Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egy videojátékban élünk?

Egy videojátékban élünk?

Figyelt kérdés

Mostanság láttam erről cikket az origón,444.hu-n,még vmi ujvilagtudat vagymi oldalakon amikben azt írják hogy szinte biztos hogy egy fejlettebb civilizáció szimulátorában élünk és erre vannak bizonyítékok is meg hogy valóságban élünk annak esélye egy a vegtelenhez.Youtuben is tele van ilyen videokkal amik elmondják a bizonyítékokat

Most akkor ez már egy tény, így kell élni abban a tudatban hogy ja én egy szimuláció vagyok és valami okosabb lények irányítanak? Csak mert ha én valakinek ezt mondanám kerülnék egyből a zartosztalyra úgyhogy ezt nem értem.


2018. júl. 16. 13:30
1 2 3 4 5
 1/45 Wadmalac ***** válasza:

dobd be itt a GYK-n a világ, univerzum szimuláció keresőszavakat, ezernyiszer meg fogod találni ugyanezt a kérdés-felvetést.

Nem fogod győzni végigolvasni.

A lényeg, hogy bizonyítatlan, cáfolatlan teória, semmi nem szól mellette, ezért nem sok energiát érdemes a kérdésbe fektetni.

Gondolom a cik szenzációhajhászan feldobál mellette érveket, de igazán nincs sok és érdemleges.

2018. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 Wadmalac ***** válasza:

"Csak mert ha én valakinek ezt mondanám kerülnék egyből a zartosztalyra úgyhogy ezt nem értem."


Sajnos a média rengeteg olyan hírt dob fel, aminek terjesztői oda lennének valók.

A "bizonyítékaikkal" együtt.

2018. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:

Onnantól lesz tény valami, hogy megingathatatlan dolgokkal tudják bizonyítani.

A matematika és a fizikai is úgy működik, hogy amíg nem bizonyítasz be valamit úgy, hogy az általánosan alkalmazható legyen más szituációkban is, akkor az nem tény.

Leegyszerűsített példa: állítod, hogy két szám összege minden esetben egy harmadik számot fog eredményezni. Már csak be kell bizonyítanod egy képlettel. A probléma, hogy ez mind szép és jó, és elméletben ugye így is van, de nem alkalmazható a példa minden esetre, ugyanis a 0 is egy szám, és ha 0-t adsz hozzá, akkor magát a számot kapod.

Vagy ott van például a Pitagorasz-tétel. Be lehet bizonyítani.

Szóval ja, Hawking is mondott egy ilyet, de nincs rá bizonyíték. Lehet, hogy az, lehet, hogy nem. Én személy szerint azt gondolom, hogy nem, ettől függetlenül elképzelhető, hogy valamiféle szimuláció működik a világegyetemben az alapján, hogy akár egy levél erezetét, vagy egy csiga házát is matematikailag fel tudják vázolni.

2018. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim válasza:
Ez nem a mátrix xd
2018. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Hát belőlem ez elég erős szorongást váltott ki,hogy mi van ha mindenki akit szeretek az csak egy játékfigura és én is az vagyok,erre ratesznek ezek a "tudósok" videói akik ezt biztosra állítják.
2018. júl. 16. 14:23
 6/45 Wadmalac ***** válasza:
93%

A világ egy jelentős része meg azt állítja, hogy egy mindenható szem figyeli minden lépésedet az égből és ha nem az ő szabályai szerint élsz, akkor a pokol tüze vár rád.

És hány ezer, millió embernek tette, teszi tönkre az életét ez a hit.

Ehhez képest egy kis szimulációs pánik smafu. :)

2018. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Az enyémet meg ez a "számítógépbenT vagyunk" elmélet teszi tönkre.:D

Meg ez a fejlettebb civilizáció irányít..te joeg,én azthittem ez a "ufók irányítanak" egy skizofrén téveszme.:D

2018. júl. 16. 14:34
 8/45 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ami nem is baj, csak jó lenne, ha bevezetnék a save/load funkciót.
2018. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 Wadmalac ***** válasza:

" jó lenne, ha bevezetnék a save/load funkciót."

Fene tudja. Néha jól jönne, hogy ha egy save ponttól újra lehetne nyomni pár eseményt.

De speciel a mai munkanapomat nem szívesen játszanám újra.


Inkább azt értékelném, ha ban nélkül lehetne venni upgrade patcheket.

:)

2018. júl. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Jó nektek,hogy eltudjatok viccelni,nekem ez ijesztő inkább :(
2018. júl. 16. 14:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!