Az emberi érzelmekben mennyire játszik szerepet a lélek (ha egyáltalán van szerepe), a biológiai és kémiai folyamatokon (hormonok) túl?
A választ lehetne taglalni oldalakon át.
A lelked a szíveden keresztül nyilvánul meg.Az pedig az érzelmek tárháza.
A k"émiai és biológiai folyamatok" pedig ezek fizikai leképeződései.
#1:
A szív egy izomszövetekből összeálló húsdarab. Abban ugyan nem nyilvánul meg semmi.
Viszont nem tudom, hogy a kérdező mit ért lélek alatt. Ez annyira képlékeny fogalom, nincs egy meghatározott definíciója, bárki érthet mást alatta.
Az érzelmek biológiai és kémiai folyamatok eredményei. Az agyalapi mirigy és a hipotalamusz azon agyi részek, melyek leginkább befolyásolják a hormonok termelését, eloszlását és ennek következtében az emocionális magatartást, mely magában foglalja az általad felsoroltakat is.
A vallások arra tanítanak, hogy a pozitív érzelmek fejlesztik és a menyországba juttatják a lelket, a negatív pedig rontja, pokolba, vagy reinkarnációra küldi.
Viszont, ha ez igaz lenne, egy koncentrált boldogsáhormon kezelésel, lehetne csalni a mennybejutással, és jézus is többször említette volna az endorfint és szerotonint.
Ilyen szempontból a milliárdos bevételű kedélyjavítókat gyártó cégek is csak azon dolgoznak, hogy mindenki a mennybe juthassson.
Véleményem szerint a lélek, amennyiben létezik, szimbiózisban él a biológiai testtel, kihasználja, elveszi amire szüksége van, aztán elhagyja és keres egy másik gazdatestet, amíg el nem éri az isteni szintet.
#6:
Szóval az egysejtű zöldmoszatok, baktériumoknak is akkor van lelkük, mert hogy ők is élnek... meg az állatoknak... oké. Tehát a Mennyország tele van dínókkal?
Ó, és a szellemeknek mióta van szükségük városokra? Vagy városaik csak az angyaloknak vannak? Az angyaloknak minek kellenek városok, ha azok is csak szellemek? A szellemek egyébként mit csinálnak, vannak szellemi PS4-eik és azon nyomatják?
Komolyra fordítva a szót, nem, eddig a tudomány nem talált bizonyítékot a lélek, avagy szellemek létezésére, az élet nagyon szépen működik anélkül is.
7#
Amikor komolyra fordítottad a szót, azt hittem komolyan is gondolod, de látom mégsem. Tudomány még gyermekcipőben jár, attól, hogy valamiről az emberiség még nem tud, attól még létezhet, főleg ha ősi szent iratok beszélnek róluk. Tudomány nem rég bizonyította a sötétanyag és energia jelenlétét. Te szerinted a bizonyítás előtt nem is voltak jelen? Komolyra fordírva a szót, ez nem túl komoly érvelés.
#8:
Azt, hogy a tudomány milyen cipőben jár lehetetlen objektívan meghatározni, maximum szubjektívan lehet rámondani valamit. De hogy valójában hol tartunk, az kérdéses, nagyon sokat tudunk már, és nyilván sokat nem. És itt nem a lélek felfedezése a lényeg. Az meg, hogy ősi feljegyzések beszélnek róla közel sem bizonyíték, főleg, mivel az ősi emberek sokkal hülyébbek voltak nálunk, ők azért beszéltek lélekről, istenekről és a természetfelettiről, mert nem értették, mi miért történik körülöttük, nem voltak mégcsak a saját öntudatuk tudatában sem, aki pedig ezt meg merte kérdőjelezni, hogy talán nem is istenekről van szó, hanem valamilyen megmagyarázható történésről, már ki is rekesztették, üldöztették stb. Szóval csak ne emeld az ősi feljegyzéseket a tudomány elért eredményei fölé.
A lelket pedig nem szükségszerű felfedezni, a tudomány célzottan nem is keresi (egyfelől mivel nem létezik ilyesmi), másfelől, ha létezne is, nem befolyásolna a világon semmit, mivel minden olyan érzelmet, amit a tudatlan ember a lélekhez köt, azt az emberi idegrendszer és a hormonok együttes működése alakítja ki, ez pedig már elég rég óta tudott, persze sajnos okkultista körökben még mindig kényelmes lélekről beszélni, ahelyett, hogy inkább tájékozodnának tudományos cikkekből.
Ez olyan, mint amikor a beteg egy életmentő műtét után istennek köszöni meg, hogy tovább élhet, és csak másodlagosan jut eszébe, hogy amúgy egy sebész műtőtte órákon keresztül töretlen figyelemmel, az istene pedig közben le sem szarta.
Lelke mindennek van!(én hiszek benne hogy ugyanaz a lélek van mindenben és mindenkiben mint ami bennen él! És a jó hír a placebó hatàsnak köszönhetően így is érzékelem a vilàgot)
Egy kőnek is van lelke, az àllatoknak növényeknek mindennek. A lélek energia
Minden agyag összesűrűsödött energia!
Ami megkülönböztet minket az àllatoktól, növényektől, minden ismerttől, hogy nekünk a lélek mellé szellem is adatott.
A kérdéshez visszatérve
Az érzelmekben nem igazàn jàtszik szerepet. Az érzelmekben inkàbb a érzelmi inteligencia jàtszik! Az pedig a neveltetésedet tükrözi le! Vegyünk példàul egy erőszakos bőnözőt. Nagy valószínűséggel az élete első szakasza nem volt felhőtlen, nem tanulta meg megkölönböztetni a jót a rossztól. Nem tanulta meg mi az a szeretet!
Egy gyereket ha érzelmileg stabillà nevelsz akkor többet tettél érte mintha iskolàztatnàd, de nem törődnél vele.
Szóval ez inkàbb az agy azaz a szellem dolga az érzelmek. Ettől a szellemtől vàlunk el halàlunkkor.
Ps.
Sajàt gondolatom, a vilàg egyre betegebb lesz ezen a téren. Egyetlen lehetősége az emberiségnek a Vénusz project!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!