatások hogyan alakítják.

üdv:-anna

2011. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

hello. :)


Hite az mindenkinek van, és elég erős. A valós hithez amúgy nem kell 3 dolog. Elég 1 is. Az igazság tudása. :P

az igazság pedig annyi, hogy a világ megjelenése csak mentális, vagyis a tapasztalaton túl nincsen még tapasztalati tárgy...az ember valójában az elme, mintsem a fizikai test. az, ami igazából létezik, egy olyan Elme, amiben minden létezik egyszerre, és az ember valójában ez a Valami. Tehát a világ csupán gondolatok összessége, így az ember léte örök, hiszen függetlenné tettük ekkor a változástól, az anyagi megjelenéstől, örök létűvé, megkapjuk azt a felsőbb hatalmat is, ami megvéd minket, hiszen általa van minden, és ha minden benne van, akkor bizony értelmes és igazságos is, és hát kiderül, hogy a fizikai megjelenésen túl van még nekünk szellemi szintjeink is. Mind a három dolgot beteljesíthetjük egyetlen változtatással...sőt az utolsó válaszoló Anna szavai is teljes értelmet nyernek, ugye a meditálás dolog, mivel az ember akkor tud komoly dolgokat kiszedni magából, ha felveszi annak a bizonyos Elmének az inaktív állapotát, vagyis fizikai megjelenést teljesen blokkolja az egyén, amit úgy tehet meg, hogy megállítja gondolkodását, ez persze nehéz, de gyakorlat teszi a mestert. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim válasza:
08:35 milyen szépet írtál.
2011. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

LastOne.Left

Te nagyon bölcs vagy!

2011. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!