Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nemrég jutott eszembe, hogy...

Nemrég jutott eszembe, hogy létezésünk egy magasabb rendű faj által végzett tudományos célú szimuláció. Lentebb bővebben kifejtem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

De most komolyan ! Ez a gondolatom az istenhiten, és azon hogy sorsunk előre meg van írva dolgokon alapul.

Tehát adott egy fejlettebb társadalom, vagy idegen civilizáció tudományos kisérlete. Létrehoznak egy programot, mely egy faj fejlődését szimulálja. Tehát csak mi "létezünk" a világunkban. Bármi amit látunk, hallunk, érzünk, tepesztalunk az a program előre megírt algoritmusainak eredménye, ha úgy tetszik csak textúra, samlerek, effektek, egy audiovizuális élmény. Ahogyan mi is. Virtuális kísérleti alanyok vagyunk, egy virtuális világban. A kisérletet végző, irányító hatalom az, amit egyesek egyenlőre isten(ek)nek neveznek.

A tudományos felfedezések, fizika, világegyetem, érzelmek, szeretet, stb. mind a program részei. Mondjuk milyen színű a szeretet ? Van színe ? Nincs ! Ez csak egy mellékfunkció, mely a tökéletes testi, és szellemi fejlődésünkért a programban helyet kapott. Nyílvánvalóan véletlenek is közrejátszanak, de hát egy véletlenszám generátor tényleg nem nagy kunszt, főleg 2-es számrendszerben.

A történelem ismétli önmagát. Na miért lehet ez ? Gondolom mindenki hallott már arról, ha egy kísérlet nem sikerűl, azt a siker reményében többször is meg szokták ismételni. Na ez az mikor "belenyúlnak" kívülről a programba, a kísérletbe. Egyeseknek véletlen, másoknak isteni beavatkozás, valójában pedig csak egy megismételt szimuláció.

Úgy gondolom ezt majd egyszer kicsit bővebben leírom néhány oldalban, és gyönyörködök benne. De majd egyszer.

Na hülyeség ?


2010. jún. 14. 21:03
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
az aa kerdes hogy isten letezik e, elgondoltathato....ha van Isten akkor mert halnak meg artatlanok ezrei minden nap?? ha mar letezik Isten akkor mert engedi meg, hogy arvizek, hurrikanok tonkretegyek foldunket? az biztos hogy valami van ami letrehozott minket, de most hirtelen sosrunk tobbet nem erdekli mert az emberek tul sok bunt kovettek el....az eletunk szerintem nincs megirva, mi magunk iranjitjuk!...
2010. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Na ez az, amitől sok vallás nem tud elszakadni, mikor Istenről van szó. Mi van akkor, ha nem az emberiség léte áll a középpontban? Szerintem inkább elképzelhető az a változat, hogy valami rajtunk kívül álló hatalom létrehozta a mi valóságunkat és nem konkrétan az emberiségért van minden, hanem az emberiség része ennek a komplex rendszernek. Ezért elképzelhető, hogy ha valami történik, az a rendszer egyik elemének a javára válik, másiknak kárára (ha ez az elem az emberiség-->emberi áldozatok).
2010. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel, a 17:23-as válaszomban én is valami hasonlóra gondoltam.
2010. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:

Ember, egy hete akadtam rá a kérdésedre. Mindigis hajlamos voltam túlgondolni az ilyesmiket, a létezést, a tudatot, aztán most ezzel új lavina indult el, olyan mélységekben -vagy éppen magasságokban- vagyok, mint még soha.


Mit tanácsolsz, hogy lehet visszaugrani a földi, mindennapi életbe ilyen gondolatok mellett? Jártál már így?

2010. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

mátrix 2,

galaxis útikalauz stopposoknak...

platón......


ezekben is felvetik ezt a témát. valószínűleg sohasem fogjuk megtudni.

2010. jún. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Na leírtad néhány oldalba ?

Érdekelne ...

2010. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Kedves 23:03-as !

Sajnos a nyáron nem sokat folalkoztam ezzel a témával. Most inkáBB a paranormális jelenségek érdekelnek. Mivel ha hiszek annak amit olvasok, akkor lehet médium vagyok. Még jó hogy nem hiszek. Tökre hülyének nézném magam. Na mindegy...

ha majd egyszer nekiállok a Blogomnak, ott lesznek ilyenek, és feltétlen küldök neked egy privát e-mailt. Ja és most már tényleg nekiállok.

2010. aug. 30. 23:50
 28/28 anonim ***** válasza:

Én is rengeteget gondoltam erre/ehhez hasonló dolgokra...

kicsit bővebben?

Hát jó:

Ahogy te is leírtad,szerintem is van egy felsőbbrendű életforma... de (most mondjatok idiótának) szerintem akár az is valós dolog lehet, hogy mind csak egy amolyan amőbák vagyunk számítógépekkel sorba kötve és amit mi ITT valóságnak nevezünk,lehet, hogy az a valósabb valóságban csak egy fantázia,egy fantázia amit ugyancsak így egyre felsőbb és felsőbb lények irányítanak.........

És ami ITT paranormális (pl:uri geller kanalai,vagy bizonyos ,,megmagyarázhatatlan" dolgok) jelenségek azok csak azért vannak,mert néhányan képesek vagyunk befolyásolni a saját valóságunkat/valósághálózatot...

Ha érthetetlen lettem volna,nyugodtan írj egy e-mailt és akár még ennél is sokkal bővebben kifejtetem neked ezt a témát!

Egyébként köszönöm ezt a kérdést,mert ennél többet aligha hiszem,hogy írtam valaha is :D

2010. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!