Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az anyai átok mindig hat?

Az anyai átok mindig hat?

Figyelt kérdés

Hallottam egy ilyen kijelentést, és kezdek hinni benne. Ennek két oka van: anyám utál, ott árt nekünk, ahol lehet, akkor lenne boldog, ha valami különösen fájdalmas betegségbe belehalnék pár héten belül. Másrészt nekem soha semmi nem sikerül, ami másnak könnyen összejön, azért vért izzadok, soha nem volt még szerencsém semmiben, de balszerencsés időszakból mindig több jut, mint másnak.


Ha létezik ilyen, hogy kell elképzelni?

Ez miért "nem száll vissza", mint a többi átok? Vagy ezt is csak elriasztásképp szokták mondani?

Hogy lehet ilyentől megszabadulni???


2010. dec. 28. 15:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
"Még mindig nem hagy békén, soha nem fog rólam leszállni, és semmit nem tehetek vele." Ezt -bármennyire is ellenkezel- félelemnek hívják. Én apám -legalábbis két évvel ezelöttig ezt állítottam- tönkretette az életemet. Ma inkább azt mondanám, hogy tanultam tőle. Elevenen el bírtam volna anno temetni. Bántotta anyukámat, engem, a barátaimat, mindenkit a környezetemben. Ma meg minden előítélet nélkül képes vagyok rá szeretettel gondolni. Mindezt hogyan? Elengedtem, letettem a sérelmeket. Mint már korábban említettem ezt egonak hívják. (nem összetévesztendő az önbizalommal, vagy önmagunk szeretetével)Ha eldöntöd, hogy márpedig Neked nem lesz jó sose a viszonyod Édesanyáddal, nem is lesz. De, ha amikor mondjuk felhív és hozza azt a formáját ami Téged zavar, és nem úgy teszed le a telefont, hogy 200 a vérnyomásod és legszívesebben a falhoz vágnál valamit, és ideges vagy, hanem úgy, hogy oké, beszéltem anyával, most ha idegeskednék semmit nem oldana meg csak a környezetemnek és saját magamnak ártanék vele- ez volna helyes. Egyszerűnek hangzik, ugye? Hát képzeld, az is. Ha úgy gondolsz rá, hogy oké, ő ilyen, őt így kell elfogadni ez van és ezt szívből gondolod, nem kényszerből, hidd el, hogy máris más színben látod majd a világot. Most biztos azt gondolod, hogy "Ez nem ilyen egyszerű." Pedig, de. Ezért volt nekem egy hatalmas pofára esés, amikor lerendeztem a dolgomat apámmal, hogy ilyen egyszerű lett volna az egész. Én elég fiatalon rájöttem erre, van aki 50 éves korában is ezzel nyűglődik. Az amit meg egy korábbi válaszoló írt, hogy költözz el jó messzire, azzal csak besöpörnéd a szőnyeg alá az egészet. Kvázi a homokba dugnád a fejedet. Attól, hogy letakarod a padlón lévő foltot, a folt még ott lesz, nemde?
2010. dec. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ennek egy akadálya van: soha többé nem áll szándékomban vele szóba állni.

Másrészt: el se tudom képzelni, hogy sírva jön tőle haza a kisfiam, én meg elmosolyodjak, hogy hát... így kell elfogadni.

Amúgy nyugodtan kövezzetek meg, de már gyerekkoromtól nem szeretem, mert ő sem szeretett soha. Nem is áll szándékában, ha felveszi velem a kapcsolatot, csak azért, hogy még egyet belénk rúghasson.

Szerintem ennek ilyen "ezoterikus-karmikus" megfontolásból nincs már jogom kitenni a családomat. Márpedig csak úgy tudom őket megvédeni, ha kizárom az életemből, így hozzájuk se kerül "ütéstávon belül".

2010. dec. 29. 14:00
 13/13 anonim ***** válasza:

Minden átok vissza száll, de ez nem jelenti azt, hogy nem hat azon, akire mondják.

Jó lenne, ha javítani tudnál a kapcsolatotokon, mert lehet hogy csak a saját frusztrációid okozzák a bajt, és nem anyukád.

2010. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!