Az emberek mégis egy időben éltek a dinoszauruszokkal?
"Énszerintem igen."
Szerintem meg nem.
Komoly érveid vannak... :D
És elolvastad a #19-et is? Vagy szelektív a látásmódod?
Pl. megmagyaráznád, hogy miért nem találunk néhány ezer éves dínócsontokat is?
Szerinted az rendben van, hogy előbb találjuk meg a többmillió éveseket, mint az ezer éveseket?
És komoly bizonyíték, hogy mindig valami rajzba láttok bele dínókat, vagy valami magánember hirtelen előjön azzal, hogy ő talált dínószobrokat...
Töménytelen mennyiségű mindenféle állatról rajzok mindenfelől, de dínóról csak néha, amiről sohasem eldönthető a tuti, ha a rajz tényleg régi.
És ti ezeket nem tartjátok viccesnek?
Rámeditáltam és bevonzottam a választ. Az univerzum és a dimenziólények azt súgják, az összes Ica kő hamis.
Márpedig ők nem tévedhetnek.
Aki mást mond, hitetlen szkeptikus, és szűklátókörű.
"Na, Wadmalac nem igyekszik alátámasztani azt, hogy mitől rejtélyesek ezek az Ica kövek."
A széles látókör nem csak ilyesmihez kell, például feltételezhetted volna, hogy azért nem válaszolok, mert másból is áll az életem, mint itt lebzselni.
Az első kommentemben már leírtam, hogy biztosan nem jelentik a kövek azt, hogy a dinók korában már élt ember.
Ami rejtélyes, az az, hogy már megtalálásukkor olyan mennyiségű faragott kő volt,ami sok éves vagy száz fős hamisító gárdát feltételez, zsákbamacska-beruházásként, mert előre nem lehetett biztos, hogy egy ilyen monstre hamisítási akció profitot fog hozni.
A rejtély továbbra is az, hogy ki, hogyan tudta ezt produkálni?
Most kihagyhatjuk a nagy mennyiségű "utángyártott" hamisítványt, elég megmaradni az "eredeti" készletnél, ami már akkor tízezres darabszám volt.
Ha már agyament következtetéseket akarunk levonni, mi van, ha valakinek megszületett a fejében a Jurassic Park forgatókönyve, de papír helyett kőre véste?
A dinók hitelessége kb. azonos. :D
@24
Jó'van'na... :) ... bocsika
"A rejtély továbbra is az, hogy ki, hogyan tudta ezt produkálni?"
Miért? mennyi volt először? Mi van olyan nagy durranás van egy ilyen karcolt kövön? Mi van, ha talált Cabrera száz eredetit, amin semmiféle "botrányos" kép nem volt, de hozzácsapott még 20 hozzá hasonló dínósat?
Melyik követ korolták, ha egyáltalán hitelesnek tekinthető ez az oxidációs izés módszer? Dínósat, vagy csak "botrány"-mentes követ?
Tudtommal nem egyben lett hirtelen sok kő, hanem a parasztok elkezdtek hozzá járni. Vagy nem így volt? Szerintem öt ügyesebb parasztember 1 hét alatt legyárt ilyen kőből kb. 200 darabot, és minőségit. Ugyan! Nevetséges, hogy sohase lehetett megtudni, hogy honnan származnak a kövek. 20-30 parasztember kalákázott, oszt usgyi...
Honnan veszed, hogy kicsi volt ezen a haszon? Acámbaro figurákat is 10000-es darabszámot mutattak fel emlékeim szerint, és a "becsületes" megtaláló fickó azonnal múzeumot csinált ezeknek.
Cabrera ugyebár feladta a szakmáját, hogy a kőgyűjtésnek szentelje az életét. Megmondanád, hogy miből tengette tovább az életecskéjét, ha annyira kevés hasznot hozott neki az ügy? Ráadásul a családja lelkesen továbbvitte a dolgot tudtommal. Nagyon dicséretes ez a sok önfeláldozás... :)
Szerinted hány követ nyomtak el gazdag és idióta milliomosoknak, amely ügyekről semmit se tudunk? És még ezer lehetőség a meggazdagodásra, amit nem tudunk nyomon követni...
Egy halom ember van a világban aki mellesleg annyival is simán megelégszik, hogy ha beszél róla a világ, és tojik rá, hogy ezt milyen úton éri el. Ott vannak a hackerek, akiknek még ez se kell, csak egyszerűen azon élvezkednek, ha azt látják a sajtóban, hogy ide, vagy oda valaki betört. És hogy ezt lássa, hatalmas energiákat fektet a dologba, pedig az égvilágon semmi anyagi haszna nincs a dologból, pontosabban ilyenek is vannak bőven.
A kreacosoknak miért éri meg szintén gagyi múzeumok legyártása, ami ráadásul több tízmillió dollárokba került?
@Wadmalac
Nocsak, nocsak! Nem lehet, hogy nem csak Cabrerának érte meg ez a dolog? :D
Idézve: "Dr. Cabrera's museum is listed as a tourist site by the Peruvian National Chamber of Tourism, though the authenticity of the stones is left open. According to the Chamber of Tourism, the museum has an
exhibition of engraved stones depicting -supposedly - thousand of years of human activities. Based upon the found pieces, collection owner doctor Javier Cabrera, holds a theory according to which Ica was the seat of the first Peruvian culture."
Én is ki tudok találni ugyanolyan összeesküvés elméleteket, mint az UFO hívők, meg a kreacosok... :D
Mindezek tükrében érdekes a "letuntvilagokenigmai" blog írójának azon állítása, miszerint a disznó helyi múzeumosok igyekeztek a dínós köveket dugdosgatni a pincében... :D
Hajlamosak vagyunk azt képzelni, hogy ott volt a békés Ica környék, ahol zajlott a megszokott ki szürke életvitel, és egyszerre csak hopp, jöttek az Ica kövek.
Érdemes elolvasni, hogy a prekolumbiánus művészet termékeihez hasonló hamisítványok gyártása szinte azonnal elkezdődött (már a 19. sz-ban), miután a földrészen egyre ismertebb lettek az ősi kultúrák visszamaradt nyomai, és egyre erőteljesebb üzembe kapcsolt a csaló-üzemmód, valamint a világban össze-vissza elkezdtek kiáramlani ezek a hamisítványok. Nehéz lenne azt állítani ezek alapján, hogy a csalás nem éri meg valamiért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!