Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az anyai átok mindig hat?

Az anyai átok mindig hat?

Figyelt kérdés

Hallottam egy ilyen kijelentést, és kezdek hinni benne. Ennek két oka van: anyám utál, ott árt nekünk, ahol lehet, akkor lenne boldog, ha valami különösen fájdalmas betegségbe belehalnék pár héten belül. Másrészt nekem soha semmi nem sikerül, ami másnak könnyen összejön, azért vért izzadok, soha nem volt még szerencsém semmiben, de balszerencsés időszakból mindig több jut, mint másnak.


Ha létezik ilyen, hogy kell elképzelni?

Ez miért "nem száll vissza", mint a többi átok? Vagy ezt is csak elriasztásképp szokták mondani?

Hogy lehet ilyentől megszabadulni???


2010. dec. 28. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

AÍz átok CSAK akkor hat,ha hisznek benne. Ha valóban hatna az átok,akkor már a félország nagy bajban lenne. Kevés olyan ember van,akit még nem átkoztak meg.

Ne higgy az ilyen ostobaságban,akkor nem "hat."

A balszerencsétől pedig úgy tudsz megszabadulni,ha nagyobb lesz az önbizalmad. A kudarcok okain elgondolkodol,és máskor kikerülöd az ilyen helyzeteket. Légy optimistább,mert a borúlátás csak rosszat hoz.

2010. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű,de annál idegesítőbb. Nekem apám volt így. Apai ágon az össze férfi tag hirtelen és fiatalon halt meg. Nagyapám, nagyapám testvére, dédnagyapám, mindenki. Mindegyik árván, apa nélkül nőtt fel,és mindegyiknek tönkrement a házassága a az anyja miatt. Ez nem átok, hanem karma. Az, hogy édesanyád ilyen, az nem feltétlenül az ő hibája. Gondolkodj el, hogy az Ő felmenői között milyen viszályok volt, milyen hasonló dolgok. Legyen akár megromlott házasság, elveszített szülő, gyerek, baleetek, akármi. Mert lehet, hogy a legapróbb, legjelentéktelenebbnek tűnő hasonlóság a kulcs. A karmával az a baj, hogy ha édesanyád nem tudja letenni, rádszáll. Ha Te se tudod letenni,rászáll a gyerekedre és így tovább és így tovább. Apám aszonta, hogy nem hagyja, hogy az anyja ballépése miatt a gyerekei szenvedjenek. Ezért nagyanyám, akárhogy is próbálkozott, hogy szétrobbantsa a szüleimet, apám egész egyszerűen nem vette magára a dolgot. És azt a visszahúzni való dolgot hívják úgy, hogy ego. Ez amire nagyon sok ember nem képes, hogy megállja, hogy visszaszóljon, hogy meg tudjon bocsájtani, hogy ne az övé legyen az utolsó szó. Ezt hívják úgy hogy elengedés. Attól, hogy Te ezt megléped, lehet, hogy édesanyád nem fog változni és továbbra is bántani fog, de saját magadról és a családod válláról veszed le a súlyt.
2010. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
anyádat felejsd el!Önálló vagy rajtad múlik minden.Az én anyámtól is csak a rossz fogaimat örököltem.Vannak emberek akik nem valók szülőnek, te ere rájössz, ő meg szépen megrohad lassan egyedül.
2010. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Ez így szép és jó, de az okok olyanok, amiket nem én váltottam ki, és nem én tehetek róla, meg sem tudom oldani.

Pl. anyám féltékeny rám, mert nekem jó a házasságom, és mindent elkövetne, hogy az enyém ne legyen az.

Vagy a fiam nem teljesen egészséges mentálisan, de sem változtatni rajta nem lehet, sem kigyógyítani belőle. Erről sem én tehetek vagy a nevelésem, ilyennek született. De mindenhol azt híreszteli, hogy a gyerekkel nem foglalkozunk, nincs nevelve, stb.

Már mindent megtett, hogy tönkretett és lejárasson, de nem adja fel.

Addig nem boldog, amíg nem tesz tönkre minden szempontból.



Már megszakítottam vele a kapcsolatot, az unokáihoz sem engedem, mert rengeteget ártott nekik is. Nem bosszúból, hanem józan megfontolásból.

Még mindig nem hagy békén, soha nem fog rólam leszállni, és semmit nem tehetek vele.


Ez nem önbizalom kérdése, azt meg nehéz optimistán látni, ha valakivel beszélek, mert tudna munkát, ő meg utána odamegy, és hazudozik rólam, a munkát meg elbukom. De a boltban panaszkodik, hogy nincs munkám, mert lusta vagyok, és a gyerekeknek nincs mit enni, a lakáshitelt se tudjuk fizetni, majd elviteti a gyerekeket.

Szerintem te sem lennél optimista. Egy vigasztaló gondolat maradt, hogy anya csak egy van... és már öreg, tehát nem szekírozhat örökké.

2010. dec. 28. 15:58
 5/13 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

Ezzel az a gond, hogy anyám eleve nem akart engem, sosem szeretett. Ha nekem valami jobban alakult az életemben, mint neki, akkor az a baj.

Az lenne számára a legjobb, ha nekem is olyan sz.rul alakul az életem, mint neki.

Mivel nem vagyok olyan, mint ő, ezért is utál.

Ördögi kör.

Ördög vigye!

2010. dec. 28. 16:00
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Én inkább úgy mondanám:Az ilyen anya maga az átok.Érted ugye,hogy mire célzok?Mivel az anyád,nyilván ott motoszkál mint egy bogár a füledben a véleménye,a negatív ,rosszindulatú szavai és ez terelheti negatív irányba akár az életedet is.És könnyen lehet,hogy azt is ő beszélte beléd idővel,hogy nem viszed semmire,szerencsétlenség vagy és addig mondta,míg te el nem hitted.Nos,hát ily módon hat az anyai "átok".

Javaslom,hogy ne foglalkozz azzal,amiket mond,kerüld el amikor csak lehet és éld az életed.

2010. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Megoldás lehet még,ha jó messzire tőle elköltözöl,de ne tudja,hova!

Te pedig híreszteld azt,hogy szegénynek baj van az elméjével és butaságokat beszél.

2010. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most pont ezt teszem, de ez egy kis település, ahol mindenki ismer mindenkit.

A töredékét nem írtam le, amit művelt eddig velem, a családommal, és mégis ezt írjátok.

Itt meg én vagyok a közellenség, aki elhanyagolja szegény, drága jó anyukát, és nem engedi hozzá az imádott unokákat.

Az igazság pedig soha nem fog kiderülni.


Igazából könnyebb lenne, ha el tudnánk költözni, de nem megy.

... éééés igen, a drága jó anyámé a haszonélvezet a lakáson, tehát soha nem adná áldást az adás-vételre.


Gonosz vagyok, ha úgy érzem, megkönnyebbülés lesz a halála, és nem fogom sajnálni?

2010. dec. 28. 16:21
 9/13 A kérdező kommentje:

... mármint nem híresztelek, hanem elkerülöm, ahol csak lehet, és úgy élek, mintha nem is lenne.

Bocs, de akkor még nem volt ott az előző hsz.


Egyébként nekem az ilyen nem menne, egyszerűen nem az én színvonalam.

2010. dec. 28. 16:25
 10/13 anonim ***** válasza:

figyi szerintem ha ennyire komolyan veszed érdemesebb lenne utána nézned ezzel kapcsolatos fórumokon, könyvekben jó hatással lehetnének rád.

én foglalkozok ezoterikával és az átok szóval ha egy nap nem találkozok napi 3x akkor egyszer sem

szerintem azzal, hogy nem sikerül semmi meg stb. ez mind lelki alapon megy benned végre mivel te ezeket el is hiszed magadról.

tudod a jó jót vonzza a rossz rosszat. szerezz egy kis önbizalmat és mondd el minden este magba

az élet szép, amibe belefogok sikerül, mindenkinek azt kívánom, amit ő kíván nekem.

2010. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!