Az emberi érzelmekben mennyire játszik szerepet a lélek (ha egyáltalán van szerepe), a biológiai és kémiai folyamatokon (hormonok) túl?
#9
Az orvosos érvelés az jogos.
De a többi nem, nem a tested irànyít hanem a tudatod és az az alatti!
Nem attol kezdesz el termelni példàul bold9gsàghormonokat mert a tested így működik hogy néha ad ilyet is! Próbàld ki ez mind irànyítható dolog, csak meg kell tanulni.
Mosolyogj, gondolj a legjobb dologra az életedben, hoppà mi történt. Csak nem elkezdtél boldogsàgot érezni, igen mert a testedben a hormonok működésbe léptek, de a tudatod indította el a folyamatot!
Placebó hatàs, a tudat befolyàsolja a tested!
A testünk egy gépezet, ezt màr a tudomàny is beismeri, nano robotok teszik a dolgukat a testünkben, de a tudat ês az alatti irànyít!
Híres kisérlet hogyan kell felemelni a kezed. Folyamata kigondolod majd az agyad kiadja az utasítàst és felemelkedik a kezed. De ez nem így működik. Keress rà a neten.. Meg fogsz lepődni!
9#
Hol tart a tudomány? Nagyon is egyszerű meghatározni. Ahhoz képest, hogy 200 év múlva hol fog tartani, jelenleg sehol. Ez nem személyes vélemény, hanem tény. Minél több ismeretünk lesz a világról annál több kérdés fog felmerülni, amire kereshetjük tovább a választ. Az érdekesség pont a szent iratokban van. Tudom, te ateistaként rögtön elveted ezeket, és hülyének tartod saját őseidet. Pedig a tudomány is még csak a közelmúmtban ért el olyan magasságokba, hogy a több ezer éves iratokban szereplő történeteket megmagyarázza. Még genetikai ismeretekről is beszél a biblia, természetesen konkrét ismeretek nélkül, mert még szavuk sem volt rá, az akkori embereknek, de ezeket az iratokat isten ihlette. Még ha szerinted hülyék is voltak azok az emberek, valaki nagy okosságokat diktált nekik.
#11:
Te most a gondolat és test közötti kapcsolatokról beszélsz. Persze, hogy létezik tudat, ez sosem volt kérdés, nem tudom miért ezzel példálozol. De a tudat és a lélek két különböző dolog. A tudat, avagy öntudat az agyunk komplex idegrendszer-hálózatát és az endokrin rendszert jelenti. Együttesen neuroendokrin rendszer. Ez felel mindenért, ami érzelem, vagy mozgás.
A lélek pedig egy okkultista fogalom, aminek csak a hívők szerint van bármi jelentősége, de még náluk is kérdéses, hogy akkor most mit értenek ez alatt.
És ezt olvasva meg fognak sértődni és le fognak pontozni, mert hát inkább az mind elfogadni a nyers és földhözragadt igazságot, hogy nem fogsz szellemvárosokban élni halálod után.
#14:
Milyen elméleteket bizonyítanank az őseink? Na erre kíváncsi vagyok.
#16:
Ezekből egyik sem bizonyított. Más egyéb?
#18:
Ezzel mellélőttél.
A tudománynak nincs bizonyítása a világ keletkezésére, csak elméletei. Ebből az Ősrobbanás a legvalószínűbb, mert arra vannak következtető jelenségek a világban, viszont konkrét bizonyítás még nem történt meg. Talán majd az Ősrobbanás által hátrahagyott gravitációs háttérhullámok mérésével sikerül.
A Biblia pedig nem bizonyíték semmire. Egy ősi verseskönyv. Hasznos, olyan szempontból, hogy felállította az erkölcsi normákat, de nálam ennyi. Ha másnak többet ad, oké, engem nem zavar, amíg megtartja magának.
"Istennel már többen beszéltek, mint ahányan az ősrobbanást látták."
Remélem te is látod, hogy ez a kijelentés miért nem állja meg a helyét.
A sötét anyag pedig szintén egy elmélet, nincs közvetlen bizonyítása, csak következtetünk rá megfigyelések alapján.
A lélekkel és szellemmel való beszámolóból valószínűleg annyiféle van, ahány ember. Nem igazán találom őket meggyőző erejűeknek.
"Az ilyen szemléletű emberek, mint te, állítják meg a tudományos fejlődést."
Hidd el, a tudománynak nincs szüksége vallásra. Eddig sem volt, ezután sem lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!