Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nemrég jutott eszembe, hogy...

Nemrég jutott eszembe, hogy létezésünk egy magasabb rendű faj által végzett tudományos célú szimuláció. Lentebb bővebben kifejtem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

De most komolyan ! Ez a gondolatom az istenhiten, és azon hogy sorsunk előre meg van írva dolgokon alapul.

Tehát adott egy fejlettebb társadalom, vagy idegen civilizáció tudományos kisérlete. Létrehoznak egy programot, mely egy faj fejlődését szimulálja. Tehát csak mi "létezünk" a világunkban. Bármi amit látunk, hallunk, érzünk, tepesztalunk az a program előre megírt algoritmusainak eredménye, ha úgy tetszik csak textúra, samlerek, effektek, egy audiovizuális élmény. Ahogyan mi is. Virtuális kísérleti alanyok vagyunk, egy virtuális világban. A kisérletet végző, irányító hatalom az, amit egyesek egyenlőre isten(ek)nek neveznek.

A tudományos felfedezések, fizika, világegyetem, érzelmek, szeretet, stb. mind a program részei. Mondjuk milyen színű a szeretet ? Van színe ? Nincs ! Ez csak egy mellékfunkció, mely a tökéletes testi, és szellemi fejlődésünkért a programban helyet kapott. Nyílvánvalóan véletlenek is közrejátszanak, de hát egy véletlenszám generátor tényleg nem nagy kunszt, főleg 2-es számrendszerben.

A történelem ismétli önmagát. Na miért lehet ez ? Gondolom mindenki hallott már arról, ha egy kísérlet nem sikerűl, azt a siker reményében többször is meg szokták ismételni. Na ez az mikor "belenyúlnak" kívülről a programba, a kísérletbe. Egyeseknek véletlen, másoknak isteni beavatkozás, valójában pedig csak egy megismételt szimuláció.

Úgy gondolom ezt majd egyszer kicsit bővebben leírom néhány oldalban, és gyönyörködök benne. De majd egyszer.

Na hülyeség ?


2010. jún. 14. 21:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Hú, én is szeretek ilyeneken agyalni, és szerintem egyáltalán nem hülyeség, amit leírtál!
2010. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

Hát nekem ugyan mindegy de befejezhetné már a szivatást a programozom :)

egyéként ilyen alapon kicsit torzítva lehetünk bármik... a bőrgombától kezdve egy számítógépes játék részéig bármi.

2010. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen hülyeség, ilyenre már én is gondoltam, mert néha agyalok rajta h kik vagyunk mi, honnan, hogyan keletkeztünk stb. Bennem is az merült fel h mi van ha csak egy program vagyunk, vhogy úgy képzeltem el mint egy Pc játékot pl. Gta, ami a valóságot szimulálja a virtuális térben. Érdekes elgondolás h mi is egy virtuális térben létezünk, és csak egy program vagyunk.
2010. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Hát Isten mindenkit a kéje kedve szerint teremtett. Ő döntötte el, hogy ki jut a pokolba vagy a mennybe a Biblia szerint. Minden meg van írva, vagyis kész a forgatókönyv. Am elolvasod a jelenések könyvét látod.

Én ezt már átgondoltam régebben.

Ezek szerint minket úgy programoztak, hogy felismerjük a valóságot ? Miért jó ? Miért csinálja valaki ?


Jobb ha ilyenen nem is gondolkodsz, mert belezavarodsz, fogadd el. Vagy olyanra programoztak hogy ne fogadd el :D Engem meg olyanra hogy igen.

Őrület :D

2010. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

21 : 45-ös vagyok.


EZT A KÖNYVET MINDENKÉPP OLVASD EL. [link]


Itt rá jössz nagyon sok mindenre. Hogy a mi tudatosságunk nem is a testünkben van. Hanem minket honnét irányítanak, és hogy és ki az Isten.

Ha elolvasod a könyvet a kérdésre válasz kapsz .

2010. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy hülyeség lenne bár azt sem igazán hiszem hogy így van. vagy mondjuk úgy ha így lenne azt én nem tudnám elfogadni, nem nagyon hiszek az olyasmiben hogy a sorsunk előre meg van írva, szeretek magam dönteni a dolgaimról, viszont ha egyszer bővebben leírod az érdekelne.
2010. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

ja nézd meg ezt.

Elgondolkodtató : [link]

2010. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Bocs ez nem új dolog,nem új elmélet!
2010. jún. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Vagy találd meg a Mátrix első részét :D
2010. jún. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Kedves 21:45-ös !

Tudod az az érdekes, hogy nyilván hülyeségnek tartod az elméletemet (ahogy én is), mégis amiket írsz, mindenben alátámasztja a helyességét. Isten, jövő, igazság, stb. Ez is csak egy próbálkozás a nagy kérdés megválaszolására. Úgy gondolod az az igazság amit te hiszel, de hát valljuk be őszintén nem sokkal racionálisabb. Persze felesleges racionalitásról beszélni, mivel bebizonyítani egyenlőre semmit sem tudunk. Csupán csak több különböző magyarázat létezik, aztán mindenki abban hisz, amiben akar. A végkifejlet szempontjából szerintem teljesen mindegy.

(Amúgy meg az előre megírt sors nekem a párhuzamos dimenziók kapcsán jutott eszembe. Vagyis igazából nincs előre megírva, csak már az időben előttünk megtörtént. Tehát ha azt vesszük, hogy végtelen párhuzamos dimenzió létezik, mert akkor már minden megtörtént, ami majd egyszer meg fog történni.)

2010. jún. 15. 01:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!