Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halál utáni élet vagy sötétség?

Halál utáni élet vagy sötétség?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretek erről a témáról beszélgetni/filózgatni. Múltkor beszélgettem, erről egy nővel azt mondta, beszélt egy olyan emberrel akinek szívinfarktusa volt. El mesélte neki, az emberke hogy nem érzet semmit sem, csupán a sötétséget látta. Vajon halál után, tényleg csak sötétség létezik? Mikkor engem altattak, én sem éreztem érzéseket, ilyenkor állítólag a halál közeli állapotba raknak le. Most minden vallási nézettet félretéve, szerintem létezhet egy másik világ, létezésünk ne véletlen. Azt sem hinném, hogy csak mi élnék a világon(ufó és egyéb baromságot mellőzve). Kíváncsi vagyok nagyon, remélem a mai orvos tudomány és számítástechnika fejlődés választ ad majd. Ha valakinek volt, hasonló tapasztalata evvel, kapcsolatban írja meg.:)

2015. szept. 25. 22:41
1 2
 1/15 Ozmium42 ***** válasza:
86%
Sem élet, sem sötétség. A semmi az semmi. Nehéz erről többet mondani.
2015. szept. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Na ne máááár.
2015. szept. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem a sötétséget látta,hanem nem láttot semmit,mert nem volt semmi..
2015. szept. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Ne már! Ez mióta ezotéria, ha többségében csak szkeptikusok válaszolnak? Az én válaszom is hasonlóképpen a nagy semmi. Vajon mi van a halál után? Ami az élet előtt volt. Ez a személyes vélekedésem. :D
2015. szept. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

"Azt sem hinném, hogy csak mi élnék a világon(ufó és egyéb baromságot mellőzve)"

Ez megütötte a fülem (illetve a szemem). Baromság lenne a földönkívüli létforma? Fura. Szerintem sokkal hihetőbb, sőt ezen nincs is mit elhinni, hogy nem vagyunk egyedül a világegyetemben. Amilyen rendkívül nagy, és amilyen parányi kis semmik vagyunk benne, nem lepődnék meg, ha több tízezer vagy akár még több hozzánk hasonló faj élne jelenleg is itt-ott szerte a világegyetem különböző szegletein.

A semmit általában az emberek nem bírják elfogadni, hiszen nehezen megfogható, illetve értelmezhető. Épp emiatt találnak ki lehetséges variánsokat, hogy hogy lehetne kiküszöbölni, vagy épp megérteni azon dolgokat, amik amúgy kézzel megfoghatatlanok.

Az, hogy van-e halál utáni élet? Ki tudja, lehet tényleg magadhoz térsz valahol és kiderül, hogy ez az egész csak egy álom volt.

Bár én inkább a porból lettünk és porrá leszünk elméletben hiszek, a misztifikáció teljes hiányában.

Az agyműködés leáll, az érzékszervek leállnak, mindennemű információfeldolgozás leáll és vége, ennyi volt. Az élet egy körfogás, aminek az ember is csak egy aprócska szelete. Különösebben fontos szerepe nincs és nem is lesz.

2015. szept. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyerekkorom óta sokszor volt testelhagyós élményem (out of body experience, OBE), szóval tapasztalati bizonyosságot tudtam szerezni arról hogy a testünk nélkül is létezik a tudatunk.

Magyarul ha meghal a test attól mi még nem kerülünk egy tudattalan semmibe, mi nem a testünk vagyunk, az csak egy hordozófelülete a tudatunknak amíg itt a fizikai síkon vagyunk.


Ezzel persze lehet vitatkozni, de engem nem tud senki meggyőzni a történtek után.

2015. szept. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
A halal utan az van ami a szuletesed elott volt. Emlekszel ra? Na az mind van.
2015. szept. 26. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
13%
Aki hisz Istenben annak élet,aki ateista annak sötétség.
2015. szept. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Tudod miért "halál közeli" a neve? Mert (még) nem halál és főleg nem halál utáni.

Miért kellene két életet elválasztani egy halállal? Főleg abban az esetben, ha az egyik elhanyagolható, 0 hosszúságú a másikhoz képest?

2015. szept. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Azért kell "2 életet elválasztani egy halàllal"

mert az emberi test anyagi természetű és múlandó, a tudatunk viszont nem anyagi, így maradandó.

2015. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!