Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Szerintetek minek több az esélye?

Szerintetek minek több az esélye?

Figyelt kérdés
Hogy megnyerem a lottót vagy Február 29-én 3-as ikrem születik ?
2013. júl. 31. 16:24
 1/7 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%

Ha fiú vagy, akkor minden bizonnyal a lottó ötösnek.

Annak az esélye egyébként 1:(90!/(5!(90-5)!)), ami kb 1:44000000. Az születési statisztikákat nem ismerem, de szerintem ennél kisebb :). Mondom, főleg, ha fiú vagy.

Egyébként ennek mi köze a jósláshoz?

2013. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút lebutítva a kérdést, ha egyszer szülsz életedben, az kb. 1:1500 eséllyel fog február 29-re esni. Minden 8000-edik szülés hármasiker, tehát a kettő egyszerre 1:12M.


Tehát az ötös lottón ennél nehezebb nyerni (1:44M), a hatos- vagy a skandináv lottónál már könnyebb.

2013. aug. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%
Hm, ma is tanultam valamit, azt hittem, a hármasikrek jóval ritkábbak :).
2013. aug. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyes források szerint a hármasikrek gyakorisága 1:6400.
2013. aug. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem,hogy február 29.-én 3as ikreket szülj kevesebb az esélye,mint a lottó ötösnek ugyanis 4 évente van 29.-e de lottót akár hetente is rakhatsz és annyit amennyit csak szeretnél,sőt ha nagyon sok pénzed van akár tutira rakhatsz annyi lottót amiből 1 nyerni fog ! :)
2013. aug. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szecsői Tibor ***** válasza:

Ahhoz, hogy biztos hogy nyerj, 9.9*10^9 Ft-ot kellene elköltened (egy játék ára 225 Ft). Emlékeim szerint 2*10^9-et sem érte még el a legnagyobb nyeremény.

Ugyanakkor itt most egy-egy esemény valószínűségéről volt szó (értsd egy szülés-egy játék). A hármasikrek valószínűsége meg jó felső becslésnek tűnik, szóval gyanítom, nyugodtan lehet mondani, hogy az ötös valószínűtlenebb.

2013. aug. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha fiú akkor is lehet gyereke, mert egy szóval nem állította, hogy ő szándékozik megszülni a hármasikreket. Ha 2015 júliusában nekiállnak a barátnőjével, vagy párjával a gyereknemzésnek, akkor van esélye a 2016 február 29.-i hármasikrek megszületésének is (2016 a legközelebbi szökőév). Szerintem erre nagyobb az esély, mint a lottó ötösre. Hanem, nem írta a kérdező, hogy lottó ötösről van szó, nyerhet pénzt akár hármassal is (nem lottózok, lehet, hogy a kettessel is lehet nyerni, nem tudom), ez esetben a hármas találatra nagyobb az esély, mint a hármas ikrekre, 2016 február 29.-én. Azt is vegyük számításba, hogy a kérdező megéli-e azt, hogy gyereket, vagy gyerekeket nemzhessen 2015 nyarán, hogy az méltóztasson megszületni 2016 február 29.-én (reméljük, megéli ezt a jeles dátumot).

Hagy zárjam egy közhelyes, de igaz gondolattal, miszerint a lottó a bolondok adója, olyan elenyésző az esély az ötös találatra, de aki meg nem játszik, annak pontosan nulla.

2013. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!