Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szoktatok filozofálni? Akkor...

Nagylajos1999 kérdése:

Szoktatok filozofálni? Akkor olvassátok el

Figyelt kérdés

Ti hisztek Istennek? Mert én igen. És az a gondolat fogott el, hogy Isten teremtette a mindenséget és maga Jézust is . Na az lenne a nagy kérdésem hogyha az isten teremtett mindent akkor ki teremtette Istent? Szerintem ez egy végtelen folyamat tehát az istennek is van egy istene stb

Ti mit gondoltok erről tényleg egy nagy végtelenségben élünk?



2016. ápr. 28. 20:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szokták mondani, hogy nincs rossz kérdés, csak rossz válasz. Szerintem igenis vannak rossz kérdések, és ez pl. az, mert nem vezet sehová. Nem az a baj, hogy elmegy a drága időnk, amíg ilyeneken gondolkozunk, hanem felesleges tévútra vezetnek. Ez az a fajta tudásra való törekvés, ami Ádámban és Évában dolgozott, amikor ettek a tudás fájáról, és megnyílt a szemük.
2016. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A #7 - és válaszolónak èrtek egyet!
2016. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Jézus szolgája ***** válasza:

az istennek is van egy istene stb


nem nincsen,ö az öröktől való,és örökké tartó.

tehát nincs kezdete s nincs vége.

2016. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Szerintem nincs isten ( a múltkor lekéstem a buszt pont az orrom elott ment el azota haragszom ra ha van de ugy sincs) amugy neki is van iste szerintem.
2016. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Sajnos szerintem ezt mi nem érthetjük meg, mert Istent nem teremtette semmi, és nem született, ő van. Azért nehéz ezt felfogni, mert mi és Isten más világban élünk. Mi egy olyanban, amiben van kezdet és van vég, viszont Isten az örökkévalóságban él. A mi agyunk nem tudja felfogni azt, hogy valami örök és végtelen, mert olyan lények vagyunk, akik már hozzá szoktak az időhöz, a kezdethez és a véghez, és ahhoz, hogy megértsünk egy másik dimenziót/világot, ahhoz máshogy kellene gondolkodni. Tehát teljesen felesleges ezen filózni, mert nem tudjuk megérteni ezt.
2017. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Elmesélem neked, mert nem kaptál normális választ.

Nos. Kezdetben vala az Ige és az Ige vala Istennél.

Az Ige egy Istennel. Az Ige cselekvést jelől. Isten és a Teremtés Egy. Istenből árad minden. Röviden: Nem Isten a teremtő, hanem Isten maga a Teremtés. Ebben élünk, mint a halak.


Még valami: Legyetek megbocsátóak s ne feledjétek: Nem az ember van a szombatért, hanem a szombat az emberért. Ezt Jézus mondta, és jól mondta.

2017. máj. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen végtelen folyamat.Kell lennie valaminek,ami önmaga oka(latinul causa sui).Azaz létéhez nem kell semmi,nem keletkezik,nem semmisül meg.

De ez nem jelenti,hogy olyasfajta istenségre kell gondolni,mint a vallások istenképe.

2017. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!