Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szoktatok filozofálni? Akkor...

Nagylajos1999 kérdése:

Szoktatok filozofálni? Akkor olvassátok el

Figyelt kérdés

Ti hisztek Istennek? Mert én igen. És az a gondolat fogott el, hogy Isten teremtette a mindenséget és maga Jézust is . Na az lenne a nagy kérdésem hogyha az isten teremtett mindent akkor ki teremtette Istent? Szerintem ez egy végtelen folyamat tehát az istennek is van egy istene stb

Ti mit gondoltok erről tényleg egy nagy végtelenségben élünk?



2016. ápr. 28. 20:04
1 2
 1/17 anonim válasza:
84%
Jézus nem teremtmény a biblia szerint,igaz pár hamis vallás (jevoha tanúi) annak vélik de "született" a biblia szerint.
2016. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
86%
Ezt senki sem tudja biztosan,találgatni fogunk. :-) végülis a darwin elmélet is valahol megállja a helyét.
2016. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam valami olyan variációt is, nem tudom konkrétan idézni, de valami olyasmi volt, hogy akit mi Istennek, egy élőlénynek hiszünk, valójában nem is személy, hanem valami kozmikus tudat vagy mi. Kár, hogy nem emlékszem, hogy pontosan hogy volt írva.
2016. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Vonatoztassunk el a Bibliától, és minden vallási doktrínától.


Nos arra jutottam, hogy Isten teremtése (avagy kezdete, létrejötte, ha úgy tetszik) nem szükségszerű.


Mert mi az idő? Az univerzumunk törvényszerűségeiből (és változásából) kiindulva mérjük egységekben annak múlását (vagy magát a változást). Ha Isten kívül áll az univerzumon (márpedig miért ne állna kívül, ha ő teremtette), akkor értelemszerűen az időn is kívül áll.

2016. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
*Ja de és elvileg abban a dimenzióban, ahol Isten van, elvileg nincs is idő, hanem minden egyszerre történik, de ez már nagyon vad, emberi tudattal talán nem is teljesen felfogható. Hát az, hogy Isten hogyan lett, és hogy mi volt előbb, Isten vagy az Univerzum... Fúha, hát ez nagyon kemény. Merthogyha pl nem volt Univerzum, akkor Isten a teremtés előtt hol tartózkodott, mielőtt azt létrehozta volna, ha meg nem volt Isten, akkor hogy került ide a semmiből egy univerzum... Szerintem valahogy egyszercsak az űrnek lett egy arca, valahogyan lénnyé vált talán néhány energia így összeállt, és egy lény lett belőle, és akkor ő hozta létre a többi cuccost. Azt mondjuk nem tudom, hogy voltak -e előtte bolygók, csillagok. Mert a Földről mondják ugye, hogy Isten teremtette, a többiről nem tudom, mennyire szól a fáma.
2016. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 OneEntity ***** válasza:
82%
Én azt gondolom, Isten időtlen, az idő és a tér csupán egy álarc a sok közül, amit Isten magára ölt.
2016. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha a bibliai istenben hiszel, akkor az kizárja azt, hogy neki is lenne egy "istene". Ez már többistenhit lenne, és azt jelentené, hogy az, aki istent teremtette egy hatalmasabb isten, így a kisebb isten tökéletlen lenne. Ha a bibliai istent hiszed, el kell fogadnod, hogy az egy tökéletes, és öröktől való isten, sem előtte nem volt más isten, sem rajta kívül nincs más isten.

Más a helyzet, ha szabadon értelmezed a bibliát is, és más filozófiát is belekeversz. Ebben az esetben nem kell kizárnod más isten létezését sem. Viszont ha így gondolkodsz, eléggé meg fogod kapni a magadét azoktól, akiknek felveted a bibliai isten és Jézus nevét ilyen okfejtések során, mivel számukra isten, és az ő megtestesülése Jézusban szent, és egyedüli isten.

Az elgondolásod önmagában nem rossz, csak olyan elemeket is belekeversz, amivel mások hitét tiprod, még ha akaratlanul is. Persze ez magánvélemény.

2016. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
41%
nem hiszem hogy isten létezne de ha létezne és olyan mindenható akkor jobban illene az ördög név hozzá mint isten hisz hagyja hogy az emberek egymást öljék.Nincs miért okunk tisztelni és még a vallás évszázadok alatt semmit nem haladt előre addig a tudomány már a kvarkok részecskéit a húr elméletet és a párhuzamos dimenziók létezését vizsgálják mára egyszóval a vallás ellen szól megannyi tény és el is van maradva az eredményekkel.
2016. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Isten egy idő-paradoxon. Istent Isten teremtette.
2016. ápr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
nagyobb az ereje,hogyha minél többet hisznek benne...hogyha minél kevesebben,annál kevesebbet segít(mint Csingiling)és ha a "gonoszban" hisznek többen,akkor az ő ereje lesz nagyobb.vagy pedig....nem tudom xd
2016. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!