Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan fogadja párod az...

Hogyan fogadja párod az ezoterikus érdeklődésedet?

Figyelt kérdés

Korábban nagyon praktikus gondolkodású ember voltam, viszont 1-2 éve erőteljes késztetést érzek a sprituális felé mozdulásra. A mágia is nagyon érdekel, különösen amióta rájöttem, hogy egész szépen bejönnek nekem vele a dolgok.....DE... a párom még ezek jeleit is megmosolyogja, nemhogyha meglátna mondjuk egy gyertya mellett meditálni.... Így rengeteg dologban visszavet, amit szívem szerint kipróbálnék, de tartok tőle, hogy ő kinevetne, őrültnek hinne.

Vannak itt hasonló cipőben? Hogyan oldjátok meg?


2011. jan. 28. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig is érdekeltek az ezoterikus dolgok, a természetfeletti. Ráadásul még Istenben is hiszek. (Igen, a kettő nem üti egymást, a hitem szerint)

Mindazonáltal mindenre először racionális magyarázatot próbálok keresni, tehát nem tartom magam sem elvakultnak, sem túl babonásnak.

A párom ebben teljesen az ellentétem. Az, hogy nem hisz ilyesmiben, egy dolog, de amíg nem voltunk együtt, mindenkit kiröhögött és hülyének tartott, aki ilyesmivel foglalkozik.

De, mivel engem egyáltalán nem tart hülyének, így elfogadta, hogy esetleg létezhetnek ilyen dolgok, bár nem tartja valószínűnek.

Mindketten tiszteletben tartjuk ezen a téren a másik nézeteit és ez egyáltalán nem okoz semmiféle gondot, vagy konfliktust.

2011. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem próbálkoznék ilyenekkel,mert ez később veszélyes lehet. Aki sokat foglalkozik vele,elszakad a valós élettől. Gondolj azért erre is.
2011. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Igen én is hasonlóan vagyok, barátnőm is, és sokan. Inkább a nők hajlamosak, érzékenyebbek ezekre a rezgésekre. Valóban a legtöbb, amit ez esetben a házastárstól elvárhatunk, hogy ne akadályozzon, ne csúfondároskodjon, tartsa tiszteletben. Viszont nekünk sem szabad hőzöngeni, vagy átnevelni, szóval csak szép csendben...
2011. jan. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 BlackSword ***** válasza:
23%

OFF: Első... Gratulálok, de Isten és ez a maszlag összeegyeztethetetlen... Tudod egyszerre nem lehetsz kormánypárt és ellenzék...

Istenben hinni jó, de ebben hol...


ON: Teljesen meg tudom érteni a párod... Racionális, józan felfogással, és a tudattal, hogy én (mint individum) irányítom az életemet teljesen elfogadhatatlan a -egyébként nemlétező- szellemek, és egyéb misztikus hatalmak jelenléte, ereje és hatalma... Inkább olvass... Sokkal több jó hatása van, mint az ilyen marhaságoknak... És még a szellemi (értelmi) képességeket is javítja...

2011. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Isten létezése és az ezotéri tökéletesen összegyeztethető s látszik hogy az utolsó válaszoló élből elvet mindent így nem csoda hogy nem tudja a kettő közötti párhuzamot megtalálni.


A természeti vallások mindegiyke istenfélő s ha potna zt a bizonyos keresztényi egyistent választod célul úgy máris megkapod a kereszténységet.


AMellett ha hiszela mennyben és pokolban ahol a lekek végzik akkor azok ott már nem is szellemek (??)vagy emberek testtel mert akkor nem tudom mik nyugszanak a temetőben.


Az utolsónak ajánlanám hogy olvasson kicsit utána a természeti vallásoknak és meg fog lepődni hogy a keresztény liturgia és mondjuk egy pogánynak nevezett rítus között mennyi hasonlóság van. közös pontok ( kehyely, felszentelés, áldopzat bemutatás, bérmálkozás -beavatási szertartások, ünnepi ruházat,) Még a keresztény liturgia is egy keresztbe rajzolható körön belűl zajlik amit párhuzamba állítanék a négy égtájjal és a varázskörrel amit sok hit melett a wicca is alkalmaz.


És ez még csak a jéghegy csúsca. DE nem is csodálkozom hiszen az őskereszténység egy pogány szektából alakult ki. És nem mellesleg az egyik legagresszívebb vallási forma lásd inkvizíció amely azt írtotta amit finoman szólva is ellopott átszínezte kicsit és volala kereszténység.


Ehhez csakgratulálni tudok....

2011. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 BlackSword ***** válasza:
4%

Igen... a hülyeséget élből elvetem... Sehol sem lehet párhuzamot vonni, mert a kettőnek köze sincsen egymáshoz... A kereszténység nem természeti vallás és egy isten mitosz házasságából keletkezett valami... És máris kiderül, hogy téves alapról indultál el... Így persze könnyű téves, vagy éppen szofisztikált következtetésre jutni még tökéletes logikával is...


És pontosan ahogy írtad... A lélek (mely a kereszténység szerint feltámad és örök éltű lesz (már aki feltámad)) NEM egyenlő a szellemmel... Arról már nem is beszélve, hogy akik majd feltámadnak, azoknak még nem jött el az idejük... Tehát még nem támadtak fel, tehát nem lehetnének jelen szellemként... Még jó, mert nem is azok... Fogjuk fel világosan a helyzetet: szellemek márpedig nincsenek...


És a jéghegy csúcsa (hogy éljek a szófordulatoddal) az emberi butaság... A keresztények a zsidó vallásból kerültek ki... Maga Jézus is zsidó volt... Semmilyen pogány szektákhoz nincsen közük... De nem baj, végtére is nem tudhatja mindenki a történelmet... Semmi gond, csak akkor ne okoskodj!!!

És a másik állandó vagdalkozás: Hogy mit tett X, Y, Z évvel ezelőtt a kreszténység... De azt nem a kereszténység tette, hanem az emberek... Hol kérheted számon a mai keresztényeken, főleg a reformátusokon, hogy anno az inkvióizítorok mit tettek??? Elárulom: sehol... Szóval vak vagdalkozás...


Összegezve: Egy téves alapról, téves logikával eljutottál egy fatális tévedésig... Aztán lejárattad magad a történelmi tudásoddal, majd pedig vaktában vagdalkoztál...

Köszönjük Emese... Egyes... Leülhetsz...

2011. jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tarts ki, sőt folytasd, jó úton jársz. Viszont nem várhatod, hogy a férjed veled változzon. Legyél rendes hozzá, és ha kinevet, hát... törődj bele, ez ezzel jár. Lehet, hogy előbb - utúbb ő is. Csak attól óvlak, hogy a rábeszélésnek a leghalványabb megnyilvánulása is elhagyja a szádat. Egy szót sem. Neki magának kell változnia, ha ő arra van kijelölve. Ha meg nem, akkor csak fölösleges veszekedés lenne. Te a tudoatosságban is haladsz előre a közeljövőben hannyira, hogy megértő tudsz lenni vele. Viszont nem adhatod fel a magad nézeteit.
2011. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

13:15

1. Nekem semmi összeegyeztethetetlen nincs benne.


2. Nem értem, mit akarsz ezzel az olvasással? Ugyanis ez a hobbim, nem igazán kell rá biztatnod. Ugyanúgy vallási témájú, tudományos, vagy ezotériával kapcsolatos írásokat, mint szépirodalmi műveket.

A párom az, aki egyáltalán nem olvasott ki még soha egy könyvet sem, unalmasnak találja őket. Ő ebben is más beállítottságú, inkább olyan ügyes, műszaki emberke, amihez meg nekem nincs érzékem. :) De így is megértjük egymást.

Talán mert szeretjük, elfogadjuk így a másikat. A párom csodálja bennem, hogy meg tudtam tanulni az pl. asztrológiával kapcsolatos számításokat, összefüggéseket, hogy tudok pár dolgot a vallásról, az irodalomról, a művészetekről, én meg azt csodálom benne, hogy szinte nincs az a szerkenytű, a házban és a ház körül, amit meg ne bírna szerelni, az a számítógép, amit meg ne tudna javítani.

Talán mert mindkettőnkben meg van a tisztelet és a nyitottság a másik iránt.

2011. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ja és, hogy hiszek Istenben, az nem azt jelenti, hogy a keresztény egyház tanításait követem mindenben.
2011. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az olvasásre felszólítás először nekem lett címezve :-D

Az anonimitásnak vannak nagyon vicces pillanatai :-D Nem szeretném kiírni, ki vagyok, mi a foglalkozásom, de sem tanulatlan, sem műveletlen nem vagyok.

2011. jan. 29. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!