Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan fogadja párod az...

Hogyan fogadja párod az ezoterikus érdeklődésedet?

Figyelt kérdés

Korábban nagyon praktikus gondolkodású ember voltam, viszont 1-2 éve erőteljes késztetést érzek a sprituális felé mozdulásra. A mágia is nagyon érdekel, különösen amióta rájöttem, hogy egész szépen bejönnek nekem vele a dolgok.....DE... a párom még ezek jeleit is megmosolyogja, nemhogyha meglátna mondjuk egy gyertya mellett meditálni.... Így rengeteg dologban visszavet, amit szívem szerint kipróbálnék, de tartok tőle, hogy ő kinevetne, őrültnek hinne.

Vannak itt hasonló cipőben? Hogyan oldjátok meg?


2011. jan. 28. 14:37
1 2 3
 11/22 BlackSword ***** válasza:
7%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:43


Látszik, hogy szövegértési gondjaid vannak... Aki Istenben hisz annak semmi szüksége másféle "segítségre"... Nyugodtan eldöntheted, hogy melyíket választd, de attól ez még összeférhetetlen lesz...

2011. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az összeférhetetlenség kérdésében még mindig nem értünk egyet.


Az ezotéria és az egy isten hit is ugyan azt a célt tűzte ki maga elé s azt hogy melyik úton közelítjük meg mindenki maga dönti el.


Én elhiszem, tudom hogy létezik isten sőt rengeteg isten létezik, de mert pont egy van éppen a történelmi porond rivaldafényében még nem lesz sem feltámadás sem menyország sem pokol sem semmi véglet. Mert ez nem fekete és fehér ahol az emberek egyszer élnek és ha jól viselkedsz "apuci" megjutalmaz az örök élettel és dicsőséggel.


Ez egy folyamat aminek nem lesz vége még egy jó darabig. Egy olyan periodikusság amely minden élőt kötelez a tanulásra és tapasztalásra. Balgaság megmaradni a menny-pokol végletpárnál mert bármit is vegyél alapul soha nem áll meg minden körbeforog egyik rendszerből a másikba lép és nem áll meg, ergo a menny és a pokol végletessége a természeti törvények ellen foglal állást.


A lelket pedig nem szedném nem különíteném el a többi alkotótól mert akkor rögtön leránthatnád róla a tudatot is és máris nem kapsz más mint puszta cél nélküli érzelmi csomagot. Na most ha már sem gondolkodni sem felmérni nem tudod a létezést ugyan miben különböznél egy növénytől.


Lehet hogy nemesebb azt mondani hogy a lélek a fontos de a lélek sem alakul sehogy ha nem kapcsolódik össze a többi résszel amely lehetővé teszi egyáltalán hogy valamilyen minőséget nyerjen.

2011. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
imádja :D
2011. febr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 BlackSword ***** válasza:
18%

Na látod... Magad cáfoltad meg magadat...


"Az ezotéria és az egy isten hit is ugyan azt a célt tűzte ki maga elé s azt hogy melyik úton közelítjük meg mindenki maga dönti el."


Egyszerre nem tudsz két úton járni... Ennyi... Köszönöm...

2011. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez kétfajta világfilozófia, nem két út, a világfilozófiák pedig megférnek egymás mellett.
2011. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

hat pedig ket tokeletersen ellentetes ut.


AZert nem erted, mert nem akarod erteni. De ezzel nincs baj, hisz erre van is egy szakmai kifejezes: Kognitív disszonancia.


Roviden ez azt jelenti, hogy ha a hitvilagoddal szemben valami uj info er, ami nem illik bele, akkor kenyelmetlenul erzed magad, es megprobalod figyelmen kivul hagyni a tenyeket. Es lam, pont ez tortenik:)



remelem segitettem

2011. febr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 BlackSword ***** válasza:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:18


Kössz szépen... Én is valami hasonlót aklartam írni, csak szakkifejezések nélkül...

De akkor örülök, hogy nem vagyok a véleményemmel egyedül...

2011. febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nagyon jól. Mindig együtt röhögünk az életképtelen embereken és a nevetséges kérdéseiken, gondolataikon.
2011. febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

halihó :)

Én vagyok a világfilozófiás :)

Azért írtam le azt a röpke gondolatot, mert megtapasztaltam, okkultizmus és tudomány kiegészítve egymást egy teljesebb világképet ad, az ezo viszont önmagában valóban téves következtetésekhez vezet.

lehet hogy furának tűnik, de én bizonyos szempontból harcolok azért, hogy az emberek ne vegyék készpénznek a sehonnai elméleteket, hanem egy tudományosan megalapozott világképpel vizsgálják :)

2011. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

majd segits abban, hogy tudomanyosan hogy vizsgalja az ember fia, amikor olyan baromsagokkal szembesul, mint a


: szuletesunk utan 6 honapig meg donthetunk, hogy betarsulunk e a csaladba, vagy inkabb visszamegyunk meg egy kicsit. A 6 honap utan mar itt maradunk az altalunk valasztott csaladdal.


Szoval amikor ilyen halorengeto oltarinagy baromsagot olvas az ember. Segits nekem, aki egyebkent buszvezeto vagyok, hogy alljak hozza? milyen forumokon keressek a fenti allitas tudomanyos vilagnezeti valaszaert?


a tobbirol nem is beszelek, pedig lenne mirol.

2011. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!