Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet a Szanta Krúzi...

Mi lehet a Szanta Krúzi gravitációs rendellenesség hátterében?

Figyelt kérdés

A hely arról híres, hogy itt a fizika és a gravitáció törvényei nem érvényesülnek. Felfelé guruló labdák, felfelé becsapódó inga

. [link]


https://www.youtube.com/watch?v=j8DiL03IOIE


Mi lehet vajon a tudományos magyarázat?


2017. dec. 21. 11:48
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Ezen látni a legjobban. A magasságából is veszít az ember. érdekes... https://www.youtube.com/watch?v=CzM0ZUsLM4o
2017. dec. 21. 11:51
 2/47 anonim ***** válasza:
85%

építészeti rendellenességek

emberi hiszékenység és pénzéhség találkozása

optikai illúzió

2017. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
88%
Pedig optikai illúzió, nem pedig trollkodás.
2017. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
42%

Több olyan ház van amiben átfordult a gravitációs erő iránya és lehet a plafonon sétálni. Például itt egy:

[link]

Nemrég a Bakonyban bicikliztem olyan helyeken ahol az út emelkedőnek látszott, de a valóságban meg majnem túlhevült a kontrafékem mert hosszú lejtő volt.

2017. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 2*Sü ***** válasza:
94%

Az előző válaszoló nem trollkodott. A gravitációval semmi baj nincs. Mikor az ember a felfele irányt próbálja megtalálni, nem csak és kizárólag az egyensúly érzékelésére hagyatkozik, hanem a szemére is. Ha a kettő nincs összhangban, akkor az részben zavarba ejtő, részben a felfele irány is kicsit módosul az ember érzékelésében.


A kérdésben található videón látszik, hogy kicsit ferde szögben álla a kamera is, a lány kicsit jobbra dől. Ha ezt kompenzálandó a videót kb. 5-10°-al eldöntöd óramutató járásával ellenkező irányba, akkor máris eltűnik minden anomália.


Hogy mi az építészeti anomália oka, azt nem tudom. Szándékolt? Valami talajmozgás miatt lett ilyen? Bizonyára ki lehet deríteni az okát, de lényegtelen. A helyiek nyilván tudják ezt, de jó üzlet eljátszani, hogy itt valami gravitációs anomália van, mert az turizmust okoz. Az, hogy a látogató ferdén tartja a kamerát, az már szerintem szem szándékolt, a látott és az érzékelt gravitációnak valamiféle átlagolásából valóban ezt érzi vízszintesnek, függőlegesnek.


De a lényeg, nincs itt semmiféle fizikai anomália, csak egy – még az egyensúlyérzéket is megcsaló – optikai csalódás, meg annak az üzletszerű, turisztikai célú kihasználása.

2017. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

"Egy túrista tapasztalata:

“Hát,újabb szeletét ismerhettem meg Amerikának… Elmentünk a Mystery Spot nevű helyre, ami tényleg rejtélyes. Valamiért rendellenes gravitációs jelenségek és egyéb érdekességek történnek, de senki nem tudja miért. Valószínű valamilyen mágneses változás történt ott. Még a fák is elhajolva, vagy csavarodva nőnek ott. A lényeg hogy tényleg fura, szédültem és a fejem is megfájdult…. Pl. letettek vízszintesen egy lécet,ami nem tűnt vízszintesnek,mert mintha a ház ferdén állt volna, de vízmértékkel alátámasztották a léc egyenességet.



Gurítottak lefele rajta egy biliárdgolyót, ami megállt és elkezdett felfelé! gurulni a lejtőn felfele! Ugyanezt vizes palackkal is kipróbálták. Aztán volt egy nagy vasgolyó, ami egyik irányba könnyen,másikba nagyon nehezen volt elmozdítható. És ami még érdekes, nem tudom a fotókon mennyire látható, ha szembe álltunk egy másik emberrel, egyik oldalon én ,másikon ő tűnt magasabbnak. Ja és nagyon ferde volt benn a talaj, elég érdekes szögben lehetett állni, és lógaszkodni. ”


[link]


Ez az igazi tudományos kihívás ! Ezt mgayarázza meg valaki. Előtte fejet hajtok.

2017. dec. 21. 12:13
 7/47 2*Sü ***** válasza:
90%

Még egy illusztráció, hogy a kérdésben a lány állásához igazítva a függőleges irányt, hogyan is lehetne látni a képet, ha a kamera vízszintesen állna:

[link]

2017. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
68%
A reptoidoknak vagyis gyíkembereknek egy nagy városa van ott a föld alatt, ahol is nagy mennyiségű fém koncentrálódik, mivel többnyire azzal építkeznek, mert a Föld folyékony olvadt vasmagjához könnyen hozzáférnek.
2017. dec. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
30%
A föld lapos.
2017. dec. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
56%
elromlott a vízmérték
2017. dec. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!