Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nemrég jutott eszembe, hogy...

Nemrég jutott eszembe, hogy létezésünk egy magasabb rendű faj által végzett tudományos célú szimuláció. Lentebb bővebben kifejtem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

De most komolyan ! Ez a gondolatom az istenhiten, és azon hogy sorsunk előre meg van írva dolgokon alapul.

Tehát adott egy fejlettebb társadalom, vagy idegen civilizáció tudományos kisérlete. Létrehoznak egy programot, mely egy faj fejlődését szimulálja. Tehát csak mi "létezünk" a világunkban. Bármi amit látunk, hallunk, érzünk, tepesztalunk az a program előre megírt algoritmusainak eredménye, ha úgy tetszik csak textúra, samlerek, effektek, egy audiovizuális élmény. Ahogyan mi is. Virtuális kísérleti alanyok vagyunk, egy virtuális világban. A kisérletet végző, irányító hatalom az, amit egyesek egyenlőre isten(ek)nek neveznek.

A tudományos felfedezések, fizika, világegyetem, érzelmek, szeretet, stb. mind a program részei. Mondjuk milyen színű a szeretet ? Van színe ? Nincs ! Ez csak egy mellékfunkció, mely a tökéletes testi, és szellemi fejlődésünkért a programban helyet kapott. Nyílvánvalóan véletlenek is közrejátszanak, de hát egy véletlenszám generátor tényleg nem nagy kunszt, főleg 2-es számrendszerben.

A történelem ismétli önmagát. Na miért lehet ez ? Gondolom mindenki hallott már arról, ha egy kísérlet nem sikerűl, azt a siker reményében többször is meg szokták ismételni. Na ez az mikor "belenyúlnak" kívülről a programba, a kísérletbe. Egyeseknek véletlen, másoknak isteni beavatkozás, valójában pedig csak egy megismételt szimuláció.

Úgy gondolom ezt majd egyszer kicsit bővebben leírom néhány oldalban, és gyönyörködök benne. De majd egyszer.

Na hülyeség ?


2010. jún. 14. 21:03
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Kedves 00:25-ös !

A Mátrixot még annyira fiatalon láttam, hogy csak a zöld számokra, az egyik házról a másikra ugró valakire emlékszem, meg kicsit a zenére.

De hallgatok rád, és ígérem minél hamarabb megnézem!

2010. jún. 15. 01:23
 12/28 A kérdező kommentje:

Kedves 00:05-ös !

Sejtettem hogy nem én vagyok az első akinek ez eszébe jut. Mostanában mindenki mindenféle hülyeségeken agyal, tehát akármekkora képtelenséget találnék is ki azzal sem valószínű, hogy én lennék az első. (főleg ha végtelen párhuzamos dimenzió van, mert akkor már a nulladik pillanatban mindenki mindent kitalált(kár hogy ezek szerint nincs nulladik pillanat)) :)

Ez pedig semmivel sem nagyobb képtelenség mint az összes többi hasonló elmélet.

2010. jún. 15. 01:35
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Douglas Adams. Éljenek az egerek. :)
2010. jún. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
hm
2010. jún. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Kicsit jobban elgondolkodtam a dolgon. Az például buktatója lehet az ilyen elméleteknek (bármelyiknek), hogy mivel a környezetünket csak a saját fogalmainkkal tudjuk leírni, ezért egy ilyen a mi valóságunkon kívül álló hatalom létezését is csak így tudjuk megfogalmazni. Ez pedig lekorlátoz minket, és ezért esélyünk sincs addig megtudni erről a felsőbb hatalomról az igazságot, amíg mi magunk nem kerülünk kívül a saját valóságunkból.

És a Mátrix most viccen kívül teljesen ideillik. Ott sem tudhatta senki, hogy a "valóság", amit látnak, nem az, amíg azon kívülre nem kerültek.

2010. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
Hmm...Lehet, hogy igazad van, és szerintem ez egyáltalán nem hülyeség. Viszont akkor ennyi erővel létezhet bármilyen természet feletti lény (pl.: vámpír, unikornis, vérfarkas, és még ki tudja mi) de mi nem találkozhatunk velük, csak, ha ezek az irányítók is akarják. És, amúgy tök jó ezen elgondolkodni. De akkor viszont ők eg is tudják állítani a Föld lepusztulását.XD Vagy ez egy tszt. hogy a teremtett lények mennyi idő alatt rombolják le életterüket. Elvégre...Ki tuudja???
2010. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

21:45 ös vagyok


Olvassátok ezt el .

[link]

[link]

Lehet, hogy csak beírom az "örök kaja " kódot, mint egy játékban. Ahol csak a pc játékos terhére vagy kedvére kell kaját enni?

2010. jún. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"De akkor viszont ők eg is tudják állítani a Föld lepusztulását"


Ha így van akkor akár meg is tudnák, de miért tennék? Nem hiszem h különösebben érdekelnénk őket, nekik max. olyanok vagyunk mint nekünk a planktonok. Sőt ha ez amit mi a valóságnak látunk csak szimuláció, akkor abban a szimulációban is lehet h csak jelentéktelen porszemek vagyunk, talán csak egy véletlen. Mert akkor nem csak minket szimulálnak, hanem az egészet amit mi valóságnak fogunk fel, tehát az egész univerzumot akár (ami lehet h csak egy üveggömb vagy buborék) és hát az univerzumhoz viszonyítva mi igazán jelentéktelenek vagyunk, kivéve ha csak mi létezünk.

2010. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"környezetünket csak a saját fogalmainkkal tudjuk leírni, ezért egy ilyen a mi valóságunkon kívül álló hatalom létezését is csak így tudjuk megfogalmazni. Ez pedig lekorlátoz minket, és ezért esélyünk sincs addig megtudni erről a felsőbb hatalomról az igazságot, amíg mi magunk nem kerülünk kívül a saját valóságunkból. "


De ezzel az elméletet nem cáfoltad meg.

2010. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Egyvalami létezik mögöttünk, ez tagadhatatlan. Van valami forrása az öntudatnak, és van valami, ami minket élőket képessé tesz arra, hogy jelen legyünk az eseményekben (nem hiszem, hogy jobban megfogalmazható, aki érteni akarja, az tudja, neki is ez a tapasztalata). Kell legyen valóságos résznek a szimulációban. Legalábbis igen meddő próbálkozás lenne bizonyítani, hogy életnek tekinthető öntudat létrehozható a világunkban "mechanikusan" megépített szerkezettel. Mármint nem csenve semmit a biológiától, hanem nulláról indítva értelem szülessen, akinek pont ugyanez az élménye önmagával: vagyok. Aki kicsit sem akarja érteni, az el fog szaladni a lényeg mellett. Orwelli a szitu, mintha valami név nélküli, duplaplusznemjó kacsabeszéd volna... Szinte biztos vagyok benne, hogy ember által mesterségesen kreált intelligencia "hideg" lenne, és kísérletezhetnénk akármeddig. Van valami "kívül" ezen az anyagvilágon, ami mi magunk vagyunk.
2010. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!