Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért élsz? Mit gondolsz mi a...

Miért élsz? Mit gondolsz mi a létezésed oka és célja?

Figyelt kérdés
Mit képviselsz a világban? Milyen értékeket hordozol?
2015. okt. 9. 20:35
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
#39 Az életnek köze sincs a társadalomhoz, leginkabb az embernek lehet ez fontos és a boldogsághoz sincs semmi köze. Ez is csak azoknak lehet fontos, akik az érzelmekre alapoznak. A szaporodás viszont lehet egy cél.
2015. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
Amikor a választ írtam, egyedűl, otthon, és a szobában voltam.
2015. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Zsolti! Inkább menj bulizni vagy ilyesmi :-) roppant bosszantóak a kis kommentjeid, de spongyát rá.
2015. okt. 12. 17:03
 44/54 anonim ***** válasza:

41 a társadalomhoz úgy értve van köze, hogy egy ember egyedül nem sok mindent tud véghezvinni(akármi is a cél), de a társadalom szintjén már annál inkább.

(a hangyák sem véletlen vannak bolyban..)


és hogy a boldogság a cél, nem szimplán érzelmi alapú gondolkodásból ered, hanem ha a legkisebb fiziológiai szükségletet is nézzük is, az a cél

egy mazohista sem mazohista ha legalább a wc-re elmegy.

2015. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

és generációk fenntartása alatt sem pusztán szaporodást értettem amúgy, hanem hogy a jövő egész emberisége abból indul amit mi ma megalapozunk neki, ahogy mi is abból élünk, akár a gondolat szintjén is.

a mai gondolkodásmódot is átadjuk..

jelenleg eléggé dominánsak a negativitások, gyűlölködés, irígység, mások elnyomása önérvényesítés miatt.

a jövő generációja azt tanulja ezt így kell..

ha mi ma nem vagyunk boldogok így, a jövő emberisége sem lesz az.

az önfenntartás csupán, a boldogsághoz való lépésnek csak eszköze.

enni és inni kell azért hogy alkothassunk egy szép jövőt, mert ugye félholtan nem sok mindenre képes bárki.


na mindegy, csak írtam

2015. okt. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
Viszont az egyik előző válaszodban azt írtad, hogy "az élet célje", az élet céljának köze sincs az ember céljaihoz, amit mondasz az az embernek lehet fontos, mert szubjektív lények vagyunk, de a közösségépítés és a jövő generáció életének megalapozása is lehet egy cél, ahogy a boldogság is az ember számára. Viszont szerintem az ember egy olyan önző és kapzsi lény, hogy nem tud feltételek nélkül cselekedni, vagy nem tud önérdek nélkül adni. Ne hasonlítsuk magunkat a hangyákhoz, mert ők egymásért vannak mi meg csak magunkért vagyunk. Az összes emberi társadalomban széthúzás van és a legtöbb ember tojik a másik fejére és a boldogságnak nevezett valamit is csak a másik kárára tudjuk elérni.
2015. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

Sok érdekes gondolatot írtatok. Örömmel olvastam.


Azt gondolom- mivel emberek vagyunk és nem állatok – természetesnek kellene lennie ,hogy az ember rendelkezik egyfajta önképpel és világképpel, kiindulva abból, hogy gondolkodó létező. Tehát feltételezem, hogy legtöbbünknek legalább egyszer az életben eszébe jutott, hogy „ki vagyok” , „hol vagyok „ , és „ mit csinálok én itt „ : )


Az évezredek során az ember sok mindent „ teremtett”, hogy élhetővé tegye a világát.

A tudományok, a filozófia tulajdonképpen mind azt a célt szolgálja, hogy megvizsgáljuk a fenti kérdéseket, és ezekkel rendszereket hozzunk létre egyre bővülő ismereteinknek.


A kérdésem személyes jellegű, hiszen mindenki más szintjén jár a megismerésnek, mást él és tapasztal, mást gondol a világról és önmagáról.


Senki nem fogja megmondani a frankót, ami végletesen igaz mindenkire. Ezért is vannak a különböző háborúk, egymás pusztítása, hiszen hogy én létezhessek az igazammal együtt el kell pusztulnia mindenkinek, aki jogot mer formálni arra, hogy másképp gondolkodjon : )


Sajnos itt jönnek képbe a puszta állatias öszönök, életösztön, ami szintén eltérő mértékben motiválja az embereket, attól függően, hogy az illető gondolkódó lény e, vagy csak az ösztönei vezérlik. Az ösztönök nagyon befolyásos motiváló tényezők. Minél erősebben működik valakiben az életösztön, annál jobban akar érvényesülni és létezni, bármi áron és mindent ennek rendel alá.


Az egyén fejlettségi szintjétől függ az, hogy mi motiválja legerősebben, és ha szükségleteinket ki tudjuk elégíteni , akkor vagyunk boldogok. Vagy elégedettek. Sokaknak ez elegendő és megfelelő magyarázat a létezésükre.


De mélyen belül talán mindenki érzi, hogy ez nem ilyen egyszerű, hogy egyszer mindennek vége lesz, vagy az öregséggel, halállal, vagy egyéb veszteségek miatt, nem hinném, hogy van olyan ember, akinek ne lennének egzisztenciális félelmei. Mindenkit érnek veszteségek, az élet minden területén.


Szóval ez a szükséglet kielégítés elég gyenge indok arra, hogy miért is élünk : )


Bizonyos szintig a társadalomban betöltött szerepeinknek megfelelően alakítjuk ki az identitásunkat ( van aki csak ebben él , elég sokan ) De ha jól gondolom, ezen a fórumon túlnyomórészt spirituális emberek vannak, akik magasabb dimenziókból szemlélik a világot- és szintén megvannak a saját egyedi meglátásaik, tapasztalataik.


Az én véleményem az, hogy fontos a test lélek szellem összhangja, és mindhárom fejlesztésére ugyanannyi energiát, időt kellene fordítani. Ez egyéni erőfeszítést igényel, de legalább vannak már spirituális iskolák.


Nagyon örülök, hogy 31-es leírta : „ magas értékeket” képviselek. Teljesen más lenne a világ, az emberiség, ha ezt mindenki tiszta szívvel elmondhatná magáról.


Mert szerintem aki fegyvereket gyárt, és háborúkat generál nemzetek között, aki gyűlöletre tanít , akit nem zavar hogy emberek tömegét pusztítja el, az egyáltalán nem képvisel magas értékeket- sőt- és ezek az emberek vezetik a világunkat - az orránál fogva : )


Mind egyéni és társadalmi cél talán lehetne az, hogy mindenki az egyedi képességeihez mérten tegye a dolgát, úgy hogy tisztában van a képességeivel és az értékeivel.


Nyilván kiröhögnek azért hogy ezt gondolom, mert sajnos a mai morál az, hogy az emberek zöme zombiként vegetáljon minimálbérért, és aki netalán felemelkedhet minél többet tapossson maga alá, mert csak úgy juthat feljebb. S azok , akik hatalomra törekednek, és azt meg akarják tartani, megtört, az életükért vegetáló tömegeket akarnak, akik nem törekszenek fejlődésre és gondolkodásra.


Az élet valóban csak van és kész. Bonyodalmas lenne boncolgatni, persze azt is lehetne, a régi filozófiai iskolák is így indultak – beszélgettek a semmiről, és elég sok mindenre rájöttek ezáltal : )

2015. okt. 13. 10:32
 48/54 anonim ***** válasza:

"az élet céljának köze sincs az ember céljaihoz, "


ha így nézzük, az ember eszköze az életnek a céljához.

az embernek azért van az élete, hogy az élet célját teljesíthesse be

ami ha maga az élet akkor igenis helytálló, hogy köze van az élet fenntartásához. azon felül és még hogy szép is legyen

2015. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

az, hogy az ember negtív értéket is képvisel sajnálatos, de ott van csak jó, ahol rossz is, ott van fény, ahol sötétség is mert ezek csak viszonyításos dolgok, egymás nélkül nem léteznek.


ezt a gondolatot a világűrre is kivetítették nem emlékszem pontosan hogy írták, de valami olyasmi, ha nem lennének bolygók világűr se lenne

2015. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
#47 Jól megfogalmaztad, hogy miben hiszel, de valójában nem is vagyunk olyan mások. Az emberi személyiség 7 személyiség csoportból tevődik össze függően attól, hogy melyik személyiség fajta dominánsabb. A háború abból adódik, hogy nem alkalmazkodni akarunk másikhoz és a körülményekhez, hanem átformálni a világot a saját képünkre, így amikor az ember hatalomhoz jut a saját képére akarja formálni a többieket és uralmat gyakorolni a másik felett érvényesítve az igazát. Ha pedig nem tudunk megegyezni jön a háborúskódás, mindegy, hogy ki az, mert a hatalom mindenkit megrészegít. És itt jön képbe az irigység és a kapzsiság. A "spirituális" csak egy kifogás, mert aki hinni akar valamiben az megtalálja a szubjektív igazságát. Az élet valójában nem bonyolult, csak hajlamosak vagyunk túlbonyolítani azt. Mi nem teremtünk, hanem kényelmesebbé tesszük a saját életünket nem foglalkozva a következményekkel. Az egyenértékűség alapelvei szerint nem vehetünk el valamit, hogy ne fizessük meg az árát. Nem teremthetünk anélkül, hogy hasonló értéket ne vesztenénk el, ezért fogjuk a pusztulás szélére sodorni ezt a sárgolyót, amit Földnek nevezünk. Nekünk a természetünkhöz tartozik, hogy Istent játszunk. Az emberek 99%-nak fogalma sincs milyen korlátoltak és befolyásolhatóak vagyunk az érzelmeinknek köszönhetően. Az is hozzátartozik a természetünkhöz, hogy úgy hisszük a halál nem a véget jelenti, hanem valaminek a kezdetét vágy folytatását. Két ilyen ember csoportot ismerünk. Az egyik ragaszkodik hozzá, hogy a halál nem a vég, a másik pedig ugyan legbelül reménykedik benne, de azt mondja nem hisz benne, mert minden jel arra utal, hogy halállal eljön a vég. Az egyik szubjektív valóság, míg a másik objektív tény. Az életed értelme az, amit választasz magadnak. Amikor megkérded magad, hogy "ki vagyok én?" Nem az a válasz, hogy "Horvát Béla" vagy "Sebestyén László", "Mészáros Andrea". A válasz mindig az, hogy "én, én vagyok", de valójában mi csak egymás klónai vagyunk korlátok közt szorítva. Ezeket a korlátokat pedig nagyon könnyű felhasználni egymás ellen.
2015. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!