Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Melyik az a könyv, mi a címe...

Melyik az a könyv, mi a címe amiben emberi tulajdonságok alapján kötnek 1 állathoz?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 15:17
1 2 3
 1/29 Mirk ***** válasza:
Engem is érdekelne, valaki?
2012. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
A. A. Milne - Winnie the Pooh
2012. jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Kac-kac nagyon vicces!

Valaki aki tudja miről beszélek?!

2012. jan. 23. 10:58
 4/29 Fenyvesi Gábor válasza:
csupasz majom és az emberállat Desmond Morristól
2012. jan. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Ez a műfaj a fabula-azaz állatmese.
2012. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Tom Benko ***** válasza:
Mesekönyv, amiben vannak állatos történetek is.
2012. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
Hát nekem erről a leírásról max az arany iránytű jut esezmeb:D
2012. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
Nekem meg George Orwell Állatfarmja jut szembe.
2012. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
Gerald Durrel: Családom és egyéb állatfajták (?)
2012. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
100%
Amikor egy szépirodalmi műben emberi tulajdonságokkal ruháznak fel egy állatot, növényt vagy akármilyen élettelen tárgyat, azt megszemélyesítésnek, latinul perszonifikációnak nevezik. Gyakorlatilag majdnem minden könyvben, amelyben állatok szerepelnek megjelenik a megszemélyesítés. A Micimackó és az Állatfarm is nagyon jó példa, habár két teljesen eltérő hangvételű alkotásról beszélünk. A Micimackó egy meseregény, amely a legszebb emberi tulajdonságokat mutatja be elsősorban fiatal olvasói számára, de felnőttkorban is érdemes elolvasni annak, aki még nem olvasta. Az Állatfarm egy karikatúra, amely egy politikai rendszert, a kommunista diktatúrát hivatott kigúnyolni. Ezen kívül ennél mélyebb értelmezésben ebből is, elsősorban negatív emberi tulajdonságokról tanulhatunk. A könyv témája jelentősen meghaladja saját korát és sajnos sok esetben még ma is aktualitása lehet. Tudományos szempontból az emberek és az állatok közös viselkedési vonásaival az etológia foglalkozik. Legismertebb magyar képviselője Csányi Vilmos, akit én egy nagyon rokonszenves és bölcs, természettisztelő embernek tartok. Az etológia napjainkban is fejlődő tudományág, nagyon sok izgalmas, néha merészen elrugaszkodott kérdéssel foglalkozik, amelyeknek azonban lehet valóságalapja; legtöbbször ezt biológiai kísérletekkel is igazolni tudják. Érdemes pl. akár saját kutyánkat megfigyelni, ugyanis egyre inkább beigazolódni látszik, hogy a kutyák sokkal több emberi tulajdonsággal rendelkeznek, mint ahogyan azt eleinte gondoltuk. Néhány szélsőséges elképzelés bizonyos kutyafajtáknak magas szellemi fejlettséget tulajdonít, az emberi kommunikáció befogadására és értelmezésére magasabb szinten is alkalmasnak tartja őket. Na, bocs ha túlságosan tudományosodó voltam, csak gondoltam hátha érdekel benneteket. Jó olvasást kívánok mindenkinek!
2012. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!