Hogyan működik a vonzás törvénye? Magyarázza el valaki.
Az első kérdésem a vonzás törvényével kapcsolatban:
Ha elképzelek valamit, de az nem okoz bennem jó érzést(de rosszat se) akkor az nem valósul meg mi?
Pl: vizualizálom a kívánt pénzösszeget, de nem okoz bennem ez jó érzést, akkor azt nem fogom bevonzani mi.
Én úgy gondolom, hogy csak azok a vizualizációk valósulnak meg, amik vagy jó vagy rossz érzést keltenek a vizualizálóban. De ebben nem vagyok biztos.
Ha intenzív pozitív érzések társulnak a vizualizációhoz, akkor nagyobb eséllyel, hamarabb megvalósul. Negatív érzelmekkel is, de úgy már kevésbé lehet bevonzani dolgokat. Érzelmek nélkül a legnehezebb. Úgy is bevonzhatsz valamit, ha nagyon sokszor gondolsz rá, de nehezebben, hosszabb idő alatt.
Minek neked a sok pénz, ha nem vált ki belőled pozitív érzéseket? Nem magát a pénzt kell ilyenkor elsősorban vizualizálni, hanem azokat a dolgokat, amikre költenéd, ahogyan élnél belőle.
Egy hétig, mindennap csináld a meditációt.
Domján féle..
Nézd meg ,mi az ami gátol..
Azt szüntesd meg..
Direkt nem írom le, nézz utána...
Aztán tudd, hogy te iranyitasz, az van amit te mondasz.
Vedd észre az életedbe a dolgokat...
Mi hogy van, és miért...
Ha már itt tartasz, csodákat tudsz teremteni..
Hogyha valami nem jó érzés neked, akkor miért akarnád bevonzani?
Az érzés csak pluszt ad. Ha csak simán el tudod hinni magadról, hogy a célhoz minden tudásod, eszközöd meg van vagy meg tudod szerezni, akkor már sikeres lehet a vonzás. De nyilván cselekedni is kell ezt követően, enélkül nem megy.
Pozitív vagy negatív érzelem ugyanannyira erősíti fel a manifesztációt, illetve személyfüggő. Ha alapból pozitív szemléletű vagy, akkor nagy eséllyel a pozitív gondolataid bírnak nagyobb hatással az életedre. Ha inkább a negatívan gondolkodsz, akkor meg ezek lesznek az erősebb érzéseid. Ezért érdemes azt a mantrát (vagy ehhez hasonlót) elsajátítani, hogy a pozitív gondolataid erősek, megrendíthetetlenek, a negatívak viszont gyengék, hamar tovaszállnak. Itt a pozitívat értsd úgy, hogy kijelentések, mint nekem szükségem van valamire. A negatívak meg olyanok, hogy nem akarok többet valamit csinálni. Viszont ezek a negatív gondolatok a visszájukra sülnek el, úgy valósulnak meg a dolgok tőlük, ahogy nem akarod.
Pénzzel kapcsolatban inkább azt érdemes vonzanod, amire a pénz kell. Mert most, amit leírsz az teljesen jogos, téged nem a pénz fog konkrétan boldoggá tenni, hanem az, amit abból biztosítani tudsz/akarsz magadnak. Így az érzelmi hajtóerőt talán könnyebben megszerezheted pluszba.
Sokféle technikát használnak a tudatos teremtésre,vonzásra,materializációra,vagy manifesztációra.
Mindegyiknek a lényege, hogy tudatosan változást létrehozni a teremtett világban.Pár sorban nehéz leírni, aki érti vagy használja is hogy konkrétan hogy működik, vagy hogyan kell a gyakorlatban használni.
A vonzás és a modern manifesztációs könyvek sikertelensége talán abból adódik, hogy a mögöttes spirituális tartalom nincs bemutatva rendesen, ami az igazi hajtóerőt adja ezekhez a technikákhoz.
Ad egy alapot, de a konkrét dolog, amivel mindez megvalósul, már nincs kitárgyalva, így vettél is egy jó könyvet, tanultál is belőle, de sokan ezért nem tudnak sikert felmutatni ezek által, mert kimaradtak részek belőle.
Tudatos teremtéshez vagyis változást hozni a világban használják még a mágiát is,spirituális erőket,más yoga technikákat,különféle meditációs technikákkal keverve.
Aki ért ehhez, az nem ezekből a ma felkapott divatos könyvekből tanulta ezt mert ahogy írtam, szándékosan kihagytak belőle dolgokat, ezért ha valaki még nem ismeri azt a pár plusz technikát, nem fog eredményt elérni.
ha szeretnél tudatosan teremteni,vagymanifesztálni,vagy materializálni,vagy nevezhetjük sokféleképpen,akkor az eredeti úton kell elindulni.Ez a yogatudomány.Nagyon sokféle yogatechnika van,ezekhez a yogalégzéseket is el kell sajátítani,hozzá meditációs technikák.
Én is ezt használom egyszerűbb dolgok tudatos materializálásra.
Ezen az úton eltudsz indulni, de nem pár hét lesz, mire megérted, és tudod használni, lesz az pár év is.De megéri, mert egy életre megtanulod a helyes alkalmazást ezen technikákban.
#6
Szép, amit leírsz. De miért pont a yoga? Mennyi idő volt erre a következtetésre jutnod? Hol kutattál utána, mi a tudásod forrása? Esetleg írnál olyan könyvet vagy tanfolyamot, akár internetes oldalt, amit te is használtál/használsz, hitelesnek tartod? Mivel ugye tudományként hivatkozol erre biztosan van irodalma. Melyik az, ami a modernitástól mentes, és a megfelelő gyakorlatokat találni benne?
Illetve mik az eredményeid, milyen konkrét változást sikerült elérned a teremtett világban, mert leírod, hogy ez a cél szerinted?
rovid valasz: senki sem tudja. Aki azt allitja hogy tudja az kamuzik… valami van, de hogy pontosan micsoda, es hogyan mukodik az mar homaly. Meg azok az agyonhypeolt csovesek mint a Sadhguru meg mittudomen Dalai Lama meg ezek se tudnak semmi konkretat, kulonben repulni tudnanak meg vizbol bort csinalni keg ilyesmi, de ugyan olyan halandok mint te meg en csak megbuggyantak es elhiszik hogy tobbek a tobbi embernel, a tobbi buggyant meg meg el is hiszi :D
Az a sok kamu”guru” a youtubeon, ha olyan qrva okosak meg nagytudasuak miert nem manifesztalnak maguknak lovet ? Az osszes ugy kezdi a videojat hogy “amugy van online kurzusom, fizess elo ra iratkozz be” vagy valami konyvet vagy ebookot promotal, szanalom :D Nem alszenteskedek, volt idoszak amikor en is benyeltem ezeket, de aki mar egy ideje foglalkozik ezzel az egesszel ilyen-olyan indok miatt, az tudhatja hogy ez ennel ezerszer bonyolultabb, es minel jobban kutatsz valaszok utan annal jobban jossz ra, hogy nincs valasz, es nem is lesz
Ahogy a 6-os válaszoló is írja, ez egy nagyobb egésznek egy kiragadott része popularizálva.
Röviden, az univerzumunk állítólag 12 alaptörvényen alapul, olyanok mint a vonzás (vagy tükrözés) törvénye, a dualitás törvénye, ok-okozat törvénye stb.
Nem a jó vagy rossz érzéssel váltod valóra amit akarsz, igazából az is egy hibás gondolkodás, hogy ezt néha valamit manifesztálunk ha akarunk, néha nem.
Az igazság az, hogy minden percben, minden egyes rezdülést manifesztálunk, a korábbi gondolatainkkal, érzéseinkkel.
A gondolataink "frekvenciája" nem csak dolgokat vonz be, hanem más hasonló gondolatokat, érzéseket, amivel elindul egy gondolatspirál, agy dominóeffektus, ami végül olyan helyzeteket, érzéseket, gondolatokat szül, amikkel elérjük a kívánt eredményt.
Ugyanígy, ha megjelenik bennünk egy rossz érzés, de nem tudatosítjuk, hanem sodródunk az árral, további rossz érzések, gondolatok születnek, majd párosulnak hozzá hasonló emberek, hasonlóan negatív gondolatokkal, és ebből születhetnek rossznak ítélt események is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!