Miért káros az emberi szervezetre a Hartmann-sugárzás?
Az, hogy egy sugárzás természetes, még nem jelenti azt, hogy nem lehet káros. Természetes a kozmikus sugárzás a világűrben, mégis káros az ott tartózkozó emberekre. Természetes a radioaktív sugárzás pl. egy uránbányában, ahol csak a természetes uránérc sugároz, mégis káros az ott dolgozókra. Viszont az ember szokásos élőhelyein ezek a sugárzások olyan szintűek, hogy nem károsak, sőt egyenesen hasznosak. Pl. a természetes radioaktív háttérsugárzásra szükség van a megfelelő mértékű mutációk létrejöttéhez, és erre a háttérsugárzásra szüksége is van az embernek.
A kérdés most már csak az, hogyan lehetséges, hogy a szervezetünk nem alkalmazkodott a földsugárzáshoz, ahogy pedig alkalmazkodott a többi természetes sugárzáshoz. Ennek én kettő okát látom.
1. A Hartmann-rács vonalai csak kb. 20 cm szélesek, míg a vonalak közötti távolság 2-2,5 méter. Ha az ember mozog, akkor statisztikailag kevés időt tölt a vonalakon, még kevesebbet a csomópontokon. Az egy helyben végzett ülőmunka csak pár száz éve terjedt el, ez az evolúciós időskálán nagyon kevés idő. Persze éjszaka nem sokat mozgunk, viszont simán elképzelhető, hogy a rossz helyen alvókat igenis károsította a sugárzás, csak éppen a mai tudományos ismeretek hiányában mással magyarázták a panaszokat (rossz szellemek, átkok, hasonlók) vagy tévesen más okot tulajdonítottak a megbetegedéseknek. Hiszen a radiesztézia tudománya nem olyan régi.
2. A Hartmann-vonalakat eltérítik a föld alatti vízerek. Ezek azonban ha lassan is, de időben változtatják helyüket, ezért a Hartmann-vonalak káros hatása nem tudott evolúciós szelekciós nyomást kifejteni. Hiszen ha így történt volna, akkor a radiesztézia tudománya sem foglalkozna velük, miért is tenné, ha védettek lennénk ellenük.
Az már messzebb vezetne, miben is áll a Hartmann-sugárzás és mi a hatásmechanizmusa, de nem is ez volt a kérdésed.
Attól, hogy a vízerek eltérítik a Hartmann-sugárzást, magának a víznek nem kell sugároznia, ezt nem is állította senki.
Úgy képzeld el, ahogy pl. a katódsugárcsőben a mágnesek eltérítik az elektronsugarat. Na de ettől még a mágnes nem bocsájt ki elektronokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!